kupiłem golfa 2 i mam pare pytan

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adamas25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 19:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: adamas25 » wt lis 15, 2005 19:11

No dobra chłopaki, a co z papierami???
Jeśli mam zamontowany silnik PN a w papierach PR (i na silniku też tak wyryte) to czy ktoś sie o to nie doczepi??? Np. na przeglądzie sprawdzi, że silnik PR ma inne parametry.
Kurcze, żebym nie miał jakichś problemów!

Co prawda w dowodzie rejestracyjnym już nie wpisują nr silnika, ale zastanawiam się dlaczego mam wpisane w dokumentach PR!!!



janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » wt lis 15, 2005 23:01

Ja mam Golfika 8 lat i to że mam PN to tylko mnie interesuje i sprzedawce w sklepie jak dokupuje jakąś cześć . Gliniarze tylko raz mi numery na silniku sprawdzali i to jest 6 cyferek i to musiało sięz papierami zgadzać ale niedawno weszła ustawa ze silnik to częsć zamięnna i nikt tego nie powinien sprawdzać. No chyba ze silnik jest przedmiotem przestepstwa czyli kradzieży to tak. Także spokojnie możesz jeździć i niczym się nie przejmować. Silnik ten ma 70 KM i do mułowatych nie nalezy ,jest bardzo elastyczny i dosć zrywny porównujać go do innych tej mocy w innych markach samochodów. Mój kuzyn ma 100 KM w nowum Focusie i nie potrafi mi uciec .Takze jest ok.



adamas25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 19:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: adamas25 » wt lis 15, 2005 23:24

No ok, tylko że ja mam teraz tymczasowy dowod rejestracyjny. Autko jest sprowadzone z Niemiec (w niemieckich papierach nie ma wogole nr silnika) i dopiero na badaniu technicznym u nas w kraju wpisano PR z pojemnoscią 1,6.
W tej chwili czekam na normalny dowód rejestracyjny i karte pojazdu. Pytanie czy w urzędzie sprawdzają oznaczenia silnika i nie doczepią się ze PR to 2,2???
Co oni tam wogole sprawdzają przez te 30 dni?



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr lis 16, 2005 00:10

adamas25 pisze:No dobra chłopaki, a co z papierami???
Jeśli mam zamontowany silnik PN a w papierach PR (i na silniku też tak wyryte) to czy ktoś sie o to nie doczepi??? Np. na przeglądzie sprawdzi, że silnik PR ma inne parametry.
Kurcze, żebym nie miał jakichś problemów!

Co prawda w dowodzie rejestracyjnym już nie wpisują nr silnika, ale zastanawiam się dlaczego mam wpisane w dokumentach PR!!!
nikt sie nie doczepi, a jak sie martwisz to wystąp do urzędu komunikacji o nowy dowód rejestracyjny, niewiem ile ale chyba 30-60zł ze znaczkami:) w nowych dowodach siolnik jest traktowany jako częsc amiennna i sie go tam nie uwzglednia i niebedzie problemów.
to raz a dwa to na pewno jest PN z gaznikiem elektronicznym sondom lambdą i katalizatorem. Co do tego machera co ci mówi ze wtrysk to idz i mu powiedz ze nietylko wtrysk ma sonde i zeby sie douczył bo głosi herezje.

Myśle ze chyba wiecej nie trzeba dodawać.

Ja mam tylko jedno pytanie, auto kupiłeś w polsce czy za granicą?? bo jak w pl przed rejestracja są niewoidoczne numery silnika, były, bo teraz nie są potrzebne, to pisało sie wniosek o wybicie nowych numerów ewidencyjnych na silniku, moze tak zrobili własnie w tym wypadku i dlatgo tak masz.

[ Dodano: Wto Lis 15, 2005 11:14 pm ]
o widze ze przeoczyłem ostatnia wpowiedz, popaprał ci ten cały co numery wpisał, po pierwsze juz to nie jest potrzebne, po drugie zle ci odczytał, albo poprostu sie niezna bo sprawdził by w katalogu i by wiedział wszystko.

a w urzędzie sprawdzją poproawnosc wszystkich dancyh, mi np wykryli niezgodnosć, pierwsza rejestracja była w listopadzie '90 a w winie było 91 i diagnosta napisał z winu rok produkcji 91 i dlatego musiałem go jeszcze raz odwiedzić, naszczescie juz bez kosztów ale zawsze to znów trza stać w kolejkach w urzedzie, ale to denerwujące, dzis 4 godziny stałem zeby wbic gaz do dowodu...


Mk3 GTI 16V ABF

adamas25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 19:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: adamas25 » śr lis 16, 2005 00:23

Auto kupiłem w Polsce od Polaka po opłatach celnych i przeglądzie zerowym, do mnie nalezało zaplacenie w wydziale komunikacji i 2% od umowy w US.

Nie mam jeszcze normalnego, stałego dowodu rejestracyjnego, własnie czekam na jego wydanie, a wydział komunikacji ma na to 30 dni. W tej chwili mam "miekki" dowód i tam nie ma nr silnika.
Moje pytanie dotyczyło sytuacji gdyby jakis nadgorliwy urzędas w wydziale komunikacji (przed wydaniem normalnego dowodu) sprawdzał oznaczenie silnika. Oznaczenie i numer silnika był wpisany na umowie kupna, a oni zrobili sobie ksero tej umowy.

Pozdro dla wszystkich

[ Dodano: Pią Gru 09, 2005 00:26 ]
Witajcie

Uff... odebrałem dowód rejestracyjny bez żadnych problemów. Teraz jestem pewien, że nikt tam nie zwraca uwagi na symbole w numerze silnika. Przez moja dociekliwość miałem troche nerwówki przez ten miesiąc oczekiwania, ale na szczęście wszystko skończyło sie dobrze.

Dzieki dla wszystkich, którzy mi pomogli w rozwikłaniu zagadki jaki mam silnik.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 313 gości