Próba włamania, jakie zabezpieczenia polecacie????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Próba włamania, jakie zabezpieczenia polecacie????

Post autor: Alvargo » wt wrz 30, 2008 18:53

Witam.

Tak mi sie przynajmniej wydaje bo wczesniej nie mialem tego... A mianowicie zauwazylem wczoraj ze po stronie kierowcy zamek na kluczyk rusza sie. Chodzi o to ze jak jest klamka a potem otwor na kluczyk to zostal on prawdopodobnie podwazony śrubokrętem lub czym podobnym. Jest delikatny slad na tym elementcie gdzie sie wklada kluczyk wlasnie jakby z gory ktos usilowal sie wlamac. Zostal ten element podwazony i teraz malo co mi nie wyskoczy, bo blokowany jest troche przez sama klamke bo zachodza na siebie pod pewnym katem.

Ten element gdzie sie wklada kluczyk (zamek) po odchyleniu klamki da sie wyjac i wtedy jest dziura. Immobizajzer dziala normalnie bez zadnych zaklocen, otwiera i zamyka, ale boje sie ze kiedys mi zamek wypadnie i bedzie dziura a to z kolei bedzie nastepnym obiektem zainteresowania zlodziei.

Po wyjeciu zamka (przez odchylenie klamki) widze ze w glab drzwi wchodzi bolec co przekreca zamek w dzrzwiach, zastanawiam sie czy normalnie jak bym wlozyl tam dlugi srubokret plaski to czy by dalo rade otworzyc... Czy dzialalo by to jak centralny zamek i wszystkie drzwi by sie otworzyly.....

No i jeszcze jedbno pytanie, czy taki immoblizajzer daje mi dostateczna ochrone przed zlodziejami?? I czy ten wypadajacy element jakos mam dokleic do drzwi czy co robic??
Prosze o wypowiedzi bo nie wiem co robic, a troche mi to podnioslo cisnienie i chcialem zapytac fachowcow.....

p.s. przepraszam jesli to w niewlasciwym dziale, bo nie wiedzialem gdzie to dac.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 20:31 przez Alvargo, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » wt wrz 30, 2008 21:36

1. wymienić bębenek - przekładając swoje ząbki
2.
Alvargo pisze:Czy dzialalo by to jak centralny zamek i wszystkie drzwi by sie otworzyly.....
jeśli by ci się udało - tak
3.
Alvargo pisze:czy taki immoblizajzer daje mi dostateczna ochrone przed zlodziejami??
nie
Daj fotke co ci wypada

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 9:37 pm ]
Alvargo pisze:Ten element gdzie sie wklada kluczyk (zamek) po odchyleniu klamki da sie wyjac i wtedy jest dziura
po otwarciu drzwi n aboku drzwi masz śrube któr dokręcajać zablokujesz wychodzący zamek :bigok:



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » wt wrz 30, 2008 21:59

dzieki, jutro sprobuje dokrecic wypadajacy zamek, zapodam tez fotke co sie dzieje. Dziekuje i pozdrawiam.

Acha czyli ten immobilizer to nie jest wystarczajaca metoda do zabezpieczenia auta?? Jesli nie to co bys polecil????
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 22:01 przez Alvargo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt wrz 30, 2008 22:09

napisz kolego co masz na myśli pisząc "immobilizer" bo raczej nie tak się nazywa rzecz o której mówisz...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt wrz 30, 2008 22:40

najwidoczniej został uszkodzony pierścień zabezpieczający wkładkę zamka przed jej wysunięciem - to ten żółty pierścień widoczny na fotce poniżej :
Obrazek


Obrazek

greg

Post autor: greg » wt wrz 30, 2008 22:44

Qto pisze:napisz kolego co masz na myśli pisząc "immobilizer" bo raczej nie tak się nazywa rzecz o której mówisz..
immobilizer(deutsch) immobilajzer(polski) literówki się czepiasz - czasami napiszę immo i też niektórzy nie wiedzą

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 10:47 pm ]
Sztomel pisze:najwidoczniej został uszkodzony pierścień zabezpieczający wkładkę zamka przed jej wysunięciem
możliwe że tylko nie dokręcone



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt wrz 30, 2008 22:59

Alvargo pisze:Po wyjeciu zamka (przez odchylenie klamki) widze ze w glab drzwi wchodzi bolec co przekreca zamek w dzrzwiach, zastanawiam sie czy normalnie jak bym wlozyl tam dlugi srubokret plaski to czy by dalo rade otworzyc... Czy dzialalo by to jak centralny zamek i wszystkie drzwi by sie otworzyly.....
wtedy każdym przedmiotem, którym sięgniesz w szczelinę w plastikowym gnieździe obudowy zamka wewnątrz drzwi i nim przekręcisz, otworzysz centralnym zamkiem wszystkie drzwi;
Alvargo pisze:Chodzi o to ze jak jest klamka a potem otwor na kluczyk to zostal on prawdopodobnie podwazony śrubokrętem lub czym podobnym. Jest delikatny slad na tym elementcie gdzie sie wklada kluczyk wlasnie jakby z gory ktos usilowal sie wlamac. Zostal ten element podwazony i teraz malo co mi nie wyskoczy
raczej nie wskazuje to na niedokręcenie śrubki ustalającej położenie pierścienia zabezpieczającego wkładkę zamka;
Qto pisze:napisz kolego co masz na myśli pisząc "immobilizer" bo raczej nie tak się nazywa rzecz o której mówisz...
myślę, że tutaj kolega nie miał na myśli żadnej literówki czy też spolszczonej wersji pisowni tego wyrazu a raczej to, iż w zespole zamka nie ma wogóle tego elementu.

[ Dodano: 30 Wrz 2008 23:16 ]
Alvargo zdejmij czarną plastikową zaślepkę z boku wewnętrznej strony drzwi - w otworze po niej musi być widać nakrętkę śruby z gniazdem na klucz torx T20, włóż tam ww. klucz (jak na fotce poniżej) i mając obudowę wkładki (element w który wkłada się kluczyk w zamek) normalnie włożoną w drzwi, dokręć do oporu w prawo tę śrubę a następnie spróbój ręką wyjąć z zewnątrz przy klamce tę obudowę wkładki zamka, jeśli da się ją wyjąć to jest uszkodzony pierścień zabezpieczający.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 23:16 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Holiii » wt wrz 30, 2008 23:16

immo to zadne zabezpieczenie przed kradzieża


Holi MK4

greg

Post autor: greg » wt wrz 30, 2008 23:25

Holiii pisze:immo to zadne zabezpieczenie przed kradzieża
dla początkującego i owszem - dla znającego trochę temat to już nie zabezpieczenie.
Gwoli wyjaśnienia - immo w golfie 4 znajduje się w zegarach -pętla obok stacyjki - odczytuje czy właściwy a raczej właściwie zakodowany kluczyk jest włożony do stacyjki. Z tym ze przełożenie licznika wraz z pastylką do innego auta - nie spowoduje jego uruchomienia - kodując kluczyk przy okazji zegary są "dopasowane" do kompa silnika (testowałem).
Złodzieje omijają to na kilka sposobów:
1. paląc immo
2. wywalając zegary i wstawiając "zestaw immo off"
3. wyłączając immo
Tyle w skrócie



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » śr paź 01, 2008 15:14

Witam. Probowalem dokrecic po zdjeciu zaslepki z boku drzwi i nie da rady, wyglada ze jest przykrecone na max. Musial pojsc ten pierscien zolty co kolega wyzej zapodal fotke.

Co mam teraz zrobic?? Cala klamke dokupic i wklad wymienic?? czy jakos ten pierscien mozna dokupic i jakos wymienic??? Prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr paź 01, 2008 16:21

Alvargo jeśli nie masz nigdzie w pobliżu żadnego szrotu to najtaniej w salonie Skody - zapytaj o reparaturkę blokady wkładki zamka drzwi prawych - a na wszelki wypadek druknij sobie to moje foto bo w salonie różne ofermy pracują i mogą nie kumać o jaki element biega (przypuszczam, że samego pierścienia nie kupisz ale jak już to tylko ten element w całości w którym ten pierścień siedzi).


Obrazek

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » śr paź 01, 2008 16:50

dobra to wiem ze ten pierscien jest walniety, a jak on sie fachowo nazywa?? moze poszukam cos na necie, moze z rozbitkow ma ktos zamek i moze chcialby opchnac....

Acha nie ma to jakiegos numeru seryjnego???

[ Dodano: 01 Paź 2008 20:30 ]
bede szukal tego pierscienia na szrocie jak sie uda to wezme, albo na allegro widzialem ale cale klamki po 50 zl bede sie musial jeszcze zastanowic.

Ale coraz bardziej po glowie mi chodzi zamontowanie jakiegos alarmu, albo blokady czegos. Podpowiecie mi co jest dobre zeby zabezpieczyc auto przed zlodziejem????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości