Woda kapiaca spod deski rozdzielczej :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Woda kapiaca spod deski rozdzielczej :/

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 19:52

Witam:)

Wiem ze podobne tematy byly juz na forum, ale jakos odpowiedzi na nie nie sa dla mnie dosc wyczerpujace....

Chodzi o to ze podczas deszczu spod deski rozdzielczej kapie woda - nie jakies wielkie ilosci, ale kapie, przez co dywaniki sa wiecznie mokre..

I teraz pytanie brzmi: czy moze to bys spowodowane przez pekniety plastik podszybia?
Woda kapie jakby znad przekaznikow od strony kierowcy - po odkreceniu poleczki nad nogami i wsadzeniu reki w miejsce kapania mozna wyczuc, ze wszystkie filce sa mokre, wlacznie z materialowym obiciem rury od nawiewu. Drugie zrodlo problemu znajduje sie nad pedalem hamulca, a trzecie gdzies pod schowkiem od strony pasazera.

Czy wymiana tego plastiku podszybia zalatwi problem?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz wrz 21, 2008 20:19

fifel pisze:teraz pytanie brzmi: czy moze to bys spowodowane przez pekniety plastik podszybia?
Woda kapie jakby znad przekaznikow od strony kierowcy - po odkreceniu poleczki nad nogami i wsadzeniu reki w miejsce kapania mozna wyczuc, ze wszystkie filce sa mokre, wlacznie z materialowym obiciem rury od nawiewu. Drugie zrodlo problemu znajduje sie nad pedalem hamulca, a trzecie gdzies pod schowkiem od strony pasazera.
mi to bardziej wygląda jakby leciało gdzieś koło uszczelki szyby... albo gdzieś wyżej przez uszczelke drzwi. przynajmniej 2 pierwsze problemy
3 to będzie pewno dlatego ze masz porozwalany ten plastik podszybia i trzeba wyciągnąć kratke ta gdzie dmuchawa zasysa powietrze i zamontować ją spowrotem np na silikonie :)))



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 21, 2008 20:29

po prostu wymień uszczelkę przedniej szyby i będzie OK przy okazji po wymontowaniu szyby okarze sie że są na dole ogniska korozji oczyścisz i będzie OK to normalna sprawa w mk2


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 20:39

A droga taka wymiana uszczelki? Bo szczerze mowiac to ja sie na tym nie znam za bardzo....
Szyba jest ok, za to pas podszybia ten blaszany jest troche skorodowany, wiec pewnie to tez trzebaby wymienic.... wyglada na grubsza robote :/



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » ndz wrz 21, 2008 20:51




Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 21, 2008 20:51

często wymieniam uszczelki w mk2 z powodu przecieków koszt samej uszczelki to ok 60 zł + 50 zł demontaż i montaż szyby podszybie w tych autach gnije powstają miejscowe pęcherze korozji które odpychają uszczelkę i to jest powodem przecieków jednak w większości przypadków kończy się na oczyszczeniu ognisk rdzy, konserwacji i wymianie uszczelki takie zabieg możesz przeprowadzić sam nie ma tu wielkiej filozofii jak byś miał jakieś pytania wal śmiało postaram sie pomóc


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » ndz wrz 21, 2008 20:54

luknij tu masz porade http://mk2.vwgolf.pl/porada22.html

[ Dodano: 21 Wrz 2008 20:56 ]
a jeśli chodzi o cenę to ze stówkę co najmniej chybaże możesz spróbować na silikon ją przykleić albo maśa uszczelniajacą



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 21, 2008 22:15

tylko warto pamiętać że silikon octowy zeżre pod korodowane blachy nadwozia w ciągu pół roku
do uszczelniania warto stosować silikon akrylowy lub masę butylową która nie reaguje z metalem efekt takiego uszczelnienia raczej będzie chwilowy
moim zdaniem lepiej wydać 100zł na uszczelkę i demontaż szyby niż paprać jakimś świństwem
jeśli jesteś z okolic Torunia zapraszam do mnie kupisz uszczelkę a wymienię ci ją za przysłowiowe piwko :)i będziesz miał święty spokój na dłuższy czas


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 22:46

Niestety jestem z Krakowa, ale sprawdzilem juz gdzie jest JAAN i chyba sie tam udam niedlugo. Ile trwa taka wymiana uszczelki?

No i co jesli po zdemontowaniu okaze sie ze trzeba jednak podszybie wymienic? zostane bez szyby :P a jesli trzeba bedzie to przeczyscic to rozumiem ze mam to zrobic tam na miejscu samodzielnie?



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » ndz wrz 21, 2008 22:50

kolezka ma moze szyberek w swoim goferku ??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 22:53

tigerdj pisze:kolezka ma moze szyberek w swoim goferku ??
Szyberka nie ma.... uszczelka drzwi tez raczej odpada.... wiec albo plastik podszybia albo uszczelka szyby przedniej jak sadze po przeczytaniu odpowiedzi:)

Umiescilem tez stosowne ogloszenie na temat kupna plastiku podszybia gdyby chcial ktos sprzedac :)



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » ndz wrz 21, 2008 22:57

hmmm no to sie moze dogadamy bo ja wlasnie swojego goferka rozkrecilem i powinienem miec cos takiego ;] a co do tych wyciekow no to fakt faktem moze byc przes uszczelke szyby ale to widac golym okiem na uszczelce szyby a jesli nie to to byc moze ze gdzies po spawach moze cieknac


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 23:01

tigerdj pisze:hmmm no to sie moze dogadamy bo ja wlasnie swojego goferka rozkrecilem i powinienem miec cos takiego ;] a co do tych wyciekow no to fakt faktem moze byc przes uszczelke szyby ale to widac golym okiem na uszczelce szyby a jesli nie to to byc moze ze gdzies po spawach moze cieknac
Chodzi mi o plastik miedzy podszybiem a maska, podobno sa 2 rodzaje - twardy i miekki - a jaki Ty masz? bo jesli miekki to moze byc problem przy wysylce... no i jeszcze kwestia ceny :)
a co do spawow to sprawdze to przy okazji demontazu deski rozdzielczej... niedawno pekla mi nagrzewnica i musze ja wymienic, nowa jezdzi w bagazniku :)



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » ndz wrz 21, 2008 23:06

hehehe no to ja mam miekka ;] no ale szybciej i taniej na szrocie dostaniesz bo to takie male kupa duzo nie kosztuje heheh hmmm to jeszcze [przy okazji posprawdzaj wszystkie zaslepki od budy bo przes to tez moze cieknac jak masz zamiar deske rozdzielcza rozkrecac
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 23:07 przez tigerdj, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości