Zbiornik paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BuBu mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 23:08
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Zbiornik paliwa

Post autor: BuBu mk2 » śr paź 08, 2008 22:23

Witam

W moim aucie(golf 2 1.6PN) chciałbym zamontować elektryczną pompę paliwa wstępną do baku. Czy do mojego baku będzie pasować pompa z pływakiem montowana w golfie 2 1.8 na monowtrysku?? lub cos takiego:
http://allegro.pl/item448906073_pompa_p ... _0_vw.html

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
akkod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt sie 03, 2007 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: akkod » śr paź 08, 2008 22:34

witaj ,

powinna pasować bo zbiorniki w golfach są identyczne,. a w jakim celu ta pompa ? zeby szybciej podawała benzynę do pompy na silniku ? w sumie to jest pomysł ale nie wiem jak zachowa się mechaniczna pompa w tym układzie , bo będzie pracowała na podwyższonym ciśnieniu wejściowym ....jak zamierzasz sterować tą pompa? robiłem coś podobnego w poldku gaźnikowym i w sumie nie było problemów, pompa startowała po przekręceniu kluczyka na 12V a gdy silnik odpalił zasilanie schodziło na ok 8 lub 9V już dokładnie nie pamiętam ...


[b]SPRZEDAM [/b] części z golfa II WNĘTRZE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2816410#2816410

części z golfa II mechanika karoseria
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2875961#2875961
{ patrz 1 post y}

[b] wysyłka wg cennika PP -11 zł do 1 kg [/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 08, 2008 23:24

szukaj pompy wstępnej do mk2 na monowtrysku (RP). I ciśnienie będzie ok i spasuje. A to od toledo daje ze 4 atmosfery, chcesz wszystko rozwalić? Tobie potrzeba 0,25

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 11:25 pm ]
znaczy do gaźnika. Chyba że jakieś inne kombinacje. O co w tym chodzi?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BuBu mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 23:08
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Post autor: BuBu mk2 » czw paź 09, 2008 06:28

Nie mam u siebie mechanicznej pompki paliwa zastąpiona jest pompką elektryczną do gażników(0,25bara), ale mam z nią problem ponieważ "nie zaciąga sama paliwa" z baku. Chciałbym więc zamontować taką wstępną do baku(niskie ciśnienie) a tamtą całkiem wywalić. W toledo są 2 pompy ta na aukcji daje właśnie niskie ciśnienie i najprawdopodobniej pasowało by to pod gaźnik tylko nie wiem czy taki zestaw będzie mi pasował do mojego baku.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 09, 2008 16:10

BuBu mk2 pisze: W toledo są 2 pompy ta na aukcji daje właśnie niskie ciśnienie
a widzisz nie wiedziałem że ma dwie, na schemacie co mam jest jedna. Co do tego czy od toledo spasuje nie wiem, poszukaj może od MK2 pompy wstępnej.
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 16:14 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BuBu mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 23:08
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Post autor: BuBu mk2 » czw paź 09, 2008 17:07

Z tego co czytałem na forum to w niektórych mk2 z RP też jest właśnie taka pompa jak na aukcji. Niestety ciężko mi jest zobaczyć w bagażniku jak u mnie wygląda wejście do baku od góry, ponieważ mam w tym miejscu butle z gazem, a żeby ją zdemontować jest już trochę roboty. Dlatego wolałbym wiedzieć co i jak i ewentualnie zakupić i założyć odrazu.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw paź 09, 2008 18:26

Paweł Marek pisze:szukaj pompy wstępnej do mk2 na monowtrysku (RP). I ciśnienie będzie ok i spasuje. A to od toledo daje ze 4 atmosfery, chcesz wszystko rozwalić? Tobie potrzeba 0,25
niestety mylisz sie kolego :)
pierwsza sprawa to ta pompa jest taka sama jak w RPku, 357 906 092 C
a kolejna sprawa to pompa ktora daje takie duze cisnienie to jest pod podłoga, bo to jest tylko pompa podawcza :) jezeli nawet bylaby jedna tylko pompka, to wyglada ona inaczej , jest grubsza i potezniejsza, ale jest jedna , a tutaj sa dwie w zestawie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 09, 2008 18:33

guti, przecież wyjaśniłem wyżej że myślałem iż w Toledo jest jedna pompa. Tak mi stoi jak byk na schemacie z Workshopa. A gdyby była tylko jedna to miałaby 3-4 bary. Jeśli na pewno Toledo miało dwie to sprawa jasna i moja pomyłka, czy raczej mojego schematu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw paź 09, 2008 18:44

Paweł Marek, spoko ,widzisz nie zawsze trzeba wierzyc ksiazkom :P
ta jedna pompa tez wyglada zupełnie inaczej , jest taka duza jak w MK III :)
ja tez nie doczytalem dokladnie, pamietam Cie kolego ze razem kombinowalismy z moim RPkiem , tez z pompami:)
pozdrawiam


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości