Problem z ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Problem z ABS

Post autor: BazaMKII » śr wrz 24, 2008 16:42

Witam
Mam problem z ABS-em poniewarz raz działa a raz nie działa auto to Ibiza GTI 2.0 115KM
ta ibiza ma ABS taki jak w Golfie 3 GTI?

Co to moze być za problem
Ostatnio zmieniony śr wrz 24, 2008 21:50 przez BazaMKII, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
tomciup
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg-PL/Peterborough-UK
Kontakt:

Post autor: tomciup » śr wrz 24, 2008 16:46

Co to znaczy że ci raz działa a raz nie działą. Chodzi ci może że kontrolka się zapala i świeci podczas jazdy a czasem jest oki i nie świeci? :grin:


VW górą VRa na osrto i Audi A6 na łagodnie.
viewtopic.php?t=153624_

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » śr wrz 24, 2008 19:10

najprawdopodobniej będziesz musiał przeczyścić czujniki ABS- u znajdujące się przy piastach koł; u mnie było że jak wpadłem w dołek to kontolka się świeciła i tak było do momentu aż zgasiłem silnik; jak zapaliłem wszystko było juz OK !!!


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » śr wrz 24, 2008 19:36

Kontrolka działa normalnie
tylko ABS raz chodzi podczas hamowania a raz nie i kola mi sie blokują co to moze byc


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » śr wrz 24, 2008 19:52

pare dni temu pisałem o czymś podobnym u mnie tylko na jedno tylne nie działa abs
poza tym włącznie z błędami ikontrolkami wszystko ok i też nie wiem co jest



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » śr wrz 24, 2008 20:01

BazaMKII pisze:Kontrolka działa normalnie
tylko ABS raz chodzi podczas hamowania a raz nie i kola mi sie blokują co to moze byc
w moim przypadku gdy kontrolka sie zaswieciła to ABS był nie aktywny a jesli u ciebie kontrola nie swieci a ABS nie działa to moze być problem ze sterownikiem ale proponowałbym przeczyścić czujniki :bajer:


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 24, 2008 20:56

wszyscy piszą o czujniku a wiadomą rzeczą jest ze nawet drobne uszkodzenie mechaniczne przewodu czujnika moze powodowac usterkę ABS
system posiada coś takiego jak kontrola stanu izolacji !
proszę więc sprawdzić owe przewody !



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » czw wrz 25, 2008 00:28

tzn to troche dziwne bo z tego co wiem to abs jest albo go nie ma .
i nie ma jakis posrednich stanów - a przynajmniej do tej pory tak myslalem



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw wrz 25, 2008 08:18

zoso8894 pisze:tzn to troche dziwne bo z tego co wiem to abs jest albo go nie ma .
i nie ma jakis posrednich stanów
bo niema pośrednich stanów jak wiadomo kontrolka ABS słuzy do tego aby powiadomic o niesparawności ABS



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » czw paź 02, 2008 22:42

Witam. Ja tez mam problem z absem. Niedawno zakupilem golfa 3 2,0 gti i abs wogule nie dziala popszedniemu wlascicielowi to nie przeszkadzalo poza ta kontrolka bo wycia diodeaby nie swiecila. I gdy ja wlutowalem to po uruchomieniu silnika ciagle swieci. Bede prubowac czyscic i ewentualnie wymieniac czujniki przy kolach.bo watpie w to azeby papa padla lub komputer. I tak mysle o zakupie vaga. :grin:


VW NA ZAWSZE

karlamba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 16:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: karlamba » pt paź 03, 2008 10:34

Witam,

Podepne sie do tematu bo mam podobny problem z ABS. Kilka dni temu wymianiali mi lozysko wraz z piasta w przednim prawym kole. Na nastepny dzien zauwazylem ze sporadycznie jak lekko wcisne pedal hamulca to jakby wlasnie ABS juz odbijal, pomimo tego ze naprawde wciskam hamulec delikatnie. Tak sie dzieje bardzo sporadycznie, tzn. jak jade do pracy w miascie na odcinku okolo 7 km w korkach (wroclaw ;-)) to moze tak sie stanie ze 2 albo 3 razy. Jest to oczywiscie wkurzajace bo nie dosc ze nieprzyjemne uczucie na nodze to jeszcze slychac to bicie. Moje pytanie jest takie:
Czy mogli mi cos uszkodzic podczas wymiany piasty i lozyska czy moze tylko zabrudzili czujnik ABS? Ktos mi tez mowil ze mogli tego czujnika nie zalozyc ale wtedy chyba by wogole nie dzialal ABS na tym kole i nie bylo by takich cyrkow z tym? Radzicie samemu najpierw przeczyscic ten czujnik czy isc z reklamacja od razu do mechanikow? ;) A jesli przeczyscic to mile widziane wskazowki jak to zrobic...

Pozdrawiam...

dzisiaj rano jak odpalalem silnik to w momencie jak zaczyna krecic rozrusznik zapalila mi sie na chwile kontrolka ABS... moze na 1 sekunde gora 2... wiadomo co to moze oznaczac czy to tak czasem ma prawo sie dziac...?
Ostatnio zmieniony ndz paź 05, 2008 14:56 przez karlamba, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 03, 2008 16:04

zmierzyć odległość od czujnika do zębatki. Zapewne jest za duża. Przeczyścić można ale co tam jest do czyszczenia, najwyżej duża ilość opiłków dałaby zakłócenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

str8eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 18, 2008 07:25
Lokalizacja: żory
Kontakt:

Post autor: str8eu » sob paź 18, 2008 07:47

tez mam problem z abs-em... ale przyczyna tkwi w w piaście a mianowicie z zamontowaną na niej tarczą impulsową (jakis baran pewnie chcial wymontowac czujnik i nie dosc ze rozwalił go to przy okazji uszkodził w/w tarcze - jest powyginana i ślizga sie) teraz czeka mnie wymiana piasty i tu zwracam sie o pomoc! czy warto samemu to wymienic ?czy zlecic to specjalistycznemu warsztatowi? Wiem że ze ściągnięciem piasty nie bedzie problemu (ściągacze) ale nie wiem jak to poznej poskladac aby krzywo nie siadla czy nie bedzie potrzebna jakas prasa hydrauliczna.Za nformacje z gory dziekuje



karlamba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 16:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: karlamba » czw gru 18, 2008 14:16

troche pozno odpowiadam ale trudno... odnosnie tego mojego czujnika abs to niestety, ale jego czyszczenie nic nie dalo... bylem u innego mechanika i powiedzial ze tarczka wyglada wporzadku czyli nie jest powyginana czy cos takiego...

na diagnostyce vagiem obroty tego kola mierzone przez czujnik abs nieznacznie roznia sie od pozostalych kol... podczas ruszania obroty w tym kole zaczynaja sie wyswietlac z minimalnym opoznieniem...

moze jednak sam czujnik jest uszkodzony? kable narazie sprawdzalem tylko wizualnie... czy wogole mozna kupic kable do czujnika przedniego abs bo szukalem na allegro i nie widzialem...

pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2008 14:17 przez karlamba, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości