jak zabezpieczacie swoje alu przed kradzieżą ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt paź 05, 2004 23:24

czasem lepiej zeby zabral koła niż rozpierdzielił cały samochód, zdażaja sie tacy furjaci wychodzący z założeia ze jak oni ni ebedą mieć to inni też nie, i ze właściciel i m zrobił na zlośc i zdolni są do wszystkiego.

Pozatym, moze akurat ktoś złożył zamówienie na zdeżaki takie jak ktoś z was ma w kolorze nadwozia :helm:

Wszystko to o dupe rozbic, owszem, mozna wszystkie śróby w aucie samemu dorabiać :hmm:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » wt paź 12, 2004 00:18

Pozatym, moze akurat ktoś złożył zamówienie na zdeżaki takie jak ktoś z was ma w kolorze nadwozia :helm:

teraz to nawet biorą nielakierowane

miałem amatora na moje szerokie nielakierowane :green_fuck:


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 12, 2004 00:28

jak chodzi o nakrętki to kumplowi jakiś kut.s rozwiercił wiertarką akumulatorową szpilkę z zabezpieczeniem(ten komplet za 120 zł) i wkręcił wykrętak. Szpilki (szczególnie w aluminium) extra się odkręcają tym sposobem. ..Można kupić czujnik przechylenia (35zł) i podłączyć do alarmu (najtańszy 60 zł). Jak gość podniesie Ci samochód na lewarku lub ktoś weźmie go na hol (czujnik ten działa również na przyśpieszenie) włącza się alarm- dość skuteczny sposób....Kiedyś widziałem na parkingu jak gość miał nakrętki na wentylkach z jakimś bezprzewodowym patentem do alarmu (bo mrygały na czerwono) a jak otworzył samochód to przestały mrygać. :otepienie:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » wt paź 12, 2004 08:56

pomysł z tymi mrugającymi nakrętkami całkiem ciekawy


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt paź 12, 2004 15:02

czy to na pewno był alarm, mi to śmierdzi tjuningiem, kiedys takie coś widziałem ale w nocy, potem zaczoł jechać i miał czerwone obwódki kół :goof:


Mk3 GTI 16V ABF

Kristaff

Może lepiej niech sobie weźmie te fele

Post autor: Kristaff » śr paź 13, 2004 16:58

Jakiś czas temu kupłem śruby zabezpieczające moje felgi. Od tego czasu zaczęły się moje kłopoty.
Hołdując zasadzie „nie ułatwiaj życia złodziejowi” klucz do zabezpieczeń zostawiałem w domu a nie w samochodzie. Pewnego pięknego dnia około 180 km od domu złapałem kapcia. No to zabrałem się szybko za wymianę, a tu…. hm…jak tu odkręcić zabezpieczenia bez odpowiedniej nasadki, która leży w domu? Reszty możecie się domyślić. Żeby uniknąć w przyszłości takich niespodzianek przerobiłem sobie tą nasadkę na efektowny brelok do kluczy. Na tym jednak moja przygoda z zabezpieczeniem felg nie miała się skończyć.
Ciekaw jestem ilu z was ma w zwyczaju przed ruszeniem z parkingu sprawdzenie czy wszystkie śruby są na swoim miejscu. Hm… jeśli znalazł się ktoś kto tak robi to chwała mu ale niestety ja do tych osób nie należę. Jak się później okazało na prawym tyle zamiast 4 śrub miałem 2 w tym jedna zabezpieczająca. Przy moim stylu jazdy 4 śruby to za mało a co dopiero 2. Skończyło się na tym że niemal zgubiłem koło na przejeździe kolejowym bo jedna ze śrub nie wytrzymała i trzasnęła, zostało koło na jednej śrubie i w nieco nienaturalnej pozycji zablokowało się. Pewnie jakiś amator zaczął wykręcać śruby a jak zobaczył, że z jedną z nich sobie nie poradzi to zrezygnował. Po tych przygodach stwierdziłem, że chyba lepiej będzie jak już sobie zabiorą te felgi. Kupi się nowe i po wszystkim, ale przynajmniej nie zginę przez jakiego amatora. Po tych „wspaniałych” zabezpieczeniach został mi dzisiaj tylko brelok do kluczy a reszta leży w piwnicy.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr paź 13, 2004 22:41

ja sprawdzałem zawsze sróby we fiacie, raz jak jchałem tak poprostu mi sie zaczeły odkręcać z tyłu, auto mi pływało na drodze, zatrzymuje sie a tam połowa śrób powykręcana do połowy, miałem dużo szczęscia i potem zawsze sprawdzałem, jakos tak dziwnie było ze mimo mocnego zakręceia sie odkrecały, moze były za krutkie, ale auto sprzedąłem i nic mi juz do tego:P


Mk3 GTI 16V ABF

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » pt paź 15, 2004 13:14

Właśnie to nie był wioch tuning, bo temu gościowi po otworzeniu drzwi pilotem do alarmu, przestały migać te nakrętki, więc to był raczej alarm. A jak chodzi o śruby to tak się dzieje gdy są źle dobrane śruby do felg, albo śruby są już wyjechane. No i to był niestety fiat(tam wszystko jest możliwe). Jam masz oryginalne fele i śruby VW to wystarczy dokręcić śruby palcami, żeby potem nie dało się ich odkręcić bez klucza(a nie mam stalowej jednej ręki).


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » pt lis 11, 2005 04:06

Alatus pisze:jak chodzi o nakrętki to kumplowi jakiś kut.s rozwiercił wiertarką akumulatorową szpilkę z zabezpieczeniem(ten komplet za 120 zł) i wkręcił wykrętak. Szpilki (szczególnie w aluminium) extra się odkręcają tym sposobem. ..Można kupić czujnik przechylenia (35zł) i podłączyć do alarmu (najtańszy 60 zł). Jak gość podniesie Ci samochód na lewarku lub ktoś weźmie go na hol (czujnik ten działa również na przyśpieszenie) włącza się alarm- dość skuteczny sposób....Kiedyś widziałem na parkingu jak gość miał nakrętki na wentylkach z jakimś bezprzewodowym patentem do alarmu (bo mrygały na czerwono) a jak otworzył samochód to przestały mrygać. :otepienie:
pomysł super tylko trzeba by jakoś zdobyć taki "alufelgowy" alarm lub samemu pogłówkować nad tym...hmm...jak coś wymyślę to dam znać :chytry:
A co do śrub zabezpieczających to też tak myślę - najlepiej samemu jakiś patent wymyśleć



pawciopolice

Post autor: pawciopolice » pt lis 11, 2005 11:52

jak masz felgi do okolo 1 tys zl to spoko . takimi intersuja sie zywkle uliczne zlodziejaszki i oni na szczescie nie posiadaja sprzetu poza zwyklymi 17 i 19. a zlodzieje profesjonalni felg tanich nie kradna wiec takie zwykle to przechodza oobjetnie kolo nich .



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz lis 13, 2005 22:20

Takie dorobienie może być kłopotliwe, gdyż zazwyczaj lepsze śruby zabezpieszające składają się z 2 części i ów właściwa śruba ze wzorkiem jest osłonięta ruchomym pierścieniem, aby złodziej nie wziął klucza typu żaba i odkręcił sobie nasze zabezpieczenie. niemniej jednak jest to dobry pomysł.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » ndz lis 13, 2005 22:37

Lepiej samemu zrobić, bo kupując takie w norauto za 120zł 2 razy sam się upewniłem czy są dobre i jeszcze się zapytałem jakiegoś frajera z obsługi i co? Są za krótkie, tyle powiem na ten temat.


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » ndz lis 13, 2005 22:45

Hmm..i co nie mogłeś ich zwrócić? Czyli najlepiej kupować śruby o conajmniej takiej długości co oryginalne...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości