Golf 2 Sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pajorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:01

Golf 2 Sprzęgło

Post autor: Pajorek » sob lis 12, 2005 15:26

Po zakupie golfa 2-go jakis rok temu miałem uczucie,że ciągnie na sprzęgle teraz te objawy się nasilają i to znacząco,o jakimkolwiek pisku opon mogę zapomnieć,sprzęgło łapie(tzn.puszcza) na samej górze,linka sprzęgła jest nowa,co to może być i jakie są koszty takiej naprawy???,golf jest z 91r,1.6poj.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lis 12, 2005 16:00

wszytko wskazuje na to ze ci sie sprzeglo skonczylo,
objawy takie jak to ze:
- łapie na gorze (nowe lapie na dole przy podlodze)
- oraz to ze nie mozesz zapiszczec,
Mowisz jeszcze ze to ci sie nasila ostanio to pewnie tarcza sprzegla juz jes cieniutka, zuzycie sprzegla przy koncu jego zywotnosci postepuje duzo szybciej i daje takie włąsnie objawy

Jesli masz linke z regulacja to mzoesz sprobpwac troche podciagnac ale o sportowej jeżdzie to mozesz juz raczej zaponiec na tym sprzegle...pzodro ajt



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob lis 12, 2005 16:12

Cześć tarcza powinna kosztowac ok 120-150 zł zalezy jakiej firmy a co kosztów wymiany to najlepiej zrobić samemu (bo najtaniej) w warsztacie zapłacisz pewnie ok 100zł



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » sob lis 12, 2005 16:14

Neoarti pisze:Cześć tarcza powinna kosztowac ok 120-150 zł zalezy jakiej firmy a co kosztów wymiany to najlepiej zrobić samemu (bo najtaniej) w warsztacie zapłacisz pewnie ok 100zł
Miło by było zapłacić tylko 100 za robociznę :hmm: Mi powiedzieli minimum 200 za samo zdjęcie skrzyni :kac:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lis 12, 2005 17:00

ja jeste mzwolennikeim wymainy kompletnego sprzeglo, jak wymienisz samą tarcze to nigdy nie wiesz ile wytrzyma jeszcze łożysko i docisk, a robocizna za wymiane sprzegla nie jest tania, poza tym kazdy dobry mechanik powie ze sprzglo kompletne , do tej pory przynajmniej tylko takich na swojej drodze trafilem



Pajorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:01

Post autor: Pajorek » sob lis 12, 2005 18:17

Dzięki za odpowiedzi,więc pozostaje się zabrać za wymiane tarczy,na szczęscie mam kanał w garażu wiec z wymianą pobawie sie sam,dzięki za info!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lis 12, 2005 21:15

sas_gti jak jeszcze podciągnie linkę to będzie jeszcze gorzej bo po tym co pisze kolega to ma na 100% podparte sprzęgło czyli musi popuścić linkę aby sprzęgło brało nad podłogą.Tak na marginesie to i tak raczej jest już do wymiany.Podrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 402 gości