Demontaż pompy wody w TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Demontaż pompy wody w TD

Post autor: masuo » wt paź 07, 2008 10:13

Witam, jestem nowym użytkownikiem jak widać szukałem podobnych postów ale nie znalazłem (co najwyżej z innym silnikiem ale u mnie to wygląda zupełnie inaczej). Mianowicie mam problem z odkręceniem pompy wody (mam now pompe wiec wymienie calosc bo chodzi mi glownie o pekniete gniazdo od termostatu). Wymontowałem alternator, odkręciłęm śruby, którymi jest przykręcona pompa do "łapki" i za cholerę nie dam rady jej ruszyć. Muszę chyba odgiąć łapkę ale ona jest przykręcona do bloku silnika jeszcze jedną śrubą do której za cholere nie ma dostepu (nie wiem czemu jest tak schowana). Proszę o wskazówki albo pomoc bo nie będę przecież holował samochodu do mechaniora żeby mi odkręcił głupią pompę wody. Na zdjęciach widac ze mam zarzygana miske olejowa problem pojawil sie niedawno w zawiazku z tym mam pytanie co polecacie- uszczelke wymienic czy dokrecic miche?chyba ze moga byc jakies inne powody tego wycieku....Dodam ze przebieg to grubo ponad 200tys. Dzieki z gory za pomoc


Obrazek Obrazek

[ Dodano: 07 Paź 2008 23:23 ]
widze ze slabo z odpowiedziami chodzi mi tylko o to jak odkcecic ta cholerna pompe wody bo probowalem wszystkiego co mi przyszlo do glowy i nic
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 10:48 przez masuo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » czw paź 09, 2008 01:06

Za pompą wtryskową masz jeszcze jedną śrubę ,z tego co pamiętam to trzeba wyjąć pompę wtryskową inaczej się nie da tego wykręcić. Pozdro



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » czw paź 09, 2008 11:35

Ano wlasnie a druga sruba jest kolo rozrzadu :/ trzeba rozbierac rozrzad i pompe a to beda koszta bo sam tego nie zrobie a kurna. Chyba ze jest jakis inny sposob ale nie sadze...



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » czw paź 09, 2008 13:16

Wydaje mi się że się nie da u siebie musałem wyjąć. Odkręcic byś jeszcze odkręcił ale nie załapiesz bo ręki nie ma jak wepchąć.



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » pt paź 10, 2008 02:40

no wlasnie nie zamontuje spowrotem mechanik mi zaspiewal 500 zloty za cala akcje ale zaprowadzilem do znajomego i powinno byc mniej ale tak czy siak biedy se narobilem bo przez glupote peklo mi gniazdo od termostatu :/ no ale nic nie poradze moj golfik to moj golfik jest zajebisty i trza nim dalej smigac :) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 261 gości