dziwny klekot

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deTomaso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 19, 2008 17:01
Lokalizacja: sierakowice
Kontakt:

dziwny klekot

Post autor: deTomaso » czw wrz 25, 2008 20:12

witam,mam taki problem,od paru dni słychać w okolicy skrzyni biegów dziwny klekot a jak wcisnę sprzegło to ustaje i jest normalnie i tak jest przy zimnym jak i ciepłym,moze ktoś poradzić co się dzieje? dzięki

[ Dodano: 25 Wrz 2008 20:14 ]
dodam ze mam 66 kw AGR



greg

Post autor: greg » czw wrz 25, 2008 21:56

skoro znika po wciśnięciu sprzęgła to trzeba rozebrać



Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » czw wrz 25, 2008 22:51

witam. może mam golfa 2 ale mam to samo, po wciśnięci sprzęgła ustaje ten dziwny klekot, jeżdze tak od pół roku i zastanawiałem się nad rozbiórką skrzyni i wymienie łożyska jakiegoś. myslalem zeto może oporowe ale z tego co się dowiedzialem ze chyba coś w skrzyni chodz nie jestem pewny.. cos tak jakby obciera piszczy nie wiem.. co to może być jest tu jakis fachowiec;)?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 25, 2008 23:04

przeważnie łozysko igiełkowe, ale szkoda gdybać, trzeba wyjąć skrzynkę i ocenić, a nie wiem czy na odległość jakikolwiek fachowiec tu pomoże


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » pt wrz 26, 2008 18:21

najłatwiej powiedziec wyjąć i zobaczyć a forum jest właśnie po to żeby podyskutować bo może ktoś miał podobną awarie i wie jak to naprawić. a naprawa skrzyni samego sprzęgła i łożyska op. 300zł ale dojdzie do tego naprawa samej skrzyni bo w niej prawdopodobnie może coś być, więc około 500zł plus części około 300zł więc wcale nie takie małe pieniądze żeby od razu jechac i rozbierać bez przedyskutowania;)) ale jak pewnie mówisz łożysko igiełkowe bo jakie innego tam nie ma w środku;> chyba że pierścienie pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 26, 2008 18:50

marcinhello1, jak już zdecydujesz się na samodzielną robiórkę skrzyni to pewnie znajdziesz trochę tematów o tym szukajką, trochę w serwisówce, trochę zadając konkretne pytania. Oczekujesz że ktoś ci przepisze instrukcję całej roboty na forum? To raczej niemożliwe.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » pt wrz 26, 2008 22:22

instrukcje roboty to nie konieczne, chodzi o zdiagnozowanie co się zepsuło. Dolałem oleju do skrzyni, tak jakby ten dziwny dzwięk umilkł dzisiaj go słyszałem jedynie jak jechałem rano o 5 do pracy. Wskazuje to na to że to raczej w skrzyni bo wczesniej myslalem ze w sprzęgle bo jak wyłączałem sprzęgło to dziwęk milkł ale widocznie to nie w sprzęgle bo tam oleju nie ma a właśnie po dolaniu oleju dziwęk się zredukował więc może obejdzie sie bez rozbiórki?? może to nie konieczne teraz co o tym myślisz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości