uciekajacy rozrzad

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arczej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 21:37
Lokalizacja: Warszawa

uciekajacy rozrzad

Post autor: arczej » śr paź 08, 2008 17:13

Witam

posiadam golfa III 1,9 TDI i mam z nim ogromny problem. niedawno wymienialem sprzeglo ( dwumas ) i przy okazji pasek rozrzadu i wszystkie rolki i napinacze. popewnym czasie autko przestalo mi odpalac pomyslalem ze uszkodzily mi sie swiece zarowe niestety nie. okazalo sie ze przestawil sie rozrzad walek rozrzadu dalo sie zabokowac pompe wtryskowa rowniez niestety znak na kole pasowym sie juz nie zgadzal ( uciek w strone przodu auta ) rozebralem wszystko ustawilem ponownie wszystko tak jak powinno byc i po ok. tygodniu historia sie powtorzyla. kupilem nowy pasek i kolejny raz poustawialem wszystko tak jak powinno byc. przez ok tydzien dwa wszystko bylo ok. niestety po tym czasie autko przestalo znowu odpalac dialem pokrywe zaworow zablokowalem walek zablokowalem pompe i znak na kole pasowym ponownie uciekl do przodu o ok. 2-3 zabki. zwracam sie do was o POMOC nie mam juz pomyslow co moze sie dziac, moze ktos z was mial kiedys podobny problem.

z gory dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 10:57 przez arczej, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: pomocy!!! uciekajacy rozrzad

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 17:27

arczej pisze:Witam

posiadam golfa III 1,9 TDI i mam z nim ogromny problem. niedawno wymienialem sprzeglo ( dwumas ) i przy okazji pasek rozrzadu i wszystkie rolki i napinacze. popewnym czasie autko przestalo mi odpalac pomyslalem ze uszkodzily mi sie swiece zarowe niestety nie. okazalo sie ze przestawil sie rozrzad walek rozrzadu dalo sie zabokowac pompe wtryskowa rowniez niestety znak na kole pasowym sie juz nie zgadzal ( uciek w strone przodu auta ) rozebralem wszystko ustawilem ponownie wszystko tak jak powinno byc i po ok. tygodniu historia sie powtorzyla. kupilem nowy pasek i kolejny raz poustawialem wszystko tak jak powinno byc. przez ok tydzien dwa wszystko bylo ok. niestety po tym czasie autko przestalo znowu odpalac dialem pokrywe zaworow zablokowalem walek zablokowalem pompe i znak na kole pasowym ponownie uciekl do przodu o ok. 2-3 zabki. zwracam sie do was o POMOC nie mam juz pomyslow co moze sie dziac, moze ktos z was mial kiedys podobny problem.

A giba Ci sie dolne koło duże pasowe, moze klin już wyrobiony i przestawia sie kąt wtrysku.

z gory dziekuje i pozdrawiam

A giba Ci sie dolne koło duże pasowe, moze klin już wyrobiony i przestawia sie kąt wtrysku.
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 17:27 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arczej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arczej » śr paź 08, 2008 17:30

wlasnie tego jeszcze nie sprawdzalem a jezeli ten klin jest wyrobiony to duzo roboty czy spore koszty??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 17:42

arczej pisze:wlasnie tego jeszcze nie sprawdzalem a jezeli ten klin jest wyrobiony to duzo roboty czy spore koszty??
W zalezności od stanu wału- jezeli zwichrowany i lekko zniszczony to planowanie odpowiednim przyrządem, jak zniszczony to napawanie albo wymiana korbowodu. Przy tym nowe koło zębate, nowa śruba + klej i koniecznie sparwdzic czy koło pasowe nie ma sparciałej gumy- wtedy tez do wymiany. U mnie w Szczecinie naprawa końcówki wału ok 250zł _ zebatka od 30-45zł w zależonosci od marki, śruba 8zł, klej ok 30zł, ale koło pasowe to juz wydatek ok 400zł- najlepiej m-ki Corteco
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 17:43 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arczej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arczej » śr paź 08, 2008 17:47

wielkie dzieki za pomoc mam nadzieje ze nie poniose kolejnych duzych wydatkow. kupilem autko i juz wpakowalem w nie ok 3 tysi jeszcze raz dzieki wielkie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości