podsufitka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

podsufitka

Post autor: abrams » śr wrz 17, 2008 19:17

Witam takie pytanie bo moja podsufitka wola o pomste.. po 1 odpadl material po 2 polamana jest :-( jak ja ewentualnie posklejac czym ?? i czym przykleic material ?? czy na jakiejs gabce ?? napiszcie jesli robiliscie cos takiego ..

pozdrawiam


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr wrz 17, 2008 19:29

jak jest połamana to moje zdanie że nie warto sie ztym bawić i sie męczyć i jeszcze nie wiadomo co z tego wyjdzie, kup sobie drugą zapłacisz z 80zł i bedziesz miał w bdb stanie
a jak chcesz podklejać to podobno klej w aerozolu dobrze trzyma i nie zostawia plam



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » śr wrz 17, 2008 19:42

nazwy nazwy prosze klejow .. ;)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr wrz 17, 2008 19:45

nie podam Ci nazwy bo nie praktykowałem tych klei jak ci sie odklei to powiesz że zły klej poleciłem :) na allegro jest ich pełno



adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » czw wrz 18, 2008 20:41

Doswiadczylem przyjemnosci naprawiania podsufitki. A konkretnie prob przyklejenia materialu do podsufitki z tylu, gdyz najpierw mi ja wypulchnilo (latem ciagnalem po stradzie z otwartym szyberkiem), a potem wylazlo i zaczelo opadac i zaslaniac wudok w tylnej szybie. Masakra!

Kupilem najlepszy (w opiniacvh fachowcow) klej w sprayu. Podkleilem jak trzeba bylo, odpadlo w nocy. Nie polecam wiec niczego takiego, z prostej przyczyny - nie wyczyscisz tego badziewia i tak jak nalezy co zostalo po odejsciu materialu (no, chyba ze zdemontujesz podsufitke z autka i sie metodycznie poswiecisz).

Ja poszedlem na maxa (wnerwiony...), kupilem listwy aluminiowe do wykonczania stolow (nawet mialy juz dziurki jak nalezy) oraz nieduze wkrety. Zaryzykowalem i w 3 miejscach w kierunku od drzwi do drzwi przykrecilem tymi listwami material do podsufitki. Tylko na samym koncu sie nie dalo, bo widac blacha byla zawinieta (tam mam zamiar naciapac wikolu stolarskiego i zakleic, jak bedzie cieplo).

To co przykrecilem trzyma sie na medal... (kto o tym nie wie to nawet nie zwraca uwagi, ze cos takiego mam). I nie musialem wyciaglac podsufitki (ryzyko zlamania, braki takowych z opcja 5 drzwi z szyberem) i porazki, nawet po super wyklejeniu i zalozeniu nie masz gwarancji, ze nie odpadnie - jak tylko otworzysz szyber i troche szybciej pojezdzisz...
Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2008 20:46 przez adam_franciszek, łącznie zmieniany 1 raz.


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » czw wrz 18, 2008 20:48

adam_franciszek, normalnie ten sam problem mam, też przechodziłem przez podklejanie tego g..wna skończyło się na paru wkrętach, ale do du..y to wygląda i szukam podsufitki z gti z szybrem czarnej :chytry:



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » czw wrz 18, 2008 20:56

wiadomo że podklejana nie będzie już miała ładnego wyglądu
ja jestem dziś swiezo po wymianie podsufitki i powiem wam że jest krucha bardziej niż myslałem
sew1 pisze:szukam podsufitki z gti z szybrem czarnej
a ja dziś sobie takową założyłem :grin:



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » czw wrz 18, 2008 20:59

wojtas4589, szczęściaż :bigok: ile dałeś?



Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » czw wrz 18, 2008 21:07

Witam, też to przerabiałem, nie da rady przykleić starej podsufitki tak żeby to było ładnie i na długo, potrzebna wizyta u tapicera, wyjął podsufitkę z auta, zeskrobał stary klej i gąbkę, posklejał ją bodajże butaprenem i nałożył pędzlem kilka warstw na górę i na dół żeby się to utwardziło i do tego nowy materiał też na butaprenie, dodatkowo dobrze przyklejony materiał sam usztywni to badziewie, potem tylko założyć i cieszyć się ;)
Jeśli was stać to lepiej dać komuś innemu się pomęczyć z tym, komuś kto w tym siedzi. Pozdrawiam.


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » czw wrz 18, 2008 21:29

ja podsufitke mam juz w garazu... auto bez podsufitki i wielu rzeczy stoi .. dlatego sie pytam czym podleic to ?? i czy sam material podklejac czy jakas gabke dawac ??


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » czw wrz 18, 2008 23:15

sam materiał dawaj bez gąbki, chyba ze masz taki z cieniutką warstewką od razu to może być, i najlepszy taki żeby się go dało odrobinę naciągnąć, bo inaczej możesz mieć problem z ładnym ułożeniem jak ci się zwinie albo zrobi się zmarszczka i nie będzie się go dało naciągnąć


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob wrz 20, 2008 19:30



Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » sob wrz 20, 2008 20:25

sew1 pisze:adam_franciszek, normalnie ten sam problem mam, też przechodziłem przez podklejanie tego g..wna skończyło się na paru wkrętach, ale do du..y to wygląda i szukam podsufitki z gti z szybrem czarnej :chytry:
mi sie udało dorwać czarna z szybrem za 100zł + daszki plus zatyczka pod korbka korbkę uszczelkę czarna do szyber dachu oraz czarna lampkę z czasowym wyłączeniem :) aha jeszcze czarna listwa na tył i daszki przeciw słoneczne w sumie cały komplet w cenie jak wyżej!!! Normalnie cieszyłem sie jak dziecko! bo ciężko jest znaleźć w dobrej cenie!!!
a to wszystko w brzesku(małopolska) na szrocie

podsufitka w stanie idealnym jedno małe pękniecie , trochę jest przybrudzona ale boje sie jej dotykać (czyścić) żeby sie nie zepsuła :D

stara próbowałem kleci podklejać naprawiać bo była połamana i nie wyglądało to ładnie!



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » wt wrz 23, 2008 10:33

dobra a podsufitka jak jest popekana ?? czym ja polaczyc ??


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 324 gości