szarpie, gasnie - zimny/cieply, na postoju/podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

szarpie, gasnie - zimny/cieply, na postoju/podczas jazdy

Post autor: chase1 » sob paź 04, 2008 21:01

witam

wczoraj wyjezdzalem do znajomego - dojezdzajac do swiatel kilka razy szarpnal i zgasl... odpalilem, po chwili to samo. po parunastu minutach pracy silnika probem znikl. pomyslalem ze sie rozgrzal...

dzisiaj ledwo dojechalem do odmu - szarpal / gasl zarowno na benzynie jak i gazie, zimny jak i cieply silnik. podjechalem na parking, zgasilem silnik, przeczyscilem palec i kopulke, przejechalem kilkanascie km bez problemu i nagle znowu zaczelo sie szarpanie, po czym zgasl. otworzylem maske, odpalilem i nie zdazylem wyjsc z samochodu - przerywal i padl.
tak kilka razy. za ktoryms tam razem gdy gasl - slychac bylo strzal pod maska / z rury...
w koncu udalo mi sie dojechac dodomu


zauwazylem tez, ze czasami jak gwaltownie dodaje gazu to jest dziura przez chwile nic sie nie dzieje - zwalnia, a pozniej nagle rwie i wkreca sie na obroty


co moglo sie zepsuc ? :
czujnik halla / aparat zaplonowy / kable wys. napiecia ?
czy to mozliwe ze przez zapchany katalizator mam takie dziwne objawy ?



dodam tylko, ze niedawno wymienialem filtr powiietrza; tydzien temu bylem na kompie u mechanika aby sprawdzic czy nie ma tam jakichs bledow (pozniej podam co za bledy mi am pokazalo - i nie daly sie usunac) - pamietam tylko ze cos z obrotami czy polozeniem walu bylo. mechanik powiedzial,ze przez to moze mi sie zapalac ta qrew.... lampka od oleju ktora to ponoc sygnalizuje nie tylko problemy z olejem (cisnienie bylo sprawdzane - jest ok, czujniki csnienia wymienione)


z goory dzieki za wszelkie sugestie
pozdrawiam


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Awatar użytkownika
WoLnY
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 778
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:21
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

Post autor: WoLnY » sob paź 04, 2008 23:34

Podpnam sie pod temat! jesli ktos ma jakies porady chetnie skorzystam PILNE!



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob paź 04, 2008 23:36

cewka- hall


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » ndz paź 05, 2008 00:04

ktore bardziej rawdopodobne ? (nie umiecha mi sie wymiana obu - dosc drogich elementow)

[ Dodano: 05 Paź 2008 09:22 ]
ps. czy aparat zaplonowy/czujnik halla od inego modelu silnika bedzie pasowal do mojego ABU (czy wystarczy ze zgadza sie pojemnosc?) ?

[ Dodano: 05 Paź 2008 15:46 ]
ok - kupilem ten sam aparat + czujnik halla (+ palec) i problem szarpania / gasniecia znikl.

(przypuszczam, ze wystarczylo by wymienic sam paalec (w zestawieniu z tym "nowym" moj wygladal masakrycznie :P )
Ostatnio zmieniony ndz paź 05, 2008 15:47 przez chase1, łącznie zmieniany 1 raz.


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości