uklad chlodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

flex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 20:10
Kontakt:

uklad chlodzenia

Post autor: flex » śr wrz 08, 2004 16:59

wymienilem chlodnice i teraz w jaki sosob odpowietrza sie uklad (.... czy moze jest w golfie II rok 86 jest jakis zawor)?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr wrz 08, 2004 22:07

Mam mk1 ale z tego co wiem to w mk2 przy nagrzewnicy jest tylko odpowietrznik a reszta musi się sama odpowietrzyć przez zbiorniczek wyrównawczy pozdro TAZ :smoke:



Awatar użytkownika
kociak199
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 07, 2005 00:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: kociak199 » sob lis 12, 2005 20:07

Ja się zastanawiam bo ani w MK1 ani w MK2 nie ma odpowietrznika . We Fiatach ejst z tego co wiem ale każdy mechanik mówi ze nie ma odpowietrznika. Zastanawiam się nad rpzewodami łączącymi dwa przewody do nagrzewnicy. Może to te..podobny mam problem.Mechanik odpowietrzył samochód nie stosując żadnego odpowietrznika bo tego nie ma.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lis 12, 2005 21:07

Jak miałem MKII 1,8 16v to niebyło żadnego odpowietrznika .Ostatnio robiłem reno clio BOOŻE tam bez książki nic się normalnie niezrobi.VW są jednak OK



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » sob lis 12, 2005 23:23

Tomasz Żaguń pisze:Jak miałem MKII 1,8 16v to niebyło żadnego odpowietrznika .Ostatnio robiłem reno clio BOOŻE tam bez książki nic się normalnie niezrobi.VW są jednak OK
VW sam sie chyba musi odpowietrzyć-a co do clio-znajomi obstawili mnie francuzami i teraz mam R clio,R 19,R21 i cytryne ZX co je musze naprawiać-wole robić VW-jakoś tak przyjaźniej są zbudowane



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lis 13, 2005 04:46

zawsze myslalem ze sie samoczynnie odpowietrza przez korek do zbiorniczka wyrownawczego :blush: 8)



Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » ndz lis 13, 2005 11:23

też robiłem renówkę ostatnio hehe i był odpowietrznik na wyjściu od termostatu i na chłodnicy u góry w rogu z tego co pamietam w peugeotach też są a jeżeli sie rozglądałem w moim golfie powiem że nie widziałem ale to prosto jest sprawdzić
zobacz czy na weżach od chłodnicy co idą do silnika są takie wystające dziubki to odpowietrzniki a co vw padł mi hehe regulator napięcia i rano ide do auta i .............. właśnie wyjmuje przewody i odpalam albo na pych hehe pozdrawiam daaroo



janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » pn lis 14, 2005 17:14

Prawdopodobnie odpowietrza się samo , po wymianie płynu nalezy nalać płyn chlodzący na max stan do zbiorniczka , odpalić silnik tak żeby zakręcił się wentylator za chłodnicą (zimą cięzko) i dolać ponownie płyn do zbiorniczka na max stan .Tak pisze w książce obsługi GOLFA którą zkserowałem w cięzkich czasach od kolegi .



Awatar użytkownika
Adam1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 30, 2005 00:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adam1 » wt lis 15, 2005 00:31

Zagrzej silnik dopiero jak złapietemperaturę włącz ogrzewanie to załączy tzw. duży obieg płynu chłodniczego i dolewaj aż będzie tyle ile potrzeba ( mały obieg to tylko chłodnica i silnik). :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości