problem z czujnikiem temperatury zwenętrznej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
di4blos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 15:34
Lokalizacja: wągrowiec
Kontakt:

problem z czujnikiem temperatury zwenętrznej

Post autor: di4blos » pt wrz 19, 2008 14:07

Wystawiam dzisiaj auto z garażu (czujnik pokazuje dobra temperaturę) myje samochód i po umyciu temperatura zarówno na komputerze jak i na climatronic'u pokazuje -50. Wiec wszedłem na forum poszukałem gdzie znajduje się ten czujnik w moim golfie schodzę na dol patrze kabelek od czujnika jest odłączony (moim zdaniem jest to prawie niemożliwe żeby podczas mycie się odłączył. Wcześniej przejechałem 500km i było ok i nagle podczas mycia się odłączył?). Podłączyłem go a komputer i climatronic dalej pokazuje -50:/ Mogę jakoś ten czujnik zdiagnozować za pomocą vaga? Myślicie ze to wina tego czujnika?

ps. Mam na myśli czujnik który znajduje się po lewej stronie (strona kierowcy) w zderzaku za kratką
ps2. słyszałem też że w moim glifie sa 2 czujniki temperatury... Wiecie gdzie jest ten 2 i czy w ogóle istnieje ?



greg

Post autor: greg » pt wrz 19, 2008 14:25

di4blos pisze:ps2. słyszałem też że w moim glifie sa 2 czujniki temperatury... Wiecie gdzie jest ten 2 i czy w ogóle istnieje ?
w zderzaku - jest główny i ten powinien cię interesować drugim czujnikiem natomiast jest czujnik znajdujący się we wlocie powietrza do nagrzewnicy - mierzy temp powietrza wlatującego do nagrzewnicy



Awatar użytkownika
di4blos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 15:34
Lokalizacja: wągrowiec
Kontakt:

Post autor: di4blos » pt wrz 19, 2008 16:32

no i działa:D nie wiem czemu ale nagle zaczęło działać i mam nadzieje, że już tak zostanie ;) Przy kostce idącej do czujnika widziałem 2 przewody (nie były w tej plastikowej "rurce") możne zrobiło się jakieś małe zwarcie jak się zamoczyły. Pójdę je za chwile owinąć taśmą izolacyjną.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości