Zacięty zamek od prawych drzwi !!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Zacięty zamek od prawych drzwi !!!!!

Post autor: Hanysek83 » pn wrz 22, 2008 20:22

Witam.... mam problemik z otwarciem drzwi w MK IV i nie wiem jak się do tego zabrać....
nie ma podejścia do zdemontowania zamka poiewaz drzwi są zatrzaśnięte. Czy istnieje sposob na jakieś nie inwazyjne otwarcie tych drzwi ?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

ps rygluje i odbezpieczam zamek ręcznie ale to i tak nic nie daje...bez reakcji :/



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn wrz 22, 2008 21:40

Hanysek83, musisz od środka zdjąć tapicerke i rozebrać powoli je od środka żeby niczego nie połamać i później to już prawie wszystko będzie na wierzchu

napewno nie będziesz miał łatwo, tutaj masz link gdzie jest bardzo ładnie opisana rozbiórka drzwi, razem z zamkiem, powinno troche pomóc

http://stores.ebay.co.uk/VW-Teesside/Wi ... Guide.html
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 21:43 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » pn wrz 22, 2008 21:51

Kolego szanowny tyle to wiem ale jak to zrobić jak dzwi są zamknięte i nie da sie ich otworzyć. Boszek mam rozebrany wszystko niby jest ok ale nie reaguje na pociągnięcie klamk. Nawet jak recznie ruszam cypkiem od zamykania. Tak jak by sie zamek w srodku zaciął i nie odbija.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn wrz 22, 2008 21:55

Hanysek83, chętnie bym Ci pomógł ale na odległość takiej sprawy nie załatwimy raczej, to jednak jest usterka typu gdzie trzeba to troche pomacać - sorry chciałem dobrze


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » pn wrz 22, 2008 22:03

Nie ma sprawy poprostu myślałem ze mozna jakoś otworzyć ten zamek recznie.... ale widać bez otwarcia drzwi nie dobobiorę sie do niego...



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn wrz 22, 2008 23:55

Czasem zdazalo mi sie tak ze kiedy za mocno naciagnąlem linke od klami zewnetrznej zamek sie zacinal i nie dalo sie otworzyc.

Proponuje

Jesli masz wersje 5cio dzwiowa odkrec tylne dzwi po to by dostac sie wkladki i popusc te linke

Obrazek



Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » wt wrz 23, 2008 06:38

niestety ma wersję 3 drzwiową ale dzięki za radę pobawię się z tą linką...



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt wrz 23, 2008 09:39

Wiesz jak juz nic nie daje rady po prostu postaraj sie odciac ja od srodka. Jesli bedziesz potrzebowal druga to ci wysle(chwile to potrwa ze wzgledu na odleglosc )


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » wt wrz 23, 2008 19:58

Jutro będę dzałał ...:/ normalnie krew człowieka zalewa.....wszystko jest dobrze a tu nagle takie coś... kur..... :grrr:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt wrz 23, 2008 20:17

Hanysek83 zrób sobie z cienkiego twardego drutu lub cienkiej blaszki cięgno z haczykiem na końcu i wsadź go w drzwi od zewnętrz między szybę a uszczelkę - chodzi o to aby haczyk zaczepił się o linkę zamka na końcu której jest plastik wchodzący w gniazdo klamki i wtedy staraj się ją ciągnąć do siebie aż drzwi się otworzą - to chyba najmniej kosztowny sposób awaryjnego otwarcia drzwi w modelu 3D


Obrazek

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » śr wrz 24, 2008 00:24

No tak ale ja mam rozebrane drzwi i od środka mogę ruszać tą linką. Tylko zamek nie reaguje .... jest tak jak by był zaryglowany a nie jest bo prubowałem otwierac i zamykać z pilota oraz tego cypka do zamykania... ujeb... te zamki :grrr: W MK3 nie miałem nigdy kłopotu z zamkiem.

[ Dodano: 24 Wrz 2008 19:25 ]
dziękuje z pomoc kolego rakczek..... to była wina linki, odczepiłem ją od środka i zamek puścił :) pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
arthek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 15:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: arthek » sob paź 18, 2008 07:25

Hanysek83 pisze:No tak ale ja mam rozebrane drzwi i od środka mogę ruszać tą linką. Tylko zamek nie reaguje .... jest tak jak by był zaryglowany a nie jest bo prubowałem otwierac i zamykać z pilota oraz tego cypka do zamykania... ujeb... te zamki :grrr: W MK3 nie miałem nigdy kłopotu z zamkiem.

[ Dodano: 24 Wrz 2008 19:25 ]
dziękuje z pomoc kolego rakczek..... to była wina linki, odczepiłem ją od środka i zamek puścił :) pozdrawiam :grin:
Witam,
Robiłeś coś dodatkowo przy zamku aby się nie zacinał ?
Ja mam podobny problem z tylnymi lewymi drzwiami.( 5D )
Wczoraj po otwarciu auta centralnym zamkiem nie wyskoczył rygiel z tylnych lewych drzwi.Po pociągnięciu za obie klamki ( zewnętrzną i wewnętrzną ) drzwi się nie otwierają , rygiel po pociągnięciu za klamkę wewnętrzną ( duży opór przy ciągnięciu za klamkę ) podnosi się ale po puszczeniu klamki , opada - drzwi są nadal zaryglowane.
Nie wiem czy to sprawa elektryczna czy mechaniczna.Moze prąd nie dochodzi do siłownika zamka albo zablokował się mechanicznie zamek.
Nie słychać pracy siłownika przy próbie otwarcia z pilota tych drzwi.
Jak było u ciebie ?

I zauwżyłem jeszcze jedno:
Po odryglowaniu centralnym zamkiem przednich prawych drzwi, żeby je otworzyć trzeba za każdym razem dwa razy pociągnąć za klamkę ? Coś się sypie , czy Ten Typ Tak Ma ?

pozdr
Ostatnio zmieniony sob paź 18, 2008 07:45 przez arthek, łącznie zmieniany 3 razy.


Powered by Gnój !
Ropucha > Pumpeduse Dieselicious !
VARIANT 1,9 TDI ASZ
Obrazek

greg

Post autor: greg » sob paź 18, 2008 11:09

arthek pisze:Coś się sypie , czy Ten Typ Tak Ma ?
ni eodryglowuje znaczy sie - coś się sypie - może tylko złapał błędy komfort - skasuj VAGiem i jak dalej będzie problem to wyjmuj zamki i popraw luty



Awatar użytkownika
arthek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 15:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: arthek » sob paź 18, 2008 12:56

greg pisze:
arthek pisze:Coś się sypie , czy Ten Typ Tak Ma ?
ni eodryglowuje znaczy sie - coś się sypie - może tylko złapał błędy komfort - skasuj VAGiem i jak dalej będzie problem to wyjmuj zamki i popraw luty
Rygiel "wychodzi" z drzwi , tylko problemem jest to że trzeba dwa razy klamkę pociągnąć i dopiero z drugim razem drzwi sie otwierają.


Powered by Gnój !
Ropucha > Pumpeduse Dieselicious !
VARIANT 1,9 TDI ASZ
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości