Tarcze Brembo, klocki Ferodo - dobry zakup?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

brembo - bubel

Post autor: GT III » sob wrz 27, 2008 10:06

To ja sie przyłącze do grupy narzekającej na brembo. Moim skromnym zdaniem najtańsza linia brembo to plastelina. Podkreślam najtańsza linia, z brembo max doczynienia nie miałem więc się nie wypowiadam. Kupiłem wychwalane tu tarcze wentylowane, wszystko pięknie pudełeczko, woreczki, naklejeczki, instrukcja. Po założeniu pracowały pięknie.... niestety przez jaiś ~ miesiąc zaledwie. Potem pojawiło się przy hamowaniu bicie na kierownicy które narastało wraz z upływem czasu. Niestety pozbyłem się starych tarcz a auto musiało jeździć i musiałem przetoczyć ten syf. Po przetoczeniu znowu były doskonałe niestety tylko przez ~miesiąc. Być może trafiłem na jakąś felerną partie i kiepska jakość brembo nie jest regułą. Ale ryzyko kupienia bubla istnieje. Z tego co wyczytałem na forum mój przypadek nie jest jedyny.

Teraz mam ATE i jestem mega zadowolony zero bicia, hamują lepiej od brembo i są lepiej wykonane. Tzn tarcze ATE są polakierowane dzieki czemu nie rdzewieją, goły metal widać tylko w miejscu tarcia o klocki.


GT III

Awatar użytkownika
szyszka1981
vw rullezzzz!!!!
vw rullezzzz!!!!
Posty: 265
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 01:17
Lokalizacja: OGL
Kontakt:

Post autor: szyszka1981 » sob wrz 27, 2008 10:21

a ja sie dołacze do tych zadowolonych,ja kupiłem tarcze Brembo prosto od producenta do tego założyłem klocki ATE i zadowolony jestem,przejechałem juz 15tys i jeszcze z 15 zrobie na tych klockach spokojnie a z tarczami nic sie nie dzieje


[b]moje mk3[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199448

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości