Czujnik położenia wału w VR6.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czujnik położenia wału w VR6.

Post autor: stempel72 » ndz paź 12, 2008 11:11

Wiem gdzie się znajduje, drugi podobny jest w głowicy nad modułem zapłonowym. Może ktoś wie jaka jest rola poszczególnych czujników i jak można je sprawdzić ? Czy w VR6 jest możliwość regulacji zapłonu tj. przesunięcia kąta wyprzedzenia ?
Moje auto ma czasem trzęsiawki i już sam nie wiem gdzie szukać. Wymianiłem moduł z cewką, kable, świece, przepływomierz - nadal bez zmian. W czasie tych trzęsiawek nie ma mocy, dopiero od 2 tyś obr. reaguje żwawiej. Po lekkiej trzęsiawce na Vagu nic nie wywala, a jak już od tego zgaśnie to pokazuje błąd przepływomierza - zwarcie do masy, oraz sonda Lambda wartość poza zakresem. Podejrzewam, że to może być od czjnika, który steruje zapłonem, ale pewnie się mylę. Może ktoś się wypowie w tym temacie ?

W poprzednim poście nikt mi nie odpowiedział.
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 11:11 przez stempel72, łącznie zmieniany 1 raz.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 12, 2008 12:25

Jaki to wtrysk? Ma jedną cewkę czy taką potrójną?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz paź 12, 2008 18:42

Cewkę potrójną z modułem.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn paź 13, 2008 07:28

Na PB też czy tylko "na stagu 300" ? ;)


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn paź 13, 2008 13:46

Nie ma różnicy czy PB czy LPG.
Taraz czekam na konkretne sugestie.


VR6 + STAG 300

gali14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:56
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: gali14 » pn paź 13, 2008 20:13

silniki vr6 sa bardzo czułe na niedomagania czujnikow poniewaz komputer steruje zapłonem nie ma mozliwosci recznego "grzebania " przy zapłonie.Jest masa czujnikow sterujacych badz korygujacych zapłon głownym czujnikiem jest czujnik halla daje iskre w odpowiednim momencie,ale za prawidlowa prace zapłonu maja wplyw takze czujnik temperatury niebieski (odpowiednie wyprzedzenie lub opoznienie analogicznie wzbogacenie lub zuborzenie mieszanki) a takze czujnik IAT (w kolektorze) potencjometr przepustnicy w zaleznosci od wyhylenia przepustnicy żadko sie zdaza ale vr6 posiada takze 2 czujniki spalania stukowego w przypadku awarii nawet jednego komputer automatycznie opoznia zapłon w celu uchronienia silnika przed spalaniem detonacyjnym.Mam nadzieje ze w czyms pomoge



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn paź 13, 2008 20:48

No, a dlaczego wywala ciągle błąd przepływki, przerwa lub zwarcie ? Nawet jak na odpalonym silniku podmieniam przepływke na nową, to błąd nie daje się wykasować, nadal pozostaje przerwa lub zwarcie. Jak wyłącze zapłon chwile poczekam, błąd daje sie wykasować, a po chwili pracy powraca ? W tym czasie też czas wtrysku z 4 ms wzrasta do 20 ms i zaczyna trześć i kopcić ?


VR6 + STAG 300

gali14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:56
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: gali14 » pn paź 13, 2008 20:55

napisz kiedy ci sie to dokładnie dzieje na cieplym silniku czy na zimnym.Miałem kiedys podobny problem u mnie byla walnieta przepływka a i nie podmieniaj lub nie odpinaj przepływki podczas pracy silnika mozesz uszkodzic komputer sprawdz w miare mozliwosci kable idace do komputera do przepływki moze rzeczywiscie jest gdzies przytarty kabelek i nieraz robi zwarcie



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn paź 13, 2008 21:05

Prułem już całą wiązkę - jest ok. Dzieje się to kiedy mu się spodoba, nie ma reguły czy ciepły czy zimny. W sumie mam już 3 przepływki, w tym jedna nowa. Podejrzewam właśnie kompa :( ale jutro jeszcze przejrzę wszystkie czujniki. W sumie to załamka, bo tyle kasy poszło, a on wariuje. A szkoda mi się go pozbywać, bo naprawdę jest w super stanie i muszę go naprawić.


VR6 + STAG 300

gali14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:56
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: gali14 » pn paź 13, 2008 21:20

wyglada to na przepływke bo u mnie tak samo sie zachowywał bez trzymania gazu kulał kulał az gasł nawet na wyzszych obrotach czuc było ze cos nie gra u mnie pomogła wymiana u ciebie moze byc walniety komputer ale nie zapeszam jak nie sciagałes to sciagnij ta gumke od kostki co podłaczasz do przepływki moze tam cos nie gra



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » wt paź 14, 2008 21:52

gali14, pisałeś, że masz jakieś problemy z temperaturą na niebieskim czujniku. U mnie on pokazuje temp. ok, ale jak go odepnę, vag wykrywa, że ma przerwę, ale temp. na kompie mam ok 65 st C. Po podpięciu czujnika od 92 do 100 ( wtedy już załącza się wiatrak). Na złączu czujnika jest 4,65 V. Dziś walczyłem pół dnia, zobaczymy jakie będą tego efekty. Po odłączeniu tego czujnika na ciepłym silniku równiej pracuje :blush:

A poza tym, czy to możliwe że każda przepływka pokazuje inne wartości na kompie w mg/s ? A co za tym idzie ustala inny czas wtrysku ??


VR6 + STAG 300

gali14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:56
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: gali14 » wt paź 14, 2008 22:12

tak mam problem od jakis 2tygodni myslałem ze mu przejdzie ale lipa mechanicy nie wiedza skad bierze sie ta minusowa temperatura nawet po odpieciu wszystkich czujnikow bo juz nie wiem ktory jest od sterowania silnikiem vw maja niebieski tego sie trzymam a do przepływki to ufałbym tej nowej co ja masz bo przepływki tak maja ze im starsza lub wiekszy przebieg to zaczyna błednie mierzyc ilosc zasysanego powietrza i wtedy dzieja sie cyrki



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » śr paź 15, 2008 22:41

Ja już swój pojazd naprawiłem. Winny okazał się sterownik silnika (niestety), ale naprawa nie była mocno skomplikowana lecz czasochłonna. Jak są chętni to napiszę co i jak.


VR6 + STAG 300

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości