Zwarcie czy poprostu stare przewody?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin2345
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 28, 2008 12:33
Lokalizacja: W-wa

Zwarcie czy poprostu stare przewody?

Post autor: marcin2345 » śr wrz 17, 2008 20:58

Witam. Najadłem się dziś trochę strachu jadąc samochodem a mianowicie jechałem sobie spokojnie i zacząłem wyczuwać lekki swąd myślałem że to z zewnątrz jednak po chwili zobaczyłem dymek z okolicy skrzynki z bezpiecznikami. Po zatrzymaniu zobaczyłem że ten taki czerwony kabel (patrząc prosto na skrzynkę z bezpiecznikami w prawym górny rogu) a w sumie ten plastik który tam siedział jest spalony. Samochód trup nic normalnie. Wyczyściłem to miejsce podłączyłem samą wsuwką ten kabel i jakoś do domu wróciłem . Teraz tak czy mogło się coś tam ze starości rozłączyć i zrobiło się zwarcie czy może problem leżeć gdzieś głębiej w instalacji?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 17, 2008 21:08

skoro przeczyściłeś to miejsce i podpiąłes na nowo wszystko jest ok no to już znasz przyczynę lużne złącze -wilgoć - moze spowodować takie objawy
póki co obejrzyj dokładnie jak masz mozliwość instalki od tego miejsca w (górę ) myślę ze teraz powinno być ok



Awatar użytkownika
marcin2345
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 28, 2008 12:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: marcin2345 » śr wrz 17, 2008 22:27

Ale czy ze zwykłego jakiegoś nie kontaktu mogło się aż tak zagrzać że praktycznie ten plastik który tam siedział prawie się stopił? Czy to coś poważniejszego?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 17, 2008 22:31

zrób fotkę jak mozesz to ułatwi sprawę



Awatar użytkownika
marcin2345
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 28, 2008 12:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: marcin2345 » sob wrz 20, 2008 13:30

Nie mam teraz jak zrobić zdjęcia ale mam stare tylko że z przodu. Ten kabel który mi zrobił zwarcie jest (patrząc na to zdjęcie) w prawym górnym rogu taki czerwony obok jest drugi czerwony. Wiem że lepsze by było zdjęcie niż moje opisy ale sprawa jest dość pilna a nie chcę żeby ktoś mnie naciągnął na wymianę instalacji. W sumie ten kabel o ile dobrze pamiętam trochę wystawał poza izolację może coś nie łączyło i się zrobiło zwarcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pn wrz 22, 2008 02:17

Nie jest to niczym niezwykłym przy zaśniedziałym czy niedokładnym połączeniu - obojętnie lutowanym czy zaciskanym. Kable w ścianie, jeśli są niedokładnie dokręcone w puszce potrafią mieć popaloną izolację na przestrzeni do kilkudziesięciu cm. Po prostu miejsce niedokładnego styku okropnie się grzeje w momencie puszczenia przez nie dużego prądu. Jeśli po przeczyszczeniu nie będzie się nic nadmiernie grzać w okolicy to się nie przejmuj.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości