Silnik nie chce zaskoczyć

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Silnik nie chce zaskoczyć

Post autor: herbu » sob wrz 20, 2008 20:30

Dzisiaj rano jak co dzień wsiadłem do auta Passat B3 - silnik 1.8 ABS), przekręcam kluczyk, silnik kręci, ale nie chce zaskoczyć. Zupełnie jakby iskry nie było. Nawet najmniejszej próby zaskoczenia. Jest 1/3 baku, gaz wczoraj tankowany do pełna... a silnik ani na benzynie (tak zapalam co dzień), ani na gazie nie chce zapalić. Zupełnie jakby nie było iskry. Pomyślałem - kable WN. Patrze, faktycznie nie są w idealnym stanie, mają już ze 2 lata, w tym jeden ma popękaną czy ponacinaną powłokę. Jest mokro, całą noc leje, więc założyłem, że to może być to, ale pozostałem kable wydają się całe, więc czy silnik nie powinien choć próbować zaskoczyć? Tak patrząc pod maskę spostrzegłem, że jeden z kabelków od czujnika w zbiorniczku płynu hamulcowego jest również przerwany ( myszy, albo inne gryzonie pewnie chciały się ogrzać i wysuszyć i pewnie przegryzły kabel). Dlatego pomyślałem czy może jeszcze jakiegoś innego nie przegryzły, który byłby odpowiedzialny za unieruchomienie auta. Pompa paliwa jest dobra, słychać jak działa, wczoraj jeszcze auto bez problemów jeździło i zapalało na benzynie). Co może być przyczyną takiego stanu? Kable WN? A może przyczyny szukać zupełnie gdzie indziej (świece, kopułka, palec itp.)?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
stelmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2008 18:09
Lokalizacja: dęblin
Kontakt:

Post autor: stelmik » sob wrz 20, 2008 20:41

sprawdź czy jest iskra ,zdejmij przewód z świecy i do silnika dostaw i pokręć ,jak niema to cewka albo hall w aparacie ale sprawdź czy przewody wszystkie całe



hamsteer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 12:47
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: hamsteer » sob wrz 20, 2008 21:01

Miałem podobny problem w golfie. Mechanik Wymienił cewke i moduł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości