Drgania całego auta na postoju... Help

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Drgania całego auta na postoju... Help

Post autor: skuciol » ndz wrz 21, 2008 19:44

Witam,
Od paru dni zauważyłem, że jak stoje np na światłach czy w korku na luzie, silnik normalnie pracuje, tzn obroty stoją w miejscu nic nie faluje itd a całe auto drży, w takie wibracje jakby wpada, jakiś miesiąc temu zwrociłem uwage, że drży mi kierownica jednak dziś juz jak trzymam noge na hamulucu to czuje jak całe auto drży i fotel, wszytsko sie rusza, tak delikatnie oczywiscie ale wyczuwalne ! Nigdy tak nie bylo, zawsze spokojnie stał bez zająknięcia ... napewno coś jest nie tak, tylko nie wiem co... Na poczatku myślałem ze moze paliwo, potankowałem mu 98, 95 na roznych stacjach ale nic sie nie zmieniło....

Help !

Pozdrawiam skuciol



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » ndz wrz 21, 2008 19:54

witam a może zastanawiałeś się nad kołem dwumasowym ono odpowiada za tłumienie wibracji powstających w skrzyni biegów powiec mi czy czuc wibracje na sprzęgle lub na lewarku zmiany biegów?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: skuciol » ndz wrz 21, 2008 20:16

qrcze, nie zwrociłem uwagi... zobacze jutro w trasie ! Najabardziej zwrocił moją uwage fotel i pedał hamulca ...



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » ndz wrz 21, 2008 20:19

piekarnik-84 pisze:witam a może zastanawiałeś się nad kołem dwumasowym
kolega ma benzynke więc tam niema dwumasówki :bajer:
sprawdź poduszki tzn. mocowanie silnika może są poobrywane i autko drży tzn. wibracje z silnika przenoszą się na całe auto


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: skuciol » ndz wrz 21, 2008 20:34

a gdzie je znajde? :D nie jestem jeszcze az tak wtajemniczony ale chętnie to zrobie... ;)



rumbol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 21:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rumbol » ndz wrz 21, 2008 21:49

Witam.
Mam dosc podobny problem i chcialbym zazerpnac opini szanownych kolegow. Silnik AJM, 1.9 TDI. Auto eksploatuje w UK.
okolo 2 tyg temu postanowilem pojechac autem do Polski na konieczny serwis. Nastapila wymiana rozrzadu i regenaracja rozrusznika. Po odebraniu auta z serwisu i rzejechaniu okolo 200 km, zaswiecila sie kontrolka o niskim stanie oleju (Dolalem). kolega uspokoil mnie ze olej mogl zostac troszke zassany przy dynamicznej jezdzie po autostradach. Kolejnym etapem byl powrot. Przelot z Lublina do świecka (dzien pierwszy) bez najmnijszych problemow i dzoen drugi świeicko-UK. okolo 1/2 drogi w Niemczech (okolice Hanoveru) auto przy wyprzedzaniu stracilo nagle moc i max predkosc z jaka moglem jechac byla okolo 115km/h. Po 30 minutowym odpoczynku na parkingu moc wrocila i zaczely sie problemy z DRGANIAMI. Udlo sie jakos dojechac do celu ale Panowie z napraw powiedzieli ze to napewno wtryski. Oddalem wiec auto do serwosu wtryskowego gdzie wymienieono mi 2 wtryski i poinformowano ze mam zaniczyszczone paliwo olejem z silnika (plukanak juz zrobiona), natomiast drgania to wina uszkodzenia mechanicznego silnika???. Bylem z tym u mechanika, ktory stwoerdzil ze owszem jest najprawdopodobniej walniete lozysko dociskowe sprzegla, ale japierw trzeba skonczyc sprawe z wtryskami, poniewaz silnik nierowno pracuje.
reasumujac:
-Czy uszkodzone kolo dwu masowe moze wprowadzac silnik w takie drgania jak gdyby byl uszkodzony wtrysk? (Przy lekkim nacisnieciu sprzegla wyczuwalne duze drgania, wibracje na calej budzie).
-Ewentualnie co to moze byc i gdzie szukac przyczyn?

Auto ma moc, obroty i temp. silnika stabilne.

POzdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » ndz wrz 21, 2008 23:06

w benzyniakach tez były


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » ndz wrz 21, 2008 23:53

piekarnik-84 pisze:w benzyniakach tez były
tak były w 1.8T ale nie w 1.6


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Drgania całego auta na postoju... Help

Post autor: doggie » pn wrz 22, 2008 09:58

skuciol pisze:Witam,
Od paru dni zauważyłem, że jak stoje np na światłach czy w korku na luzie, silnik normalnie pracuje, tzn obroty stoją w miejscu nic nie faluje itd a całe auto drży, w takie wibracje jakby wpada, jakiś miesiąc temu zwrociłem uwage, że drży mi kierownica jednak dziś juz jak trzymam noge na hamulucu to czuje jak całe auto drży i fotel, wszytsko sie rusza, tak delikatnie oczywiscie ale wyczuwalne ! Nigdy tak nie bylo, zawsze spokojnie stał bez zająknięcia ... napewno coś jest nie tak, tylko nie wiem co... Na poczatku myślałem ze moze paliwo, potankowałem mu 98, 95 na roznych stacjach ale nic sie nie zmieniło....

Help !

Pozdrawiam skuciol
wiem że w problem drgania nadwozia na postoju na biegu jałowym występuje w nowych Seata Leonach z silnikami 1.6 102KM, podobno ASO Seata wie jak to wyeliminować i wzywają wszystkich użytkowników do ASO, coprawda oficjalnie nie wypowiedzieli się o przyczynach i owiali to mgiełką tajemnicy, poszukaj na forum Seata, być może coś tam znajdziesz



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » pn wrz 22, 2008 10:07

a jakie obroty masz na luzie? mie są przypadkiem za niskie?
sprawdź poduszki na silniku te dwie rzeczy mogą być tego przyczyną


the mechanic

skuciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 14:32
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: skuciol » pn wrz 22, 2008 13:39

Obroty mam dobre, ~900 obr/min, niedawno była czyszczona przepustnica także to jest raczej ok ! Sprawdze te poduszki, tylko jak mają wyglądać albo jak nie mają? i gdzie ich szukać lol....

[ Dodano: 27 Wrz 2008 10:55 ]
awaria usunięta !

Okazało sie, że pękła rura między filtrem powietrza, przepustnicą i silnikiem. Sonda Lambda przeszła w tryb awaryjny. Silnik chodził nierówno, stąd wibracje i dragnia ! Rura tymczasowo posklejana i poowijana ale jest do wymiany, błędy skasowane !

Usterka usunięta !

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam skuciol



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości