Montaż rozpórki do kielichów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mischa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:07
Kontakt:

Montaż rozpórki do kielichów

Post autor: mischa » śr kwie 04, 2007 14:42

O tyle co z tylną rozpórką problemów to nie było :) to co do przedniej muszę się doradzić. Jak zamocowaliście u siebie przednią ? Chodzi o wiercenie dziur w kielichach, jakiś podkładkach żeby nie pracowało pomiędzy kielichem i mocowanie rozpórki (wycieranie lakieru i rdza). I jak z korozją ? Pojawiła się ?
Na serio nie wiem jak najlepiej taki błachy temat "ugryźć". Rozmawiałem chwilke temu z człowiekiem który twierdził, że mu w MK2 montowali nie wyjmując kolumn. Przykręcali jakimiś specjalnymi śrubami z elementami z miedzi wprost z góry. Mit czy fakt ??

pozdro


mischa
MK3 1.9 TDi GT 1Z
109 KM, 246 Nm -40/-40 mm, ATE PowerDisk, rozpórki

tROZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 06, 2007 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tROZ » śr wrz 24, 2008 21:43

Dołączę się do pytań-czy po wywierceniu otworów pod rozpórkę jakoś je zabezpieczacie,nie wiem hammerite malujecie otwory,a może jakieś gumowe podkładki??I czy montować się powinno gdy samochód jest na podnośniku czy gdy stoi na ziemi??



Awatar użytkownika
mischa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:07
Kontakt:

Post autor: mischa » śr wrz 24, 2008 21:54

Już dawno zamontowane ;) Różnica jest znaczna.

Jak to było u mnie:

1. Wiertarka
2. Mosiężne nitonakrętki
3. Klucz ;)

Nie smarowałem tego niczym. Może powinienem, ale to mnie już przetrzyma na pewno. Zarzucę foty później może. Pozdro


mischa
MK3 1.9 TDi GT 1Z
109 KM, 246 Nm -40/-40 mm, ATE PowerDisk, rozpórki

tROZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 06, 2007 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tROZ » śr wrz 24, 2008 22:01

Mischa to mam jeszcze pytanko montowałeś gdy samochód stał normalnie na ziemi,bo gdzieś słyszałem że powinien być podniesiony?i drugie pytanko czy trzeba dużo demontować??Dzięki z góry za odpowiedzi jakbyś zapodał fotki to bym popatrzył co i jak:)Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mischa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:07
Kontakt:

Post autor: mischa » śr wrz 24, 2008 22:16

To jest tak. Z tyłu mam kupioną z allegro używaną solidną metalową rozpórkę. Ta z przodu to jest taki bardziej jak dla mnie shit. Jest aluminiowa i kosztowała 199 PLN. Nie podnosiłem samochodu. Zamontowałem na stojącym na równym po prostu a później śrubą rzymską naciągnąłem. Już było widać jak się delikatnie do góry wygięła. Podejżewam, ze gdybym podniósł, naciągnął, opuścił to by pewnie się ten szajs wygiął. Do następnego samochodu jak trzeba będzie zamontuję na pewno taka fachową - stalową. Ta aluminiowa nie ukrywam - zrobiła swoje, ale szczyt możliwości to to nie jest.

A co do podnoszenia ? Moim zdaniem:

Skoro teraz jeżdzisz, masz jakoś ustawioną geometrię zawieszenia, zbierzność, to podnosząc zmieniasz to co masz teraz. Mniej lub bardziej ale zmieniasz.
Na pewno samochód parę lat używany ma kielichy "do siebie". Tego nie podważam. Tylko tak na prawdę to ani Ty ani ja nie wiesz o ile...
Myślę więc, że jeżeli usztywnisz kielichy przes składaniem się w zakrętach w ich aktualnej pozycji to jest si.


mischa
MK3 1.9 TDi GT 1Z
109 KM, 246 Nm -40/-40 mm, ATE PowerDisk, rozpórki

tROZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 06, 2007 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tROZ » śr wrz 24, 2008 22:31

I już mniej więcej wiem co i jak.dałbym Ci punkt ale nie mogę bo to Twój temat.Dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » śr wrz 24, 2008 23:51

sorki ale tez mam pytanie to normalnie wziales i wkreciles wkretami z gory?? i nie odkrecales kolumny mcpersona??

Pozdro


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
mischa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 14, 2005 01:07
Kontakt:

Post autor: mischa » śr wrz 24, 2008 23:59

Dokładnie. Nawierciłem otwory, wcisnąłem nitonakrętki i całkiem normalnie dokręciłem mocowanie rozpórki.


mischa
MK3 1.9 TDi GT 1Z
109 KM, 246 Nm -40/-40 mm, ATE PowerDisk, rozpórki

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » czw wrz 25, 2008 00:12

aha ale dobrze trzymie bo tez narazie bym nie sciagal amorow pierwsze to musze kupic rozporke ale juz sie wole dowiadywac

Pozdro


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości