Do czego to sluzy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Do czego to sluzy?

Post autor: zetnktel » pt paź 10, 2008 13:16

Witam, wymieniajac wczoraj lampy w samochodzie odkrylem kilka rzeczy i mam pytanie do czego to sluzy

1.
Obrazek
ta srebrna rura do czego jest i czy moze byc taka zalamana?
2.
Obrazek
Do czego jest ta wtyczka. Jest ona przeczepiona na stale, nie rusza sie.

BTW. Wymieniajac lampy spotkala mnie przykra sprawa okazalo sie ze wtyczki do pozycji sa inne i musialem przerabiac ucinajac oryginalne kostki..i robic sobie nowe..



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pt paź 10, 2008 13:50

Ta wtyczka jest od czujnika ABS. Sprawdź czy posiadasz takowy w aucie. Możliwe też że miałeś wymienianą pompę hamulcową i założyli Ci z ABSem.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt paź 10, 2008 14:09

Ta srebrna rura to tylko izolacja na przewody, które są narażone na działanie wysokich temperatur w pobliżu układu wydechowego. A to co masz na kielichu to końcówka od czujnika ABS. Pewnie u ciebie był lub jest ABS. W instalacji ABS wszystkie przewody do czujników są zielone. :grin:



zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: zetnktel » pt paź 10, 2008 16:22

A od ABS-u dzieki za info.. mam ABS znaczy i tak i nie.. bo lewa przednia zwrotnica jest zwykla.. i musze wstawic taka z ABS-em bo ktos jak wymienial to widocznie nie mogl znalezc takiej z ABS-em.

A taka jeszcze jedna sprawa, jak mam klimatyzacje to chlodnica od klimy powinna przed ta od samochodu czy za?? Bo u mnie jest przed... i przez to chlodzenie gorsze jest.
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2008 16:27 przez zetnktel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt paź 10, 2008 16:49

Jest tak jak ma być, a chłodzenie wcale nie powinno być gorsze. :bajer:



zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: zetnktel » pt paź 10, 2008 16:56

No wiadomo ze gorsze jest bo ta chlodnica zabiera 90% powietrza.. bo zaslania tamta. Pozatym na moje niedoswiadczone oko to silnik sie strasznie grzeje. Np ta pokrywa zaworow tam gdzie popychacze sa to kilkunastominutowej jezdzie np 20 min jest taka goraca ze przez 2h sie do niej doknac nie mozna. Ale podobno VW tak maja.
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2008 16:57 przez zetnktel, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości