Brak sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Brak sprzegla

Post autor: vw_volsky » ndz paź 12, 2008 23:28

Witam!
Mam problem. Po kilkudniowym postoju mojego golfa III (silnik AFT) zauwazylem problem ze zmiana biegow. Wczoraj pedal sprzegla byl juz niec nizej niz normalnie, dzisiaj widocznie nizej az w koncu wpadl w podloge. Widze, ze linka jest cala. Czy ktos wie jak jest zbudowane sprzeglo w tym aucie? (niestety nie wiem jaka jest skrzynia biegow) Lapa sprzegla wchodzi od tylu skrzyni biegow. Czy ktos mial juz taki przypadek? Dzieki za kazde info na ten temat.


pzdr



Awatar użytkownika
SotoM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw cze 12, 2008 23:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: SotoM » ndz paź 12, 2008 23:57

czyli masz to odwrotne sprzęgło.-docisk sprzęgła jest przykręcony bez posrednio do wału korbowego. ale u ciebie linka jest z samonapinaczem,który mógł strzelić. na początek proponował bym ci zmienić linkę na zwykłą-ręczną regulacją np od mk2 1.6.pasuje napewno.



vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: vw_volsky » pn paź 13, 2008 07:34

Witam!
Wydaje mi sie, ze linke narazie powinienem zostawic w spokoju dlatego, ze lape od sprzegla moge "dociskac" reka bez oporu, gdzie normalnie w tym momencie powinien byc opor sprzegla. Interesuje mnie tylko co moglo strzelic, czy owa czesc zawiera sie w standardowym kpl. sprzegla?


pzdr



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn paź 13, 2008 09:34

no ja myślę że słoneczko ze sprężynami... czyli ten element który dociska tarcze sprzęgła. jeśli masz te "odwrotne" sprzęgło to to słoneczko jest uruchamiane przez wałek który wychodzi z wałka który napędza skrzynie biegów :bajer: . to raczej się nie obejdzie bez rozpięcia silnika i skrzyni... wtedy obejrzysz co jest ze sprzęgłem, a jak tam będzie w porządku to będzie trzeba zagrzebać w skrzyni biegów...

a co z biegami da się wogóle wysprzęglać??

tak wygląda twoje sprzęgło:
Obrazek

ty pedałem uruchamiasz linkę, linka łapę, łapa wałek, wałek popycha płytkę z blachy, blacha dociska sprężyny słoneczka przy docisku i tak rozpina się sprzęgło. prz puszczeniu sprzęgła reakcja odwrotna :)
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 09:43 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

vw_volsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn maja 15, 2006 22:04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: vw_volsky » pn paź 13, 2008 16:55

Wielkie dzieki! Wlasnie o taki rysunek mi chodzilo. Biegi dzialaja prawidlowo tylko sprzegla nie ma. Jak naprawie to dam znac dla potomnych. Jeszcze raz dzieki i dla ciebie (co prawda wirtualne ale tez piwo) :pub: :pub: :pub:

pzdr

[ Dodano: 15 Paź 2008 13:50 ]
Witam!
Jeszcze jedno pytanko: czy linke sprzegla po kazdym demontazu trzeba wymienic? Ew. jak sie ja blokuje? Jest z automatyczna kompensacja luzu.


pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 171 gości