Zaparowane szyby :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
torreto4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Zaparowane szyby :(

Post autor: torreto4 » śr lis 16, 2005 19:45

Witam!!!
O to mój problem. Wracałem z pracy do domku, nadmuch był włączony na szyby, było ciepełko. Zostawiłem samochód na parkingu, za godzinke wyszedłem do samochodu a w samochodzie wszystkie szyby były (nie mało) zaparowane, gdy by był przymrozek bym miał dużo skrobania. Co robić?


Torreto

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr lis 16, 2005 19:53

Przede wszystkim sprawdzic uszczelki przy drzwiach, szyber itd, jakims sposobem powietrze wpada do auta..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
torreto4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: torreto4 » śr lis 16, 2005 20:07

Dzieki za pomoc :)
poszukam tej "dziury".


Torreto

greg

Post autor: greg » śr lis 16, 2005 20:31

Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodniczego i czy wykładziny są suche...



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lis 16, 2005 20:45

jak by mial nieszczelny uklad to bylo by czuc zapach plynu ktory jest tak charakterystyczny ze nie da sie go pomylic z niczym innym i raczej parowaly by szyby podaczs jazdy, ja bym sprawdzil czy woda nie dostaje sie gdzies do srodka, czy wykladziny jak koledzy pisza sa suche



Awatar użytkownika
torreto4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: torreto4 » śr lis 16, 2005 22:00

Jak to chodzi o powietrze ktore sie przedostaje to chyba juz wiem jak. W swieta jeden taki wjechal mi w du......e i mam pogniecioną klapę bagażnika i troche mi odstaje.


Torreto

netwalker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 21:06
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: netwalker » śr lis 16, 2005 22:26

Przede wszystkim zmień filtr kabinowy znajdujący się pod podszybiem (na pewno masz zapchany). W przypadku filtrów marki Filtron będzie to K1006 bądź K1006A - dla Golf III. W moim przypadku pomogło znakomicie.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lis 16, 2005 23:21

Ja to filtr to tu :food: masz poradę dotyczącą wymiany :hmm: ...
netwalker pisze:W przypadku filtrów marki Filtron będzie to K1006 bądź K1006A - dla Golf III.
Niekoniecznie :chytry: ... - jak jest szczęściarzem :kac: :panna: to ma filtr półkolisty :foch: , Filtron K1005 :bigok: . Ewentualnie porada tu...


Pozdr. :pub:


:bylo: :bajer:

djset

Post autor: djset » śr lis 16, 2005 23:21

wiesz, dobry kierowca zawsze przed wyjsciem z goracego samochodu studzi je ;) wiec i ty jak sie juz zatrzymasz lub jka masz sie zatrzymac to pusc zimne powietrze. nie bedzie efektu pary i nie doznasz takiego szoku wychodzac z goraca do zimna...



szklarz666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Starachowice / Kraków

Post autor: szklarz666 » sob lut 27, 2010 13:11

Witam mam dosyć uciążliwy problem z moim Golfikiem III :/ Mianowicie strasznie parują mi szyby. Wsiadam do auta szyby w momencie są całe zaparowane tak przednie jak i tylne. Włączam nawiew na szybę przednią i temperaturę na maxa i wszystko powoli wraca do normy choć para nigdy nie schodzi do końca. Gdy choć na chwile zmniejszę temperaturę nawiewu albo jego intensywność (w końcu po chwili takiego grzania nie da się w aucie wysiedzieć) szyby znowu parują. Próbowałem wspomagać się chwilowym przecieraniem szyb ściereczką z mikrofibry i wtedy zauważyłem że para pozostawia po sobie tłuste smugi. Mam zamiar najpierw zabrać się za wymianę filtra kabinowego jednak najpierw muszę wymienić podszybie bo jest dziurawe nad filtrem i podejrzewam że lejąca się na niego woda w deszczowe dni może być przyczyną tego problemu. Zastanawiam się także czy nie jest to wszystko sprawą nagrzewnicy. Proszę o wasze opinie na ten temat bo nie chcę zabierać się za rozgrzebywanie połowy auta w celu dostania się do nagrzewnicy jeśli to nie będzie konieczne... Sorki za takie wypracowanie ale chciałem dokładnie opisać problem :)



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob lut 27, 2010 13:15

szklarz666, a przypadkiem nie masz mokrych dywaników? może poprostu woda z pola ci paruje? zostaw go otwartego na jakiś czas aby wyschnął :) jak to nie pomoże sprawdz płyn chłodniczy mogła ci się rozcieć nagrzewnica i to jest powodem


passat b5 115KM AZM 2003r

szklarz666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Starachowice / Kraków

Post autor: szklarz666 » sob lut 27, 2010 13:20

No właśnie nad dywanikami też się zastanawiałem, mam jakieś lipne i do tego z materiału a nie gumowe więc na pewno chłoną wodę z racji że ostatnio pogoda nie najlepsza albo śnieg albo deszcz to na pewno nie są suche. A w kwestii płynu chłodniczego jest ok nie ubywa go na 100% bo ostatnio miałem problem z dziurawą chłodnicą i jestem wyczulony na tym punkcie co chwilę sprawdzam jego poziom i jest ok :) A z tego co mi wiadomo przy uszkodzonej nagrzewnicy płynu by ubywało tak?

[ Dodano: 27 Lut 2010 12:25 ]
Martwi mnie też że ta para na szybach jest tłusta a nie powinno tak być :/



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » sob lut 27, 2010 13:37

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =parowanie tutaj masz jeszcze caly temat odnosnie parowaniu szyb .

mi parowaly niemilosiernie , jak zobaczyem filtr kabinowy to sie wystarszylem , kupilem nowy i problemy znikly .

W tym temacie amsz duzo porad

pozdrawiam



szklarz666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Starachowice / Kraków

Post autor: szklarz666 » sob lut 27, 2010 13:41

Ok przejrzę, dzięki za pomoc. W razie czego będę jeszcze pisał :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości