za niskie obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

za niskie obroty silnika

Post autor: leto » wt wrz 23, 2008 12:36

mam pytanie jak zwiększyć obroty sinika bo wydaje mi się że są za niskie 600 to trochę mało tym bardziej że silnik coś kuleje nie równo pracuje lecz tylko na niskich obrotach podczas jazdy i gdy pracuje na ssaniu jest wszystko ok gdybym doszedł do tego co powoduje tą nie równą prace silnika to te niskie obroty by mi nie przeszkadzały i nie jest to falowanie proszę nie mylić tego bo z tym się już uporałem mam interface OBD 2 czy dało by się jakimś programem typu VAG-COM to zmienić trzy miesiące temu miałem wymieniony rozrząd o czym pisałem już gdzieś na forum bo było trochę problemów z tym i słyszałem że przy wymianie rozrządu coś nie tak może być z kątem padania wtrysków nie wiem bo może się mylę , ale coś jest nie tak i chciał bym dojść do tego może zmiana oprogramowania albo cokolwiek co by pomogło nie wiem piszcie może ktoś coś wymyśli :pub:


leto

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt wrz 23, 2008 19:51

Masz podobny silnik jak ja i też stwierdzam że obroty biegu jałowego są za niskie na tym forum nikt ci w tym temacie nie odpowie !!sam szukałem i nie stety inne fora milczą choć gdzieś widziałem na forum PASSATA lecz milczą !!!!
Zaś jest wyjście w SKOCZOWIE jest magik ci by to zrobił lecz to kosztuje !!! :helm:



Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Post autor: nkt29 » ndz paź 26, 2008 18:19

mozesz naplsac jak sie nazywa. albo na jakiej ulicy jest ten magik? a nie nazywa sie czasem Banot?



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » ndz paź 26, 2008 19:14

ja też mam taki motorek. też brykał przy 600 obr/min. pomogła wymiana szerokopasmowej sondy lambda.
w tej chwili motorek po rozgrzaniu do 98' C prosuje równo -obroty w granicach 650 na minute. zdarza się minimalne zachwianie -takie 3 drobne skoki o jakieś 50obr ale sam to reguluje.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn paź 27, 2008 00:19

Witam! Nie ukrywam, że nie znam tego silnika ale robiliście odczyty pracy w blokach pomiarowych, praca sondy, czujników ?? Zakładam, że komp nie wyrzuca błędów...Później warto byłoby przjżec układ zapłonowy: cewki itp. Można też wyczyścic przepustnicę choc wydaje mi się, że to co piszę jest już zrobione bo tacy forumowi spece jak pszczyna z pewnością by tego nie pominęli. Dąże jednak do czegoś innego. Mianowicie czy czysciliście pamięc ECU a później przegrywaliście nowy soft do kompa?? Myślę, że w tym może by odpowiedź. Pytanie gdzie przegrac soft...w każdym znającym się na rzeczy zakładzie elektromechanicznym.
Kolego leto sprawdź ustawienie kół rozrządu.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn paź 27, 2008 10:45

w moim przypadku soft był upgade-owany. niewiele to pomogło. "drgawy" ustały po wymianie sondy szerokopasmowej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 289 gości