Problem z centralnym zamkiem Mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Problem z centralnym zamkiem Mk3

Post autor: Qban » pn lis 14, 2005 23:57

Witam. Zamykam drzwi od strony pasazera zamyka mi pokrywe bagaznika a nie zamyka mi drzwi kierowcy. Natomiast jak zamykam od kierowcy zamyka wszystko. Czy to poprawny obiaw czy cos mi padlo. Mam centralny na pompce hydraulicznej. Z gory dziekuje za udzielenie pomocy.



greg

Post autor: greg » wt lis 15, 2005 00:52

podejrzewam że może być rozłączona wtyczka sterująca od strony pasażera i zamykasz kluczykiem tylko pasażera - zakładam że przekręcenie kluczyka u pasażera nie powoduje załaczenia pompki centrala ewentualnie w zamku pasażera są takie styki i nie łączą.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lis 15, 2005 00:56

Qban pisze: Mam centralny na pompce hydraulicznej
raczej pneumatycznej :D



greg

Post autor: greg » wt lis 15, 2005 01:06

SToRM pisze:raczej pneumatycznej
nie bądźmy drobiazgowi - przejęzyczył się... ale był przekonany że to hydraulika...



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lis 15, 2005 01:15

greg pisze:nie bądźmy drobiazgowi - przejęzyczył się... ale był przekonany że to hydraulika...
Taa - reasumujac: nie dziala silownik w drzwiach kierowcy - jak juz ustalilismy: pneumatyczny. Zamykajac od strony kieorwcy stycznik wlacza pompke, ktora zamyka reszte, a drzwi kierowcy zamyka de facto mechanicznie..

Nie jest to wina elektryki, gdyz sam silownik sterowany jest pneumatycznie, zas stycznik dziala (zwiera sygnal na pompke)

Nie bedzie to tez raczej nieszczelnosc w ukladzie bo pompka probowala by domknac uklad dzialajac dosyc dlugo po jej uruchomieniu..

Sadze ze albo rurka dorowadzajaca powietzre zagiela sie gdzies, zlapala jakiegos syfa ;) lub poprostu sam silownik odmowil wspolpracy :D



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » wt lis 15, 2005 17:24

Dzieki zaraz biegne do garazu sprawdzac to wszystko. Masz racje pompka dziala dosc dlugo i nic z tego nie wychodzi. Dzieki za poprawienie. Ahia a ile moze kosztowa ewentualnie taki silownik?



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lis 15, 2005 18:20

Prawdopodobnie masz nieszczelną tą rurkę która dochodzi do siłownika w drzwiach kierowcy albo siłownik ci padł -zdejmij tapicerę z drzwi i tam sprawdż czy nie syczy gdzieś
flat



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » wt lis 15, 2005 18:29

Qban pisze:Masz racje pompka dziala dosc dlugo i nic z tego nie wychodzi
No to w takim razie masz nieszczelnosc ukladu - poprostu powietze nie dochodzi do silownika :D

Dwie opcje:
- wezyk odczepil sie w tej gumie, ktora laczy drzwi z karoseria (jest tam taka plastikowa wtyczka)
- wezyk odczepil sie przy samym silowniku :D

Sprawdz najpierw opcje pierwsza - obedzie sie bez sciagania tapicerki



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » wt lis 15, 2005 20:52

Dzieki za wszelkie podpowiedzi. Okazalo sie ze wezyk zostal przerwany w tej gumie. Zalozylem sobie obejme z troszke wiekszego i wszystko dziala jak nalezy. Jeszcze raz wielkie dzieki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości