[Golf 1.3 mk2] problem z zaciskami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavvcio

[Golf 1.3 mk2] problem z zaciskami

Post autor: pavvcio » pn lis 14, 2005 17:59

chcialem zmienic klocki jednak napotkalem na pewien problem, otoz nie moge zdjac zacisku bo tloczek jest wupszczony, jak go wsisnac?



Gridlock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 20:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Gridlock » pn lis 14, 2005 18:06

Jeżeli chociaż kawałek klocka jeszcze został (nawet blacha) to tłoczek nie wyszedł jeszcze do końca. Sprawdz czy tłoczek nie jest zatarty, jak tak to musisz się posiłować i go uruchomić. Najlepiej WD 40. Pozdrawiam Gridlock



Awatar użytkownika
zbyszekl17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 13, 2005 19:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zbyszekl17 » pn lis 14, 2005 19:59

Nie bardzo wiem o co dokładnie ci chodzi jesli nie zdjołeś jeszcze starych kolcków to po odkreceniu 2 srub z tyłu obejmy ( górna to chyba 13 a dół to imbus) obejma powinna ci sama zejść jaśli tłok nadal ją trzyma to ja przynajmniej tak u siebie zrobiłem odkręc pokretło od zbiorniczka z płynem hamulcowym i delikatnie go podpompuj hamulec i wtedy posiłuj sie troche i powinno zejść mam nadzieje ze nie bedziesz miał takich problemów jak ja przy zakładaniu nowych bo miałem za szerokie i obejma w ogole nie chciała ich trzymac i musiałem je zeszlifować dość sporo powodzenia!!!


Niedługo to ja będe miał najpiękniejszego mk2 w polsce:)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lis 14, 2005 20:15

zbyszekl17 pisze:Nie bardzo wiem o co dokładnie ci chodzi jesli nie zdjołeś jeszcze starych kolcków to po odkreceniu 2 srub z tyłu obejmy ( górna to chyba 13 a dół to imbus) obejma powinna ci sama zejść jaśli tłok nadal ją trzyma to ja przynajmniej tak u siebie zrobiłem odkręc pokretło od zbiorniczka z płynem hamulcowym i delikatnie go podpompuj hamulec i wtedy posiłuj sie troche i powinno zejść mam nadzieje ze nie bedziesz miał takich problemów jak ja przy zakładaniu nowych bo miałem za szerokie i obejma w ogole nie chciała ich trzymac i musiałem je zeszlifować dość sporo powodzenia!!!
oryginalnie śruby prowadników to 2x imbus (góra i dół), jeżeli ktoś coś podmieniał to może być torx 8 mm (dokładnie: śruba do przykręcania półosi do flanszy przy skrzyni, najczęściej się zakłada, bo pasuje i jest twarda)

A co do wyciągania: odkręć te 2 śruby i pociągnij do siebie korpus zacisku (tłok oprze się o klocek, ten o tarczę, spowoduje to lekkie cofnięcie tłoka). Tylko nie siłuj się za bardzo, żebyś tarczy nie skrzywił. A potem normalnie wyczepiasz zacisk, czyli dajesz go ok. 0,5 cm do dołu (możesz lekko puknąć od góry) i górą odchylasz w stronę przodu auta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości