Klekot silnika ustający po wciśnięciu sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bigplik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:03
Lokalizacja: Cork/Irlandia

Klekot silnika ustający po wciśnięciu sprzęgła

Post autor: bigplik » czw paź 16, 2008 23:17

witam, od kilku dni zauważyłem klekot silnika dochodzący mniej więcej z prawej okolicy silnika (ABD 1.4 1H5), ustaje kiedy naciskam sprzęgło. sprawdzałem czy to nie skrzynia wciskając sprzęgło podczas jazdy i wyłączając silnik ale nic nie było słychać, było cicho, jednakże zaraz po włączeniu silnika i wrzuceniu biegu jałowego klekot znowu się pojawiał, bez znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły

pewnego ułatwienia może dostarczyć informacja, że prosiłem kolege o dolanie oleju do skrzyni (powiedział, że to zrobi no i myślałe że się na tym zna jednak jak się okazało dolał oleju do sprzęgła, przez ten otwór "chyba odpoiwietrzający" po prawej stronie slinika od góry, na połączeniu skrzyni z silnikiem, zaraz przy korpusie,

mechanik z mojego miasteczka w Polsce powiedział, że ma nadzieje że cały olej wyciekł bo inaczej rozwali mi to półośki, dzisiaj sprawdzałem, jedna półoś była mokra a śruby na niej prawie całkowicie poodkręcane, olej w to feralne miejsce był dolany tydzień temu a stukot pojawił się po przejechaniu około 300km

bardzo prosze o rade co z tym zrobic, trzeba wymieniać łożysko na sprzęgle? coś nie tak ze skrzynią? można to zrobić samemu korzystając z instrukcji z netu? czy musi to zrobić mechanik?

znam tu w Cork jednego mechanika ale on zawsze kiedy pytam o cos do auta mówi ze musi sie najpierw przejechac, ostatnio pytalem o blokade zamka do drzwi i tez powiedzial za musi najpierw sie przejechac zeby zobaczyc no to wtedy juz mi rece opadly, co ma jada do zamka?
dlatego to formum to niejako moja szansa na to aby otrzymac fachowe informacje bo tu na wyspie, wśród moich rodaków mechaników i ich irlandzkich kolegów zaczynam powoli myśleć że naprawa samochodu to jakiś rodzaj magii albo może tarota trzeba postawić żeby wiedzieć jak coś naprawic?

dlatego bardzo proszę o pomoc
pozdrawia
pawel



Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » czw paź 16, 2008 23:22

lozysko oporowe sprzegla...musisz wyciagnac skrzynie zeby je wymienic.przy dolewce oleju na sprzeglo proponuje zmienic cale sprzeglo i to szybko a ten korek to zadne odpowietrzenie tylko miejsce na sprawdzenie polozenia zamachu
Ostatnio zmieniony czw paź 16, 2008 23:26 przez marepako, łącznie zmieniany 2 razy.


One Man Crew

!!robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 07, 2008 13:56
Lokalizacja: krk

Post autor: !!robert » czw paź 16, 2008 23:38

dokładnie to musisz zrobic co napisał wczesniej kolega marepako, łożysko oporowe jest do wymiany.


<<<GTI>>>
sprzedam sterownik silnika nr 037 906 025 H

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw paź 16, 2008 23:38

bigplik pisze:pewnego ułatwienia może dostarczyć informacja, że prosiłem kolege o dolanie oleju do skrzyni (powiedział, że to zrobi no i myślałe że się na tym zna jednak jak się okazało dolał oleju do sprzęgła, przez ten otwór "chyba odpoiwietrzający" po prawej stronie slinika od góry, na połączeniu skrzyni z silnikiem, zaraz przy korpusie,
DOBRE :panna: proponuje wziąć na nim odwet :axe: albo tak :owca:

Co do hałasu to łożysko oporowe do wymiany, a co do nieszczęsnej dolewki to pewnie tarcz sprzęgła do wymiany jak napiła się oleju.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości