Skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

LisekPolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 17, 2007 03:02
Lokalizacja: Londyn pochodzenie Sztum
Kontakt:

Skrzynia biegow

Post autor: LisekPolak » sob wrz 20, 2008 12:12

Witam

mam pytanie otoz kilka dni temu krecilem baczki na westcznym i nagle uslyszalem okropny zgrzyt taki jaki wystepuje jak bieg dobrze nie "wskoczy" i samochod nagle stanal, kiedy dalej probowalem wbijac wsteczny wtedy byl ten sam odglos i na bank wiem ze wsteczny juz jest rozwalony ale mam pytanie czy trzeba do tego wymieniac cala skrzynie biegow czy mozna to naprawic bez wymiany? bo rozne osoby roznie mi mowia :(

Pozdrawiam



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » sob wrz 20, 2008 13:39

Po pierwsze sam widzisz jak takie"zabawy" się kończą- nie polecam,ale to i Ty w tym momencie chyba sam już wiesz. Jeżeli chodzi o naprawę to faktycznie sa dwa sposoby,najprościej wymienić skrzynię,ale i naprawiać można,potrzeba do tego zweryfikować uszkodzone części w celu skompletowania nowych(konieczne rozebranie skrzyni) no i co również bardzo ważne znać porzadnego mechanika,który bardzo dobrze zna się na zagadnieniu związanym z naprawą skrzyń biegów,bo rozłożyć potrafi każdy natomiast wszystko poskładać do kupy w sposób idealny aby to pracowało to już nie taka prosta sprawa.Powodzenia.


Andrzej

Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » sob wrz 20, 2008 13:47

zapewne kolego szybciej i taniej bedzie wymienic skrzynie dla dobrego mechanika to bedzie gora godzina czasu a niema sesu naprawiac skrzyni bo sie za czesto pozniej psuje ;] pz 3 lata temu mialem podobna sytuacje w szwecji ;] to niedosc ze zrobily sie 3 dziury na karterze ;] i musialem siedziec 5 dni w samochodzie 800 km od portu hehehe bo braciak do polski po skrzynie pojechal raptem wymiana zeszla nam 2 godziny ;] bez osprzetu


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

LisekPolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 17, 2007 03:02
Lokalizacja: Londyn pochodzenie Sztum
Kontakt:

Post autor: LisekPolak » sob wrz 20, 2008 13:54

jak pytalem sie kolegi o skrzynie to mowil mi ze sa 3 rodzaje skrzyn biegow do Golfa :/ i nie za abrdzo wiem ktora jest u mnie a mam Golfa 1.4 95 rok, jak mozna sprawdzic jaki to typ skrzyni biegow?



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » sob wrz 20, 2008 13:59

hmmm no niestety z tym to juzsie nie orientuje ja to zazwyczaj podaje model samochodu i silnika i mi dobieraja


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 20, 2008 14:39

jak da radę wrzucic wsteczny na zgaszonym silniku , a potem odpalic na sprzegle i jest ok to synchronizatory, ale co by to nie bylo to naprawa nieopłacalna. raczej tylko wymiana



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » sob wrz 20, 2008 22:02

LisekPolak pisze:jak pytalem sie kolegi o skrzynie to mowil mi ze sa 3 rodzaje skrzyn biegow do Golfa :/ i nie za abrdzo wiem ktora jest u mnie a mam Golfa 1.4 95 rok, jak mozna sprawdzic jaki to typ skrzyni biegow?
kod (numer) skrzyni jest wybity patrząc od dołu np. z kanału w okolicy obudowy sprzęgła mniej więcej pośrodku,napewno znajdziesz.


Andrzej

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości