spada temperatura silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

spada temperatura silnika

Post autor: xperl » pn wrz 29, 2008 23:32

Witam. Latem wymienialem plyn chlodniczy i teraz kiedy temp. sa nieco mniejsze to podczas jazdy np. na 5 biegu przy 2 tys obrotow temperatura silnika z 90 spada na 1 kreske w lewo (nie wiem ile to dokladnie) a kiedy stoje np. w korku temperatura utrzymuje sie przy 90stopni oraz przy dynamicznej jezdzie jest ok., dodam ze ogrzewanie w aucie jest wylaczone, niektorzy powiedza ze mam sie cieszyc ze nie jest na odwrot ale martwi mnie to ze jak przyjdzie zima to nawet nie zdolam auta nagrzac jak juz teraz silnik nie utrzymuje prawidlowej temp. co o tym sadzicie? czy to moze miec jakis zwiazek z zmiana plynu?

ps. podczas ubieglej zimy temp. spadala ale tylko wtedy kiedy nawiew dzialal na maxa i auto chodzilo na niskich obrotach.



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt wrz 30, 2008 00:54

Masz padniety czujnik temperatury plynu.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt wrz 30, 2008 01:05

mam aktualnie identyczny przypadek - czujnik zazwyczaj działa prawidłowo, od uruchomienia zimnego silnika wzorcowo wskazuje aktualną temperaturę aż do osiągnięcia 90*C ale czasami przy tej temperaturze ma manewry i spada mi właśnie dokładnie o jedną działkę w lewo (czyli pierwsza kolejna kreska po lewej stronie wskazania z 90*C) ale po chwili wraca ponownie do 90* i w zasadzie nie ma różnicy czy stoję na postoju z włączonym silnikiem czy jadę miastem czy w trasie. Stało się tak od momentu kiedy padł stary akumulator i wymieniłem go na nowy. Podczas wkładania nowego nie oskrobałem dokładnie zacisków na nim (a były pokryte jakąś bezbarwną żywicą ochronną i podczas próby uruchomienia silnika przygasały mocno kontrolki i za zegarami słyszalny był tylko odgłos terkotania a następnie kontrolki zaczęły na desce migać jak szalone. Zaciski wyczyściłem i aku podawał już pełny prąd ale od tego właśnie momentu czujnik zaczął tak sobie szwankować. Na razie mi to nie przeszkadza ale przed nadejściem zimy go wymienię.


Obrazek

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt wrz 30, 2008 06:38

Hej!

Zrób tak odpal auto kiedy jest zimne, poczekaj trochę aż zacznie się nagrzewać, potem weź ręką sprawdź przewody od chłodnicy górny i dolny, jeżeli nagrzewają się razem to termostat nie trzyma, jeżeli auto się nagrzeje do 90 i dolny będzie zimny jak pupa to czujnik.
Możesz jeszcze vagiem sprawdzić temp silnika (było na forum poszukaj), lub miernikiem sprawdzać rezystancję czujnika podczas nagrzewania się auta.


Pozdrawiam Grzesiek.

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » śr paź 01, 2008 01:07

jutro sprawdze to wszystko i napisze Wam jaki efekt...

ps. gdzie sie znajduje czujnik temperatury i termostat?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr paź 01, 2008 01:58

xperl pisze:gdzie sie znajduje czujnik temperatury i termostat?
czujnik temperatury znajdziesz na moich fotkach - ostatni mój post w tym temacie :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190523

a termostat znajduje się pod pompą wtryskową, pod czarnym plastikowym króccem - dochodzi do niego dolny wąż idący od chłodnicy - znajdziesz bez problemu.
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 02:50 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

Post autor: Pavlo GT » śr paź 01, 2008 07:58

moim zdaniem to termostat jest walniety, jest caly czas otwarty.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr paź 01, 2008 16:45

Pavlo GT pisze:moim zdaniem to termostat jest walniety, jest caly czas otwarty.
gdyby tak było to silnik nie nagrzewał by się do 90*C po przejechaniu 4-6 km,
sądzę, że jeśli to wina termostatu to wynikało by, że się okresowo zawiesza i nie domyka na czas kiedy płyn schładza się w chłodnicy,
na forum A6 znalazłem jeden taki przypadek i wymiana termostatu położyła kres temu niedomaganiu.


Obrazek

Awatar użytkownika
ducker24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 16:31
Lokalizacja: Lublin/Kanie
Kontakt:

Post autor: ducker24 » śr paź 01, 2008 21:15

sprawdz napiecie na odpalonym silniku
kostka 4 pinowa na 1 i 3 pinie powinno być napięcie ok 5V
później sprawdz opór na czujniku też na 1 i 3 pinie jak jest zimny to wskoźnik powinien pokoazywać okolo 2-4 a na gorącym to 250-do- 300 omów


To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata

[url=http://motonotes.pl/Volkswagen,Golf,904,car.html][img]http://images.motonotes.pl/srednie/1/904.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw paź 02, 2008 15:05

ducker24 pisze:sprawdz napiecie na odpalonym silniku
kostka 4 pinowa na 1 i 3 pinie powinno być napięcie ok 5V
później sprawdz opór na czujniku też na 1 i 3 pinie jak jest zimny to wskoźnik powinien pokoazywać okolo 2-4 a na gorącym to 250-do- 300 omów
Dla uściślenia "2-4" to oczywiście chodzi o 2-4k (bo z zapisu powyżej mozna wysnuć wniosek że 2-4 omów).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
ducker24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 16:31
Lokalizacja: Lublin/Kanie
Kontakt:

Post autor: ducker24 » czw paź 02, 2008 15:40

zodiak, dzięki za poprawke :chytry:
nie zwróciłem uwagi :P
pozdro :bigok:


To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata

[url=http://motonotes.pl/Volkswagen,Golf,904,car.html][img]http://images.motonotes.pl/srednie/1/904.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości