zapalił zakopcił na biało i zgasł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejf1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 21:13
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

zapalił zakopcił na biało i zgasł

Post autor: andrzejf1989 » pt wrz 19, 2008 13:12

Witam, jestem tu nowy. Mam na imię Andrzej
usterka pojawiła się w golfie mk2 silnik 1.3 na pełnym wtrysku
\wymieniałem skrzynię, po czym zepsuł mi się sterownik i pompka paliwa ciągle chodziła, także zalało go paliwem, wymieniłem sterownik-po czym pompka już chopdziła dobrze tzn. odłączało ją na zapłonie. Później chciałem odpalić chodziło na jeden lub dwa gary, przeczyściłem świece, zakręciłem przebierał ale już nie tak jak na początku, z wygara poszły białe dymy także nic nie było widać i silnik zgasł. Pod silnikiem mokro lało sie jak z cebra, chyba to paliwo z olejem, tzn. śmierdzi paliwem i konsystencje ma paliwa ale kolor oleju. co może być przyczyną i co poszło. Mam nadzieje że nie blok- na bloku nie widać żadnego ubytku, tylko cieknie (chyba") z takiej puszki owiniętej w jakąś gąbke pod dolotem powietrza,tak to się chyba nazywa. nie odpalałem go już bo sie boje że mogę coś bardziej uszkodzić, chcę tylko wiedzieć co to może być
Trochę zrobiłem badziewia ale mam nadzieję że się odczytacie
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony pt wrz 19, 2008 13:17 przez andrzejf1989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
...OSA...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pt lip 27, 2007 21:04
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: ...OSA... » pt wrz 19, 2008 14:20

a uszczelke pod glowica sprawdzales? chociaz jak wylalo na ziemie to raczej stawial bym na jakies pekniecie.



andrzejf1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 21:13
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: andrzejf1989 » pt wrz 19, 2008 19:49

już wszystko wiadomo, temat można usunąć ale możę się jeszcze komuś przydać.
A więc tak. jeżeli pompa chodziła to zalała tłoki, później zakręciłem rozrusznikiem to benzyna przez pierścienie dostała się do oleju. Więc wylałem olej z benzyną z silnika było prawie 10l, kupiłem nowy olej i fiterek i wszystko cyka jak w zegarku tylko jeszcze troszkę kopci bo spala to co zgromadziło się na tłumiku i rurach wydechu
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości