Poduszki silnika - help

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sopel86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:47
Lokalizacja: Nysa

Poduszki silnika - help

Post autor: sopel86 » czw wrz 18, 2008 22:05

Witam,
Dzisiaj wymieniłem wszystkie poduszki zawieszenia silnika. Szarpnąłem się na nie bo miałem dość drgania deski. Co najśmieszniejsze teraz jest jeszcze gorzej :rotfl: samochód na luzie, przy odpalaniu i na wolnych obrotach zachowuje się jak traktor.

Wyczytałem na forum że tak może zachowywać się na słabych zamiennikach dlatego przód i tył to Lemforder a pod skrzynia febi. Dlatego zdziwiło mnie takie zachowanie pomimo nie małej kasy na nie wyłożone.

Czy mechanik mógł coś spartolić przy montażu? Przecież to chyba proste jak budowa cepa?!

Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2008 22:18 przez sopel86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw wrz 18, 2008 22:30

Najpierw trzeba było ustalić dlaczego szarpie silnikiem, a potem wymieniać poduszki. Według mnie teraz jest lepiej ale dla samego zawieszenia silnika. Poduszki nowe są sztywne i dlatego tak to teraz odczuwasz. Zdiagnozuj silnik. Może krzyczy do ciebie o wymianę zapłonowych świec, kabli i kopułki. Marny zapłon jest najczęstszą przyczyną rzucania się silnika na wolnych obrotach.



sopel86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: sopel86 » czw wrz 18, 2008 22:37

Świece i kable wymieniane pół roku temu - przejechane mają może z 3tyś km.
Gdy autko stoi na luzie - w okół mnie cała tapicerka chodzi.
Na starych poduszkach było to znikome i głównie odczuwane podczas ruszania do momentu 1200 obrotów.
Teraz jak ruszam mam wrażenie, że ze deska mi wybije przednia szyba a boczki mnie zgniotą ;d

Można liczyć, że się ułożą? a może przy montażu za mocno dokręcone?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw wrz 18, 2008 22:40

Poduszki to poduszki, nawet poliuretanowe mają amortyzować. Raczej układanie się ich nie ma nic do rzeczy. Podjedź do jakiegoś mechanika niech posłucha i popatrzy dlaczego silnikiem telepie. On line tego się nie rozwiąże.



sopel86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: sopel86 » pt wrz 19, 2008 16:14

Witam,
Wróciłem właśnie od mechanika - sprawdził cały układ wydechowy, zapłonowy, kompresja silniczka ok - na rozgrzanym obroty chwilami leciutko skaczą 880/920.

Czy takie drgania może powodować trochę zjechane już sprzęgło? Łapie wysoko i niedługo przyjdzie na nie czas - ale czy to by powodowało aż takie drgania?

Już nie mam do tego siły - może jakieś sugestie?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » pt wrz 19, 2008 16:38

gdzies czytałem ze jak sie silnik zle(krzywo) ustawi na poduszkach to tak sie dzieje .. tylko nie wiem jak to sie nazywa fachowo


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

sopel86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: sopel86 » pt wrz 19, 2008 17:04

tez tak myślałem dlatego u mechanika dzisiaj poluzowaliśmy wszystkie śruby od poduszek, daliśmy pochodzić silniczkowi i dokręciliśmy - pomogło może minimalnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości