Problem z wycieraczkami - nie mam pojęcia co jest nie tak

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Problem z wycieraczkami - nie mam pojęcia co jest nie tak

Post autor: Xabingo » ndz wrz 21, 2008 19:24

Witam!
Szukałem rozwiązania mojego problemu na googlach i na forum i NIC!

Potrzebuję BARDZO PILNIE WASZEJ POMOCY, bo szwankują mi wycieraczki. A teraz non stop pada i wycieraczki to podstawa.

Więc tak: gdy włączę czasówki to włączają się dobrze, lecz po włączeniu mają "przejść" raz. A czasami "idą" 2 lub 3 razy, ale tylko czasami. Zdarza się też często, że nie zatrzymają się na swojej pozycji, tylko staną np.pionowo.
Druga sprawa: Jak spryskam szybę to wycieraczki włączą się tak jak trzeba, lecz czasami staną nie w tym miejscu co trzeba.
I najgorsza sprawa: Gdy włączę wycieraczki na 1 lub 2 bieg i je wyłączę, to nie powrócą na swoją pozycję.

Przekaźnik jest dobry na 100%. Miałem jeden NOWY - założyłem i było to samo. Sprawdzałem też na trzech innych. Teraz włożyłem przekaźnik 99 z programowalnym czasem wycieraczek czasowych.

BARDZO PROSZĘ O PILNĄ POMOC! Jeszcze nigdy jej tak nie potrzebowałem.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 19:26 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 21, 2008 19:33

prawdopodobnie okrągłe blaszki stykowe przy silniczku trzeba będzie wyczyścić - to by odpowiadało za zatrzymywanie się w pionie.
A za kilka machnięć zamiast jednego - chyba styki manetki.
Nie jestem pewien ale tak sądzę że to łączona awaria


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Re: Problem z wycieraczkami - nie mam pojęcia co jest nie ta

Post autor: mate64 » ndz wrz 21, 2008 19:39

Nie miałem przyjemności rozbierania wycieraczek w mk II ale taki problem w Skodzie polegał na zabrudzonych stykach wewnątrz silniczka, tzn w przekładni były okrągłe szyny po których jeździły styki, a bajer polegał an tym że jedna szyna miała wycięcie które powodowało że silniczek stawał w pozycji zerowej. Nie wiem czy ci to pomoże, ale skoro wymieniłeś przekaźnik/sterownik i jest to samo to znaczy że problem nie leży raczej po jego stronie tylko gdzieś dalej. ja bym sugerował właśnie silnik, podejrzewam że konstrukcja może byc podobna. Czesi dużo rozwiązań zapożyczali od zachodu (m in. Pierburga 2ee i Pierburga bez elektroniki :jezor: )


BTW
Jak działa przekaźnik 99??


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz wrz 21, 2008 19:49

mate64 pisze:Jak działa przekaźnik 99??
Polecam, super sprawa. Działa bez zarzutu. Za 10-20zł się kupi taki bez problemu i pasuje bez niczego :) W MK1 i teraz w MK2 mam taki i jest luxus. POLECAM!


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz wrz 21, 2008 19:52

To fragment instrukcji III ale w II też powinien:
Obrazek



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz wrz 21, 2008 19:53

Paweł Marek pisze:prawdopodobnie okrągłe blaszki stykowe przy silniczku trzeba będzie wyczyścić - to by odpowiadało za zatrzymywanie się w pionie.
A za kilka machnięć zamiast jednego - chyba styki manetki.
Nie jestem pewien ale tak sądzę że to łączona awaria
No właśnie - podejrzewałem silniczek. Nie będę w nim nic kombinował, tylko kupię nowy. Bo ten jest trochę już głośny - zużyty.

Do mojego Golfacza będę zakładał MFA, więc manetkę wymienię, bo teraz mam zwykłą bez MFA.

Jak wymienię tę części to dam znać jak będzie wyglądała sprawa.

Dzięki za odpowiedzi :bigok:


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz wrz 21, 2008 21:56

Xabingo pisze:
mate64 pisze:Jak działa przekaźnik 99??
Polecam, super sprawa. Działa bez zarzutu. Za 10-20zł się kupi taki bez problemu i pasuje bez niczego :) W MK1 i teraz w MK2 mam taki i jest luxus. POLECAM!
wiem, brakuje mi regulowanej czasówki w mk II :jezor:
Zico63b pisze:To fragment instrukcji III ale w II też powinien:
[url=http://images36.fotosik.pl/13/0b6bae9ec6c4ed01m.jpg]Obrazek[/URL]
Dzięki o to chodziło :okej:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 21:56 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » ndz wrz 21, 2008 23:54

Zico63b, dziala tak samo i powiem szczerze fajny bajer. taki mały WYPAS :)


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

gailbraith

Post autor: gailbraith » pn wrz 22, 2008 00:07

Nie wiem czy warto kupować nowy silniczek wycieraczki, wystarczyłoby rozebrać go, wyczyścić i nasmarować. Robiłem to u siebie i szczerze przyznam, że zaskoczony byłem jak okazało się, że smar jaki był tam w środku był już twardy jak kamień. Bo zabiegu (i nasmarowaniu cięgien również) wycieraczki działają idealnie.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn wrz 22, 2008 10:38

gailbraith pisze:Nie wiem czy warto kupować nowy silniczek wycieraczki, wystarczyłoby rozebrać go, wyczyścić i nasmarować. Robiłem to u siebie i szczerze przyznam, że zaskoczony byłem jak okazało się, że smar jaki był tam w środku był już twardy jak kamień. Bo zabiegu (i nasmarowaniu cięgien również) wycieraczki działają idealnie.
Hmm, dobrze że był wogóle, w skodzie jak rozebrałem to było pełno opiłków od szorujacych na sucho styków :grin: :grin: :grin:

Zakupiłem przekaźnik 99, oryginalny VW na szrocie za 4 dychy. W sklepie mieli za 25, ale zniechęciła mnie marka madeinczina.

Swoją drogą w maluchu miałem taki wypas fabryczny z pokrętłem na desce rozdzielczej, działał kiedy chciał i jak chciał ale był :rotfl:
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 10:39 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Akeb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 15:16
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Akeb » pn wrz 22, 2008 11:48

Witam

Ja z kolei mam taki problem u siebie, że nie działa najszybsza predkość wycieraczek. Czasówka i kolejna działają bez problemu. Nie znam się kompletnie na tym wiec czekam na wasze sugestię i ewentualne dokładne instrukcje.

Pozdrawiam


pozdrowionka dla wszystkich fanow Golfa;]

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn wrz 22, 2008 12:16

gailbraith pisze:Nie wiem czy warto kupować nowy silniczek wycieraczki, wystarczyłoby rozebrać go, wyczyścić i nasmarować. Robiłem to u siebie i szczerze przyznam, że zaskoczony byłem jak okazało się, że smar jaki był tam w środku był już twardy jak kamień. Bo zabiegu (i nasmarowaniu cięgien również) wycieraczki działają idealnie.
Może i sensu nie ma, ale roboty troszkę przy tym jest. Ja zamówiłem już nowy, oryginalny silnik za 70zł, a w ASO 400zł kosztuje.
Ja teraz za bardzo czasu nie mam, bo w wolnych chwilach elektrykę zakładam.
Kiedyś robiłem silniczek wentylatora chłodnicy i teraz nie kręci się tak szybko jak trzeba i to mnie zniechęciło :)
Akeb pisze: Ja z kolei mam taki problem u siebie, że nie działa najszybsza predkość wycieraczek. Czasówka i kolejna działają bez problemu. Nie znam się kompletnie na tym wiec czekam na wasze sugestię i ewentualne dokładne instrukcje.
Za czasówkę i 1 bieg odpowiada przekaźnik. Drugi, czyli najszybszy bieg działa bez przekaźnika, silniczek pracuje wtedy na maxa. Więc to wina przekaźnika nie jest. Chyba, że do najszybszych jest inny przekaźnik, ale raczej nie :grin:
Silniczek też do tego chyba nic nie ma - ja stawiam, że to coś z manetką.
Ale jeszcze poczekaj na wypowiedzi innych.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn wrz 22, 2008 14:04

Akeb pisze:Witam

Ja z kolei mam taki problem u siebie, że nie działa najszybsza predkość wycieraczek. Czasówka i kolejna działają bez problemu. Nie znam się kompletnie na tym wiec czekam na wasze sugestię i ewentualne dokładne instrukcje.

Pozdrawiam

Pogmeraj manetką, popróbuj ją lekko docisnąć w przód w tył w położeniu 2 biegu. Bo raczej to mi własnie na manetke wygląda. To akurat miałem okazje rozbierać :PP da sie je rewitalizować :PP


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn wrz 22, 2008 19:23

A dalej sprawdzić czy na kablu zielono-żółtym z manetki wychodzi a do silniczka przychodzi prąd. To już znacznie rzadsza usterka - raczej, jak Kolega wyżej pisał, manetka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości