Głośny metaliczny hałas - chyba z alternatora?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Arsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 24, 2008 16:56
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Arsen » pn lip 28, 2008 21:20

Mam podobny problem, kiedy włączę klimę na opcję Auto i obciążę sprężarkę maksymalnie to zaczyna głośno łomotać przy sprężarce, ale jak włączę Econom to cisza zupełna i wszystko jest oki. podejrzewam sprzęgiełko przy sprężarce, ale muszę się upewnić może ktoś ma podobny problem?


arsen

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pn lip 28, 2008 23:56

..to zdejmij jak najszybciej koło sprężarki i obejzyj co tam sie dzieje...czy cewka nie obciera...jak tak pojezdzisz to kiedys sprzegło juz Ci sie nie załaczy bo szlak trafi cewke...no chyba ze coś w samej sprężarce łomota...


QBAelectric

Awatar użytkownika
milek_22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:38
Lokalizacja: okolice bb

Post autor: milek_22 » pn paź 06, 2008 00:01

moim zdaniem sprzegielko altka!! przy włączonej klimie i światłach itd jest spore obciązenie i sprzęgiełko moze puszczac albo nie pochłaniać drgan........



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » pn paź 06, 2008 09:09

Miałem podobny objaw u siebie. Rytmiczne metaliczne stukanie tylko przy włączonej klimie. Stukanie trochę ustawało wraz z obrotami (może po prostu silnik to zagłuszał). Po oddaniu do serwisu klimy i rozebraniu sprężarki okazało się że płytka zaworowa w środku jest pęknięta i tłok uderzał w zawór (jakoś tak). Aha, klimatyzacja wtedy chłodziła ale sprawnośc w porównaniu do dobrej sprężarki była niższa. Jeśli to jest dobry trop to wiem że był podobny temat. Pozsrawam się zanaleźć.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... BFarka+mk4
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 09:17 przez zupełnie zielon, łącznie zmieniany 2 razy.



Dasti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 18:10
Lokalizacja: Czerwionka
Kontakt:

Problem przy włączeniu klimy metaliczne stukanie

Post autor: Dasti » pn mar 30, 2009 17:14

witam mam ten sam problem vw v5 przy włączeniu klimy wydobywa sie metaliczne stukanie myslałem ze kompresor z klimy kupilem i wymienilem iiiiiiiiiiiiiiii stuka dalej teraz pytanie co wymieniac wypowiedzi jak czytałem som różne mechanik mi radzi ze pompa wody ale nie gwarantuje jak myslicie czy ktos miał podobny problem


Dasti

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » czw sie 20, 2009 22:04

Odgrzebię temat metalicznego stukania po włączeniu klimy.U mnie powodem była pęknięta blaszka zaworu tłoczka.A doszedłem do tego dzięki forum.Odważyłem się wymontowałem sprężarkę (oczywiście po odessaniu czynnika)rozkręciłem tylną część i znalazłem pęknięty zaworek.Wyjąłem go teraz sprężarka chodzi na 6 tłoczków.Po nabiciu różnica prawie jest nieodczuwalna.I takim sposobem zaoszczędziłem parę setek.Opisuję to może komuś pomoże.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości