Tylko klepiące 1.4 mechanicy inni znający temat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzesioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 08:01
Lokalizacja: dolnośląskie

Tylko klepiące 1.4 mechanicy inni znający temat

Post autor: grzesioo » czw paź 02, 2008 10:42

Witam!
Wiem że temat już był, ale chyba nikt nie napisał czegoś konkretnego, a jeżeli coś było to przepraszam i proszę o linka.

W swoim Niemcu pod maską mam prawdziwego potwora generującego potężną moc :).
Jest to 1,4 AKQ.

Od pewnego czasu nachodzą mnie myśli żeby zrobić coś z tym "klepaniem".
Moje spostrzeżenia są takie, że to chyba nie chodzi o klepiący zawór/szklankę-popychacz. (trochę szkoda). Dlaczego nie?? Wystarczy górka, włączona klima i ruszamy - za mało gazu, za dużo hamulca, coś jeszcze i raz mi się udało usłyszeć wszystkie zawory/szklanki. To nie był ten dźwięk. Ten jest bardziej metaliczny, taki twardy. I chyba też nie był zsynchronizowany z resztą odgłosu.
W moim przypadku klepanie nie jest słyszalne zawsze. Nawet czasem jak wyjadę z garażu to nie klepie. A najczęściej przestaje po manewrze cofania, np. zjadę z drogi na parking i cofnę sobie kawałek, nawet nie dużo 1 -2 metry i cisza. Silniczek mruczy jak kot.
Czasem jadąc przez miasto nagle przestaje i raczej nie słychać tego w dłuższej trasie przy obrotach powyżej 2500 -3000 obr/min.
Klepanie dochodzi od strony pasażera i chyba bardziej z dołu niż z góry.
Kiedy wymieniałem rozrząd mechanik powiedział, że to raczej nie szklanki. Powiedział coś o jakimś przegubie.

Piszcie tylko fakty, spostrzeżenia jak to jest u was. Może komuś udało się już to zlokalizować i naprawić to będę wdzięczny za opis usterki i koszt naprawy.

Nie piszcie proszę że: "taki model" i "tak ma być".

Pozdrawiam i dzięki za dyskusje. :okej:
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2008 15:04 przez grzesioo, łącznie zmieniany 1 raz.


:)

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw paź 02, 2008 18:14

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=169930 tutaj kolego coś na ten temat mozesz poczytać. U mnie też klepie szczególnie na zimnym



grzesioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 08:01
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: grzesioo » pt paź 03, 2008 08:30

dzięki!!
no to poczytałem sobie :) i póki co to nachodzi mnie jedna myśl - sprzedaj i kup z większym motorem. :okej:
Pozdrawiam


:)

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » pt paź 03, 2008 09:52

Hello,
Widze że nie tylko ja się ciesze że mam ten silnik, ale powiedzcie mi jak dlugo jeździcie już z tym klepaniem. Ja dopiero swoim przejechałem 2 tyś km i powoli moja miłośc do tego golfika wygasa (dla przykładu wczoraj mi akumulator padł i nie wiem co bylo tego przyczyną ale to inny temat ZAWSZE JEST COŚ NIE TAK Z TYM AUTEM)



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt paź 03, 2008 16:32

Ja narazie zrobiłem 11 tys km klepie jak na początku. Przyzwyczaiłem się do tego. A tak ogólnie to nie narzekam czasami ale bardzo rzadko nie chce zapalić za 1 razem. Troszke oleju podbiera ale jak na ten typ to norma



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » pt paź 03, 2008 20:37

bibi466 pisze:Ja narazie zrobiłem 11 tys km klepie jak na początku.
Mój klepie tak już od 180tys.km. Dotąd Nie miałem żadnej awarii jakiegokolwiek elementu silnika.


majki

grzesioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 08:01
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: grzesioo » pn paź 06, 2008 11:04

Swojego kupiłem ze stanem 118tkm teraz ma 124tkm. Klepie czasem mniej czasem bardziej a czasem wcale.


:)

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » wt paź 07, 2008 23:06

U mnie podobnie nie ma reguły kiedy bedzie klepał. Jak zimny to zawsze klepie a na ciepłym to róznie zauwazyłem że się zwiększa(na biegu jałowym) gdy włacze np ogrzewanie tylnej szyby czyli ze wzrostem obciazenia silnika
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 23:07 przez bibi466, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości