[MK2] Uszczelka pod dekiel jak załozyć?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SackOizo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:33
Lokalizacja: Kraków

[MK2] Uszczelka pod dekiel jak załozyć?

Post autor: SackOizo » wt paź 07, 2008 16:11

Tak jak w temacie. Jak zalozyc uszczelke korkowa pod dekiel. zakladalem na silikonie, nie wiedzialem jak to dokrecilem na max wysliznela sie i mialem problem zeby do domu dojechac jak olej trysna jak z fontanny na kolektor ;) kupilem nowa ale nie wiem czy dawac silikon czy nie. Please Help Me! bo teraz do pracy musze jezdzic mpk :(



jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » wt paź 07, 2008 16:16

ja kupilem tylko raz korkowa uszczelke. 15 min po zalozeniu znalazla sie w smietniku..... gdzies ciut za mocno dokrecilem pokrywke i uszczelka sie rozerwala. wsadzilem stara i uszczelnilem sylikonem wysokotemperaturowym. jezdze juz pare miechow i nic nie cieknie. a jezeli juz wymieniac to tylko na taka jak oryginal.



Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: ...OSA... » wt paź 07, 2008 16:19

korkowe maja to do siebie ze trzeba miec wyczucie i to dosyc dobre, kup zwykla gumowa przejedz silikonem pokrywe i miejsce na uszczelke i poskladaj a sroby dokrec mocno dosyc ale nie przesac bo urwiesz,w pewnym momecie poczujesz duzy opor wiec wystarczy. pozdrawiam



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: [MK2] Uszczelka pod dekiel jak załozyć?

Post autor: fifel » wt paź 07, 2008 16:24

SackOizo pisze:Tak jak w temacie. Jak zalozyc uszczelke korkowa pod dekiel. zakladalem na silikonie, nie wiedzialem jak to dokrecilem na max wysliznela sie i mialem problem zeby do domu dojechac jak olej trysna jak z fontanny na kolektor ;) kupilem nowa ale nie wiem czy dawac silikon czy nie. Please Help Me! bo teraz do pracy musze jezdzic mpk :(
Ja mam silnik 1,6 i zmienialem wlasnie ta uszczelke jakies 2 miechy temu... uszczelka skladala sie z wlasciwej uszczelki gumowej i plastikowych wstawek, zalozyc ja musisz na silikonie wysokotemperaturowym, ja mam akurat na czarnym ale to chyba bez roznicy.
Jak juz upaprzesz to silikonem i zalozysz ta uszczelke tak jak ma lezec to zaloz z powrotem ten dekielek i delikatnie dokrec - musisz to po prostu zrobic z wyczuciem az poczujesz wiekszy opor, a to dlatego ze oryginalnie w uszczelce w miejscu srub byly metalowe dystanse zapobiegajace przed zbyt duzym scisnieciem, a zamiennikach najczejsciej tego nie ma.

Dokrec nie za mocno, odpal silnik i zobacz czy cos cieknie.... jesli tak to dokrec jeszcze pol obrotu - jesli zrobisz to z wyczuciem to uszczelka nie wylezie i bedzie lezec tak jak ma byc :) dla pewnosci sprawdz jeszcze szczelnosc na 2-gi dzien ale mysle ze powinno byc ok :)

grunt to wyczucie pozdrawiam :)

[ Dodano: 07 Paź 2008 16:26 ]
...OSA... pisze:korkowe maja to do siebie ze trzeba miec wyczucie i to dosyc dobre, kup zwykla gumowa przejedz silikonem pokrywe i miejsce na uszczelke i poskladaj a sroby dokrec mocno dosyc ale nie przesac bo urwiesz,w pewnym momecie poczujesz duzy opor wiec wystarczy. pozdrawiam
Jesli dokreci mocno to wlasnie ta uszczelka sie wyslizgnie przeciez napisal ze tak wlasnie robil.... ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze trzeba dokrecic z umiarem i wyczuciem, nie na sile.



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Re: [MK2] Uszczelka pod dekiel jak załozyć?

Post autor: Grzebaluch » wt paź 07, 2008 16:42

Ja tez mialem z tym problem az w koncu znalazlem rozwiazanie. odkrec pokrywe zaworow, zarowno kant glowicy jak i pokrywy przeczysc papierwm sciernym tylko nie za ostrym.Chodzi tu o usuniecie np starego silikonu lub jakis zanieczyszczen. Oby dwie te powierzchnie przeczysc rozpusszczalnikiem na szmatce lub benzyna ekstrakcyjna tylko uwazaj sprawdz czy nie jest za tlusta. Rozlej ja np. na cemecie czy na jakiejs innej powierzchni i zobacz czy jak wysycha nie zostawia po sobie plamy. Na gotowa i czysta powierzchnie glowicy i pokrywy naloz silikon marki REINZOSIL, jest to bardzo dobry silikon mogl bym powiedziec ze najlepszy!!!! Mala tubka nie pamietam chyba 200ml kosztuje 21zl ale naprawde sie oplaca. Nanies silikon na kant glowicy i na pokrywe.Odczekaj ok 10min poloz uszczelke najlepiej gumowa i skladaj, sroby dokrec z wyczuciem mocno ale tak abys nie zerwal ich. Powinno trzymac na 100% lepszego silikonu nie znam i sposobu na cieknacy olej z pokrywy. Chyba ze zaspawasz :green_fuck: :green_fuck: :green_fuck: Powodzenia.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

SackOizo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: SackOizo » wt paź 07, 2008 16:52

WIELKIE DZENKS. Jutro to bede robic dam znac jakie efekty



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt paź 07, 2008 20:19

SackOizo pisze:WIELKIE DZENKS. Jutro to bede robic dam znac jakie efekty
Tylko pamietaj... z wyczuciem :P bo ja ostatnio wymieniajac krociec chlodzenia zerwalem sruby i trzeba bylo je wygrzebywac z bloku silnika :P

Powodzenia i daj znac jak poszlo :)



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » wt paź 07, 2008 20:57

mi sie udalo za pierwszym razem bez zadnych silikonow i uszczelniaczy. Dekiel trzeba przykrecic rownomiernie i krecic srubami po przekatnej, i tak jak pisali koledzy z wyczuciem. Uszczelka ponoc dobrej firmy gerling lub gerlino (dokladnie nie pamietam) 12 zl.


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » wt paź 07, 2008 21:10

tursky pisze:mi sie udalo za pierwszym razem bez zadnych silikonow i uszczelniaczy. Dekiel trzeba przykrecic rownomiernie i krecic srubami po przekatnej, i tak jak pisali koledzy z wyczuciem. Uszczelka ponoc dobrej firmy gerling lub gerlino (dokladnie nie pamietam) 12 zl.
witam ja właśnie tez sie za to zabieram! kupilem Oryginalna w serwisie gumowa i nie wiem czy kleić silikon czy nie :(



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr paź 08, 2008 11:23

Zamiast stosować korkowe albo gumowe trzyczęsciowe to sie zakłada porządnego jednoczęsciowego elringa albo goetze i nie ma potrzeby dawać silikonu. Poza tym jakoś w fabryce silikonu nikt nie nakładał i nie nakłada współcześnie również. Silikon to imho troche polityka warsztatów "drive thru" gdzie wszystko jest na szybko i nie ma czasu na poprawki bo zaraz wjeżdza następne auto , wtedy dla pewności pakują silikon.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 11:27 ]
raf1al pisze:kupilem Oryginalna w serwisie gumowa i nie wiem czy kleić silikon czy nie
w/g mnie nie, oczyść dokładnie powierzchnię na głowicy i na pokrywie a dopiero ewentualne ubytki uzupełnij silikonem, ale smarowania całej uszczelki nie ma potrzeby. Za to posmaruj uszczlkę olejem a do dociągania śrub pokrywy najlepiej mieć mały kluczyk dynamometryczny i dorkęcic odpowiednim momentem. Jeśli potem pojawi się delikatne pocenie w jakimś miejscu to trzeba delikatnie dociągnać najbliższą śrubę. Jak sie za mocno dociągnie to się zmiażdzy każdą uszczelkę, nieważne czy korkowa czy gumowa.



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » śr paź 08, 2008 12:41

Zwykła korkowa uszczelka też będzie trzymać i to bardzo dobrze, tylko bez żadnego silikonu (nie wiem kto to wymislił) dokręcić z umiarem i ma być. Ja na takiej jeżdziłem prawie 2 lata i ani kropli oleju nie uroniła.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: ...OSA... » śr paź 08, 2008 13:31

fifel pisze:Dodano: 07 Paź 2008 16:26 ]
...OSA... napisał/a:
korkowe maja to do siebie ze trzeba miec wyczucie i to dosyc dobre, kup zwykla gumowa przejedz silikonem pokrywe i miejsce na uszczelke i poskladaj a sroby dokrec mocno dosyc ale nie przesac bo urwiesz,w pewnym momecie poczujesz duzy opor wiec wystarczy. pozdrawiam


Jesli dokreci mocno to wlasnie ta uszczelka sie wyslizgnie przeciez napisal ze tak wlasnie robil.... ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze trzeba dokrecic z umiarem i wyczuciem, nie na sile.

to czytaj wypowiedzi innych ja napisalem jak dokrecic gumowa. a z doswiadczenia wiem ze gumowe sa lepsze w montazu bo jest o wiele prostrzy. zalozenie korkowej to kwestia wielu czynnikow dokrecenia,ulozenia itp pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 13:33 przez ...OSA..., łącznie zmieniany 1 raz.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » śr paź 08, 2008 17:03

sas_gti pisze:Zamiast stosować korkowe albo gumowe trzyczęsciowe to sie zakłada porządnego jednoczęsciowego elringa albo goetze i nie ma potrzeby dawać silikonu. Poza tym jakoś w fabryce silikonu nikt nie nakładał i nie nakłada współcześnie również. Silikon to imho troche polityka warsztatów "drive thru" gdzie wszystko jest na szybko i nie ma czasu na poprawki bo zaraz wjeżdza następne auto , wtedy dla pewności pakują silikon.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 11:27 ]
raf1al pisze:kupilem Oryginalna w serwisie gumowa i nie wiem czy kleić silikon czy nie
w/g mnie nie, oczyść dokładnie powierzchnię na głowicy i na pokrywie a dopiero ewentualne ubytki uzupełnij silikonem, ale smarowania całej uszczelki nie ma potrzeby. Za to posmaruj uszczlkę olejem a do dociągania śrub pokrywy najlepiej mieć mały kluczyk dynamometryczny i dorkęcic odpowiednim momentem. Jeśli potem pojawi się delikatne pocenie w jakimś miejscu to trzeba delikatnie dociągnać najbliższą śrubę. Jak sie za mocno dociągnie to się zmiażdzy każdą uszczelkę, nieważne czy korkowa czy gumowa.
+


OK to sprobuje bez silikonu kupiłem jedna częściowa vw wiec powinno być OK
a jak ewentualnie sprawdzić i pod prostować dekiel?



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » czw paź 09, 2008 00:55

W sumie co to za roznica z silikonem czy bez,lepiej dac dla pewnosci ze nie bedzie lecialo przeciez silikon nie zaszkodzi silnikowi i nikt nie bedzie dociekal czy jest silikon czy go tam nie ma. Jak sie uda bez to dobrze a jak nie to bedziesz mial ta sama robote jeszcze raz do wykonania. A ja bym nie prostowal deklu gdyz mozesz go jeszcze bardziej pokrzywic a wtedy uszczelka zadna ci nie pomoze. Najlepiej to rowno go dociagnac. chyba ze jest naprawde bardzo krzywy to dociaganie nie pomoze.Powodzenia.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości