Podświetlanie klimatyzacji i alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czyzak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice - Paniówki
Kontakt:

Podświetlanie klimatyzacji i alarm

Post autor: czyzak » pt wrz 26, 2008 08:53

Witam!
Wczoraj zakupiłem swojego wymarzonego Golfa mk3 :kwiatek:

Teraz do rzeczy:

1. Nie działa podświetlenie klimatroniku. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wszystko jest dobre.

2. Nie działa autoalarm. Jest on nieoryginalny, ale nigdy nie miałem auta z alarmem i nie wiem jak się zabrać.
Otóż mam pilot przy kluczyku i pilot daje chyba sygnał bo wymieniłem baterię a dioda na pilocie mruga, za to dioda alarmu w aucie nie świeci. Gdzie w aucie montuje się centralki alarmów? W skrzynce z bezpiecznikami był jeden dodatkowy bezpiecznik na kablu, ale też był dobry.

3. Nie działa MFA. Właściciel mówił, że niedawno jeszcze działał, ale na skutek jakiegoś błędu mógł przestać działać i wystarczy ten błąd skasować w warsztacie i będzie śmigać. Prawda to?

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215916]MI BELLA[/url]

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » pt wrz 26, 2008 09:00

1) Sprawdz zaroweczki w panelu klimatronika - bardzo łatwo sie go zdejmuje wystarczy podwazyc czyms panel i zejdzie

2) Jaki pilot posiadasz , 2 przyciski i taki okragly? jak tak to raczej masz alarm o nazwie Cobra ktory chyba jest oryginalny , ale przy zmianie baterii -jezeli sie tego nie zrobi szybko - pilot sie rozprogramowuje i trzeba go potem "zgrac" z centralka . Centralka raczej jest pod maska razem syrena - przynamniej u mnie tak jest

3) Musisz podlączyć pod VAGa ale nie wiem czy po skasowaniu porostu bledu zacznie dzialac.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 09:02 przez koz3r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice - Paniówki
Kontakt:

Post autor: czyzak » pt wrz 26, 2008 21:53

1. No mam te żaróweczki, a gdzie takie dostane kupić? Mają jakąś handlową nazwę czy co?
2. Alarm wystarczyło uzbroić pod maską <głupek>
3. Jakie mogą być przyczyny, że MFA nie działa?


PS. Zauważyłem teraz przypadkiem, że spod tylnej kanapy wystaje taka biała kostka z małymi dziurkami i do niej idzie pełno kolorowych kabelków. Nie miałem aparatu, ale może ktoś będzie wiedział co to jest za wtyczka?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215916]MI BELLA[/url]

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pt wrz 26, 2008 22:00

czyzak pisze:No mam te żaróweczki, a gdzie takie dostane kupić? Mają jakąś handlową nazwę czy co?
Kolego, tylko ASO. Szukałem po wielu sklepach motoryzacyjnych i w żadnym nie było. Podjedź do ASO i spytaj-tam dostaniesz na bank.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 317 gości