dlaczego gasnie jak wciskam sprzeglo?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kluczek

dlaczego gasnie jak wciskam sprzeglo?

Post autor: kluczek » pn lis 14, 2005 21:59

Dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lis 14, 2005 22:01

Lakoniczny opis.... Daj bardziej szczegółowy opis, podaj kod literowy silnika, ewentualnie co było przy nim ostatnio grzebane. Po prostu pomóż nam pomóc sobie....

Gaśnie w ogóle na wolnych obrotach, czy zawsze, nawet jak gazem trzymasz silnik na wyższych obrotach?



kluczek

Post autor: kluczek » pn lis 14, 2005 22:04

Temn problem pojawia sie bardzo nieregularnir! Gasnie jak wcisne sprzeglo ale jak dodam gazu to jest ok! Nie moge sie zatrzymywac bo zaras musze zapalas i gas do dechy. Co jest grane dzieki??



Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » pn lis 14, 2005 22:05

Miałem cos podobnego w swoim autku jade ,jade skrzyzowanie daje sprzegło silnik spada z obrotów ale nagle gasnie . Przyczyną tego w moim wypadku było tankowanie na stacjach gdzie paliwo było trefne czyli o 2 grosze tańsze niż na BP.



kluczek

Post autor: kluczek » pn lis 14, 2005 22:06

A zapomnialem o danych Rok:1992
Poj: 1,6 benz

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 21:08 ]
Pliwo raczej wykluczam bo tankuje tylko w jednym punkcie Orlenu !! Ale to jest Polska hmm

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 21:12 ]
Ale teras jerzdze na jednym zbiorniku i czasem moge przejechac ze 100 km i jest ok a czasem 10 km i lipa problem wkurzajacy na maksa!! dzieki za pomoc !! Trudne do zidentyfikowania poniewaz problem pojawia sie strasznie nieregularnie !! Co polecacie z doswiadczenia to zaras do garazu i próbujemy!

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 21:14 ]
ok ale gdzie jest ten kod literowy to zaras podam? Dzieki!

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 21:17 ]
hej chlopaki co z wami sie dzieje?? Wiem ze jestem zarejestrowany jako nowicjusz ale kiedys trzeba zaczac hihi



sieniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:59
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: sieniac » pn lis 14, 2005 23:00

ja kiedys podobne zjawisko mialem za starych czasow jak poldkem jezdzilem! byla glopia sytuacja ale realna mialem brak masy przy silniku i w chwili wciskania sprzegła mase ciagnelo przez linke i robilo jakies głopie zwarcie! moze sprawdz u siebie mase silnika nie wiem jak to jest dokładnie rozegrane w twoim golfiku! pozdrawiam



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » wt lis 15, 2005 00:23

Ja miałem coś podobnego w vw jetta.Szczególnie działo się to przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na wyższym biegu, później sprzęgło i zdychał. Jak się okazało skrzynia była źle połączona z silnikiem. U mnie widać było dopiero z kanału i przy dobrym oświetleniu. Po skręceniu śrub jak ręką odjął :)



kluczek

Post autor: kluczek » wt lis 15, 2005 11:30

Mase juz sprawdzalem i wyczyscilem wzystko!! Ale niestety problem sie nadal pojawia !! :helm: Dzieki pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » wt lis 15, 2005 12:10

Hmmm... gaśnie Ci również gdy synamiczniej skręcasz na skrzyżowaniu?


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

kluczek

Post autor: kluczek » wt lis 15, 2005 17:34

Gasnie tylko na postoju i jak wciskam sprzeglo! Czyli gasnie tylko na biegu jalowym ! Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dzidzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 07, 2005 11:52
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Post autor: dzidzia » wt lis 15, 2005 17:38

jezdzisz na gazie ??czy na benzynie.

jak na gazie to łapie za duzo powietrza, obkreć w innym kierunku albo przytknij dolot w obudowie filtra.



Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » wt lis 15, 2005 17:48

thomson pisze:Miałem cos podobnego w swoim autku jade ,jade skrzyzowanie daje sprzegło silnik spada z obrotów ale nagle gasnie . Przyczyną tego w moim wypadku było tankowanie na stacjach gdzie paliwo było trefne czyli o 2 grosze tańsze niż na BP.
Masz extra podpis :okej:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt lis 15, 2005 17:48

Najczęstsze przyczyny (przy założeniu, że reszta jest sprawna - świece, przewody WN, pompa paliwowa, prawidłowo ustawiony zapłon, czyste filtry itp.) w silniku gaźnikowym:
1. Nieprawidłowa regulacja gaźnika lub instalacji gazowej
2. Zapchany gaźnik (kanały i dysze biegu jałowego)
3. Nie działa zawór elektromagnetyczny biegu jałowego w gaźniku (zapchana dysza, odłączony lub pęknięty przewód zasilający, niesprawny elektromagnes).

lub jakieś specyficzne niedomagania gaźnika 2e2, jeżeli taki masz (kapryśne ustrojstwo).



kluczek

Post autor: kluczek » czw lis 17, 2005 19:22

hej gdzie jest ten zawór elektromagnetyczny biegu jałowego w gaźniku ! Mysle ze to jest to!!! Dzieki i Pozdrawiam :hmm:

[ Dodano: Czw Lis 17, 2005 18:26 ]
hej gdzie jest ten zawór elektromagnetyczny biegu jałowego w gaźniku ! Mysle ze to jest to!!! Dzieki i Pozdrawiam hmm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości