Adaptacja immo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Adaptacja immo

Post autor: damiannn » wt paź 14, 2008 21:08

Hej,

Mam vaga viakena na usb, odczytany przez goscia pin w postaci 0XXXX, vag-com 409.1. full i problem przy probie adaptacji kluczykow. Auto jest z sierpnia 2002, immo jest w zegarach (17). Pozniej wpisuje ow login, wchodze w adaptacje w kanal 21. Odczytuje mi z niego wartosc 3. I tu zaczyna sie w problem, gdy probuje wpisac nowa wartosc i daje 'test value' dostaje ERROR. Z ciekawosci gdy wszedlem w kanal 1 i probuje tam zmienic service z 0 na 1 to rowniez mam ERROR. Widze ze caly czas w prawym gornym rogu jest napisane "Login Lost due to dropped session". Czy mozlwie ze login jest zly? Macie jakiekolwiek sugestie, co moge jeszcze zrobic za nim uderze do goscia i powiem ze ten PIN sobie moze wsadzic?:)

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/login_screen.html



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » wt paź 14, 2008 21:32

No szanujmy sie nie jestem idiota, przegooglowalem wszystko, wiem jak wyglada procedura (jesli przeczytalbys posta w calosc a nie odrazu mnie zaszufladkowales to nie wkleilbys tego linka)mam instrukcje, jak widzisz nawet pofatygowalem sie i screena wkleilem ze strony vag com'a. Szukam porady odnosnie tego konkretnego przypadku. Chcę się tylko upewnic czy napewno to jest wina zlego pinu czy moge cos jeszcze sprawdzic vagiem.

edit:
-- spoko, ponioslo mnie troche, ale idzie Cie zrozumiec po setkach tematow tutaj gdzie ludzie z *#cenzura#* o ktorej bylo pisane 100x zakladaja temat
a co do mojego problemu to znalalzem jeszcze cos takiego:
http://uk-mkivs.net/forums/p/215117/139 ... px#1392603 w skrocie:
You need to check if the cluster is locked out by:

[Select]
[17 - Instruments]
[Meas. Blocks - 08]
Group 024
[Go!]
Any numbers displayed in fields 1-4 represent the time in minutes that must be counted down before the Immobilizer is unlocked. If the fields are all zero, skip to step 16. If the Immobilizer is locked:
[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]
Do not switch off the ignition! Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the display in Group 024

jutro sprawdze i napisze co i jak :)
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2008 22:09 przez damiannn, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt paź 14, 2008 22:04

No szanujmy sie nie jestem idiota, przegooglowalem wszystko, wiem jak wyglada procedura
sorki :blush:



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » śr paź 15, 2008 00:03

hmm... ross-tech pisze ze najczestszym powodem tego komunikatu jest wlasnie wprowadzenie nieprawidlowego loginu.
ta procedura z uk-mkivs.net pozwoli ci ustalic czas blokady.
wczesniej nie masz co probowac logowania bo podwoisz ten czas.
trzeba cierpliwie trzymac licznik pod pradem.
to tak jak z kodem radia.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

greg

Post autor: greg » śr paź 15, 2008 20:18

damiannn pisze:Pozniej wpisuje ow login, wchodze w adaptacje w kanal 21
jak wpiszesz login to automatycznie wyskakuje ci z loginu czy też masz jakiś napis? jak napis - screena proszę



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » śr paź 15, 2008 20:44

greg: klikam OK, i okienko loginu znika i wraca do okienka modulu, 0 komunikatow, "login lost due to dropped session" pojawia się w głownym oknie modulu zegarów w prawym gornym rogu dopiero jak wejde do adaption.

Sprawdzalem kanal 24, same zera ile razy bym nie wpisal tego loginu, jakie kanaly moge jeszcze sprawdzic? jakby login byl zly to w tym 24 raczej pojawily by mi sie te minuty nie?probowalem uzyc wersji 311 ale tam mam problemy z komunikacja, wykrywa poleczenie itp ale jak chce wejsc w adaption to pisze ze za duzo bledow komunikacji;/, moze sprobowac jeszcze jakies innego toola?
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2008 20:45 przez damiannn, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » śr paź 15, 2008 21:27

damiannn, wygląda na to ze masz problem raczej z programem i kablem a nie z kodem immo - poszukaj kogoś z krakowa co ma też kabel i spróbuj znowu



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » śr paź 15, 2008 21:30

damiannn pisze:Z ciekawosci gdy wszedlem w kanal 1 i probuje tam zmienic service z 0 na 1 to rowniez mam ERROR
akurat to się robi w kanale 2 jeśli chodzi o inspekcję olejową (100km temu zmieniałem)


[b]148KM/326Nm[/b]

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » czw paź 16, 2008 17:30

Greg: bingo, wielkie dzięki za ukierunkowanie mnie we wlasciwa strone, zamiast kombinowac z przeroznymi wersjami vag-coma 311, 409.1, 409.2 itp uzylem vw tool i wszystko smiga jak nalezy, pin jest dobry, wchodzi mi do modulow o wiele szybciej niz vag-com, celowo wpisalem zly pin i wywala automatycznie ze sterownika, nie mozna do niego wbic przez okolo minute, jak wpisywalem zly pin przez vag-coma to zachowywal sie tak samo jak przy podaniu poprawnego czyli pupa:D

Oli: masz racje, pomylilo mi sie :)



greg

Post autor: greg » czw paź 16, 2008 23:24

damiannn pisze:bingo
no i o to chodzi :pub:
czyli nauczka dla innych - sprawdzać kabel różnymi programami - jak żadnym nie ruszy - wtedy wiadomo ze uszkodzony



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości