nierówne obroty gx

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golf 2 GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 16, 2008 23:04
Lokalizacja: Rozdrażew
Kontakt:

nierówne obroty gx

Post autor: golf 2 GT » pt paź 10, 2008 22:14

witam wszystkich otóż mam golfa 2 GT 1.8 na mechanicznym wtrysku i mam pytanie do użytkowników tych golfów. Gdy silnik jest zimny jest wszystko ok ale tak około po 3 minutach odpalenia silnik zaczyna nierówno pracować i z wydechu słuchać takie jakby tyknięcia i czy to może być spowodowane za małą mieszanką czy za dużą wiem że mieszanke reguluje się na przepływomierzu imbusem 3mm czy to jest spowodowane czym innym? Proszę was o odpowiedz z góry dzięki pozdrawiam wszystkich odwiedzających tą stronę



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » pt paź 10, 2008 22:22

Przyczyny mogą byc rużne nieszczelnosc układu dolotowego, podcisnienia, układ zapłonowy .



Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » pt paź 10, 2008 22:50

Na forum jest dużo o gx'ie, chyba każdy kto miał/ma gx miał podobne kłopoty, poszukaj, może znajdziesz coś konkretnego. Zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotowego (kiedyś wdmuchiwało się dym z papierosa :helm: ), kręcenie imbusem raczej zostaw na koniec dla kogoś kto wie jak to gryść. Sam walczyłem z gx'em, po wymianie przepływomierza z rozdzielaczem(poprzedni właściciel kręcił dawką paliwa co zaowocowało benzyną w oleju zaraz po zakupie) było lepiej, po wymianie zaworu wolnych obrotów(ten się zacinał)było jeszcze lepiej ale itak obroty falowały jak im się podobało, nowa kopułka, kable itd ostatecznie przeczyściłem wszystkie rórki i powymieniałem tak aby było szczelne i wreszcie zaczął chodzić równiutko. Tak czy siak przyczyn było kilka jak zużycie elementów układu zapłonowego (palec, kopułka, kable ledwo się trzymające) wymianie elementów dolotu/zasilania po "naprawach/rególacjach" poprzedniego właściciela, na usunięciu nieszczelności kończąc ale po tych ostatnich dopiero się unormował...większość rzeczy robiłem z 6 lat temu po zakupie ale unormował się niedawno po godzince zabawy z rurkami :axe: gdy mi się nudziło :rotfl:
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2008 22:55 przez VwMarcin, łącznie zmieniany 3 razy.



golf 2 GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 16, 2008 23:04
Lokalizacja: Rozdrażew
Kontakt:

Post autor: golf 2 GT » pt paź 10, 2008 23:30

a mógłbyś mi lepiej wytłumaczyć jakie rurki posprawdzać :D



Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » pt paź 10, 2008 23:53

Napewno szczelność dolotu od rozdzielacza do kolektora ssącego (są 4 łączenia na tym odcinku ), rurka od rozdzielacza wtrysku do pokrywy zaworów i dalej do kolektora ssącego (łączeń tam sporo w zależności czy było coś wymieniane może być bardzo sporo łączeń), rurka od zaworu wolnych obrotów (pod kolektorem ssącym idzie na trujniku do głowicy, kolektora i dalej niepamiętam gdzie wchodzi ) , cieńki wężyk od przepustnicy do aparatu zapłonowego, sprawdź czy wtryski solidnie się trzymają (zakończenie wężyków metalowych od rozdzielacza-za kolektorem ssącym) bo tam też nieszczelności powstaja jak plastikowe gniazda wtrysków sie rozsypują lub oringi...praktycznie wszystko co będziesz widział przy głowicy/rozdzielaczu wtrysku i okolicach :grin: pisze z pamięci więc mogłem się rąbnąć z umiejscowieniem któregoś wężyka ale to bez większej różnicy bo musisz sprawdzić szczelnośc wszystkich...jak sobie przypominam z ubiegłych lat to praktycznie na każdym z w/w wymienionych elementów miałem nieszczelność-rozsypało się lub pęklo, urwało itd...naszczęście w aso vw mieli części takie jak nowe gniazda wtrysków bo używki były w stanie opłakanym...z nowych rzeczy wstawiłem jeszcze regulator wolnych obrotów, praktycznie wszystko miałem zj...ne na dzieńdobry ale to naszczęście dawno było :kac: tyle że po usunięciu widocznych usterek dalej obroty falowały (znacznie mniej ale jednak) i uznałem że taka uroda gx'a "bo wszyscy tak mają" ale ostatnio z nudów poprawiłem spasowanie tych wężyków co kiedyś z nimi walczyłem tak aby były montowane naprawde ciasno, tam gdzie się dało zamontowałem opaski ściskające metalowe i obroty ustabilizowały sie na ok 900-950 w zależności czy ciepły czy zimny ale żadnego falowania już niema, chodzi równiuteńko i naprawde ładnie ciągnie od początku (kiedyś do kompletu była "dziura" gdzieś przy 3000rpm ](*,) )...teraz wszystko ok.
Ostatnio zmieniony sob paź 11, 2008 00:00 przez VwMarcin, łącznie zmieniany 1 raz.



golf 2 GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 16, 2008 23:04
Lokalizacja: Rozdrażew
Kontakt:

Post autor: golf 2 GT » sob paź 11, 2008 00:15

dzięki za odpowiedz jurto biorę się do roboty z tymi rurkami :D



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob paź 11, 2008 10:01

Dodam jeszcze od siebie, że oringi wtryskiwaczy kosztują grosze, i warto je od razu wymienić. Po kilku latach stały się pewnie jak w każdym k lub KE tak twarde, że puszczają lewe powietrze jak same chcą. :helm:



golf 2 GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 16, 2008 23:04
Lokalizacja: Rozdrażew
Kontakt:

Post autor: golf 2 GT » sob paź 11, 2008 11:49

ok a gdzie moge dostać takie oringi



Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » sob paź 11, 2008 12:47

Pewno w aso vw, ja chyba brałem razem z gniazdami wtrysków, za całość płaciłem chyba w okolicach 100zl z czego znaczna część to koszt gniazd ale moje sie rozsypały więc wyjścia niebyło. Najlepiej odpal etke (np on-line jak niemasz) znajdź nr oryginału i szukaj gdziekolwiek w necie po numerze.



golf 2 GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 16, 2008 23:04
Lokalizacja: Rozdrażew
Kontakt:

Post autor: golf 2 GT » sob paź 11, 2008 20:25

dzięki za odpowiedzi pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości