Jak sprawdzić i ustawić zapłon vagiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pcmarian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 22:32
Lokalizacja: LĘBORK
Kontakt:

Jak sprawdzić i ustawić zapłon vagiem

Post autor: pcmarian » ndz paź 12, 2008 11:01

Witam szanownych kolegów.

Mam problem ze swoim autem odkąd go nabyłem spala on mi po mieście do 14 lirow benzynki.Wymieniłem już troche w tym aucie co miałoby to związek z tak dużym spalaniem a mianowicie czujnik temperatury wody,przepustnice (zaadaptowałem)sonde lambda(nie wiem jak ją sprawdzic czy działa poprawnie posiadam kabel vag i program 3.12)Ostatnio przyszlo mi do głowy że może byc to coś z zapłonem gdyż jak mu mocno dam w deche to auto sie muli wystarczy że troche popuszcze gazu i rozpedza sie szybciej .Może ktoś wie jak sprawdzić czy zapłon jest poprawnie ustawiony a ewentualnie coś zmienić nie ukrywam że może coś vagiem nagrzebałem niepotrzebnie .Jeśli to istotne to w aucie mam sterownik simos .Z tego co mi wiadomo przynajmniej z opini kolegi który miał ten sam model silnika jego palił 8,5 litra więc w moim jest coś nie tak .Proszę o pomocy i nie wyrzucanie tematu do kosza.

Ps.aparat zapłonowy mam elektroniczny

edit:
Nie pisz z caps lockiem
damcio151
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 21:52 przez pcmarian, łącznie zmieniany 1 raz.


PCMARIAN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz paź 12, 2008 11:06

pcmarian pisze:jak mu mocno dam w deche to auto sie muli wystarczy że troche popuszcze gazu i rozpedza sie szybciej
filtr powietrza wymieniony ? bo wygląda jakby mu go brakowało, temperatura silnika rośnie szybko w miarę rozgrzewania silnika ?


Obrazek

Awatar użytkownika
pcmarian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 22:32
Lokalizacja: LĘBORK
Kontakt:

Post autor: pcmarian » ndz paź 12, 2008 12:33

Sztomel pisze:
pcmarian pisze:jak mu mocno dam w deche to auto sie muli wystarczy że troche popuszcze gazu i rozpedza sie szybciej
filtr powietrza wymieniony ? bo wygląda jakby mu go brakowało, temperatura silnika rośnie szybko w miarę rozgrzewania silnika ?

Tak filtr powietrza wymieniony a temperatura do 90 stopni na postoju w 10minut dochodzi.


PCMARIAN

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz paź 12, 2008 14:50

pcmarian pisze:Może ktoś wie jak sprawdzić czy zapłon jest poprawnie ustawiony a ewentualnie coś zmienić nie ukrywam że może coś vagiem nagrzebałem niepotrzebnie
Najlepiej "wyczyscic pamiec" i wgrac nowe nastawy od początku. Odczytac wartosci i podstawie tego ocenic co go boli



Awatar użytkownika
pcmarian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 22:32
Lokalizacja: LĘBORK
Kontakt:

Post autor: pcmarian » ndz paź 12, 2008 17:08

Jacenty85 pisze:
pcmarian pisze:Może ktoś wie jak sprawdzić czy zapłon jest poprawnie ustawiony a ewentualnie coś zmienić nie ukrywam że może coś vagiem nagrzebałem niepotrzebnie
Najlepiej "wyczyscic pamiec" i wgrac nowe nastawy od początku. Odczytac wartosci i podstawie tego ocenic co go boli

Jak to zrobić vagiem ??? na kanale 000 kasowałem nastawy i na nowo adoptowałem przepustnice.miałem nawet odpięty komputer na 8 godz


PCMARIAN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości