Wiatr gra i gwiżdże podcza jazdy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Wiatr gra i gwiżdże podcza jazdy...

Post autor: Superbeasto » czw wrz 25, 2008 01:03

Forumowicze, głowię sie z tym problemem od kiedy zakupiłem golfa.
Problem tyczy się uszczelk okiennych (drzwi od strony kierowcy i pasażera, szyby na korbę, wersja 3d). Uszelki mają już swoje lata i zostały wypaczone przez ząb czasu i warunków atmosferycznych. Odstają i nie trzymają szyb tak jak należy (o ile one odpowiadają za trzymanie zamkniętych szyb - ten mechanizm w środku drzwi już poprawiałem). Przy myciu samochodu, czasem woda sływa po szybie od środka, przy jeździe powyżej 90km/h świszczy, piszczy i gwiżdże... jednym słowem jest to denerwujące. Pytałem w sklepie motoryzacyjnym o takowe uszczelki wraz z wewnętrznymi (cały czas mowa o szybie), jak usłyszałem cenę to sobie usiadłem. Coś około 700pln wychodzi za szyby w jednych i drugich drzwiach, koszt jednego elementu 150pln... I tu pojawia się pytanie, czy ma ktoś namiar na producenta takich elementów, który oferowałby je taniej?
Myślałem też o zakupie uszczelek z golfa III i dostosowaniu ich do wersji mk II, ale nie wiem czy to opłacalne i korzystnie wpłynie na ciszę podczas jazdy. Jeśli ktoś próbował takich modów, proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw wrz 25, 2008 09:18

Proponuję się skontaktować z firmą MAGRO (032)432 93 02 lub 432 93 03.

Firma posiada wszystkie elementy, listwy itd do aut Audi i VW.

Nie ukrywam, że ceny są normalne. Nowe nie stety tyle kosztują, ale są jeszcze serisy aut używanych tzw SZROTY może tam znajdziesz jakieś uszczelki z rozbitego w niezłym stanie auta...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw wrz 25, 2008 18:33

Nic nie zrobisz z tym... ewentualnie poszukaj jakichś ładniejszych uszczelek z jakiegos innego mk2. Mi zaczyna gwizdać dopiero przy 160 a przy 200 tak troche lepiej :helm:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
kkarols16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 14:20
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kkarols16 » czw wrz 25, 2008 19:05

CSR_GTI pisze:Nic nie zrobisz z tym... ewentualnie poszukaj jakichś ładniejszych uszczelek z jakiegos innego mk2. Mi zaczyna gwizdać dopiero przy 160 a przy 200 tak troche lepiej :helm:
To tak jak u mnie, wziąłem dzisiaj z ciekawości i zerknąłem na te uszczelki i patrząc na tą u góry jak spojrzę od spodu to widać ze w jednym miejscu jest wężej a w drugim szerzej wiec nic dziwnego, ale woda nie leje się do środka więc sobie głowy tym nie zawracam to nie nowy samochód i nowego z niego nie będę robił :p



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » czw wrz 25, 2008 21:12

Dzięki chłopaki za rady... :bigok:
CSR_GTI pisze:Nic nie zrobisz z tym
ale jak widzę zielony osad na szybie pod uszelką to sobie zadaje pytanie: jeżdżę samochodem czy akwarium? A nie próbował nikt założyć używanych a młodszych od mk III np? Wiem, że trochę zabawy jest, ale kupić z mk III to tak, jakbym wymienił siekierkę na kijek, wątpię, żebym znalazł takie co wytrzymają dłużej niż jeden sezon na słońcu, deszczu, śniegu i polskiej soli na drogach... znikoma ilość sie tam jej dostaje, ale zawsze.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw wrz 25, 2008 21:13

Superbeasto pisze:ale jak widzę zielony osad na szybie pod uszelką
panie garażowac trzeba :bigok:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » czw wrz 25, 2008 21:44

CSR_GTI pisze:panie garażowac trzeba
hahaha łatwo sie mówi, jak nie ma gdzie! Ale dzięki za radę :bajer:


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości