Może troche banalny. Woskujecie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

CROW81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Może troche banalny. Woskujecie?

Post autor: CROW81 » pt lis 18, 2005 12:32

Woskujecie swoje golfiaki, golfy, gofry itp. prosze napiszcie jakiego wosku urzywacie
Jak często to robicie? Ja tak raz na miesiąc
Należy woskować na zimę czy nie? :bigok:
:helm:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 18, 2005 12:35

Ja woskuję. Nazwy nie pamiętam, ale to chyba TURTLE - robią to na myjni. A woskować warto zwłaszcza czerwony lakier- podobno jest bardzo podatny na płowienie- tak powiedział gość na myjni (kumpel, więc chyba nie kłamał aby mnie naciągnąć)
bodzio_j



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » pt lis 18, 2005 12:35

Tak, raz machnąłem go chyba w lipcu a ostatnio w połowie października z myślą o nadchodzącym sezonie zimowym. Za drugim razem użyłem wosku koloryzującego, ale wielkich róznic nie zaobserwowałem (pomiędzy dwoma rodzajami wosku oczywiście).


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

CROW81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: CROW81 » pt lis 18, 2005 12:37

Ile kosztuej cie takie woskowanie w myjni? Bo koszt normalnego wosku i własnoręczne woskowanie to tak od 10 do 50zł w zależności od środka jaki używasz.
Jam czerwonego golfiaka ma leke zaczątki rdzi są one milimetrowe ale odkąd zaczełem woskować zuważyłem że nie rosną =D> \:D/ \:D/



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 18, 2005 12:50

Nie znam kosztów- kumpel :). Musisz zapytać, na różnych myjniach mogą być różne
bodzio_j



Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » pt lis 18, 2005 14:56

ja woskuje przynajmniej staram sie po kazdym myciu auta a myje gdzies tak raz na 2 tygodnie .Na zime to oczywiscie warto wywoskowac auto przynajmniej w jakims stopniu lakier uchronimy przed solą > polecam polską paste PLASTMAL jest naprawde dobrą pastą



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt lis 18, 2005 14:59

plastmal-teflonowa rewelacja :) no i turtle też jest niezły. ja pastuje raz na kwartał, teraz przed zimą pastą lekko ścierną i potem wosk. na połowe zimy wystarczy


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 18, 2005 15:02

Cinek pisze:plastmal-teflonowa rewelacja
Dokładnie. Kiedyś napastowałem tym fso 125, postawiłem pojemnik na bagażniku i .....tyle go widziałem. Śliskie to jak nie wiem co, nic się tego nie łapie :)

bodzio_j



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt lis 18, 2005 15:51

Polecam wosk FORMULA1...taki w zółtym pojemniku...takaze bdb jednak trudno dostepny cos ostatio!!!


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt lis 18, 2005 16:00

Trzeba poszukać na temat polerowania lakieru. Był taki post i to całkiem obszerny.

Ja osobiście używam TURTLE z teflonem i jest super.

A czerwony faktycznie lubi płowieć. Muszę pomyśleć nad ponownym położeniem lakieru i na to klar żeby jeszcze bardziej wszystko blink blink

Chociaż teraz nie narzekam na brak połysku.

A poleruję raz na 3-5 myć w zależności jaki brudny był i ile użyłem środków myjących.

Bo czasami wystarczy woda a później szmatką wypolerować.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lis 18, 2005 19:40

Ja polecam T-Cut Color Fast :bigok: - dobraną oczywiście do koloru lakieru :hmm: . Po zakupie jak machnąłem mój WinsdorBlau metalic tym preparatem to jak poprzedni właściciel zobaczył efekt to za głowę się chwycił :smoke: :smoke: :smoke: . Myślę, że pasta koloryzująca lepiej maskuje drobne ryski i odpryski :chytry: ... Tylko trzeba uważać, żeby plastików i gum za bardzo nie popaprać :kac: . Do tego czernidło - Black Trim Wax i plastiki jak nowe :grin: . Te wszystkie spraje do elementów zewnętrznych to kupa :foch: . Jak jasna ciesz może odświeżyć czarny kolor :bajer: ... Robi się trochę mokro i tłusto i to wszystko :panna: . Czernidło to jak wosk tylko czarny - z kolei uważaj na lakier. Całościowy efekt - bomba :pub: ...

Pozdr :pub: .

PS. ...a pastuję/woskuję po każdym :panna: myciu :food: ...


:bylo: :bajer:

Kozathe1st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kozathe1st » pt lis 18, 2005 20:02

Ja używam Turtle Wax + PTFE. Autko po tym zabiegu pieknie wygląda. :food:
Co do częstotliwości to robie to prawie po każdym myciu jak tylko mam więcej wolnego czasu (co 2-3 mycia), a myje średnio co 2 tyg.
O wygląd też trzeba dbać :bigok:
Myśle, że takie środki pomogą naszym golferom lepiej znieść zimę (chodzi przedewszystkim o sól na drodze).



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob lis 19, 2005 02:37

wczesniej uzywalem Formula1- ciezko sie naklada ale efekt byl niezly po pierwszym woskowaniu

teraz przezucilem sie na wosk w spray-u firmy CarPlan i musze przyznac ze jest lepszy od formula1. Łatwiej sie naklada i chyba nawet lepiej blyszczy. Lakier jest sliski mimo dwoch myć. dodatkowo samochod myje szamponem z dodatkiem wosku.

Lakier jaki posiadam to czerwony "Tornado Rot". Tak jak wyzej ktos pisał lubi szybko plowiec szczegolnie w lecie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości