1.8 RP Wymiana uszczelniaczy zaworowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

1.8 RP Wymiana uszczelniaczy zaworowych

Post autor: Dehumanizer » śr wrz 17, 2008 19:39

witam..
Silnik mówi powoli dość i domaga się wymiany uszczelniaczy zaworowych, proszę o informacje
gdzie w Warszawie mógłbym oddac auto w bezpieczne ręce.Chce wykonac po kolei wszystko co sie robi przy tego typu operacjach a zatem oczyszczenie i ewentualne planowanie glowicy.Prosze nie kierowac mnie do polecanych warsztatów bo stamtad wracam..wyczytałem że warto na ul.Młodzienczą oddac, jutro tam dryndnę, czy znacie coś jeszcze godnego polecenia..ja mam co prawda dobrego mechanika ale musiałbym sam wieźć głowice do robienia..a tego chce uniknac i dac to fachowcom ktorzy zrobia to od a do z..no i jesli ktos z was to robił to ile to kosztowało.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr wrz 17, 2008 20:04

podejście godne pochawały, bo jak robić to po całości i porządnie ale pamiętaj że daję się to też zrobić bez zdejmowania głowicy.
Dlaczego chcesz uniknąć osobistego oddawania głowicy do remontu? Wtedy dopiero masz pewność co zostało zrobione, mozesz obejrzec głowicę przez montażem. Przeważnie jest tak, że remont głowicy sie zleca innemu zakładowi, bo to precyzyjna robota, i mało który warsztat posiada kwalifikacje i sprzęt do tego. Dla tego są specjalistyczne tzw autoszlify w których robiątylko obrókę a dla odmiany nie zdjemą i nie założą głowicy.
Kaputalny remont głowicy to koszt 800-1200 zł. Bywają droższe. Wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania jest znacznie tańsza.

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 20:05 ]
Dehumanizer pisze:Chce wykonac po kolei wszystko co sie robi przy tego typu operacjach a zatem oczyszczenie i ewentualne planowanie glowicy
to absolutnie nie jest wszystko!!! to nawet nie jest 1/10 remontu głowicy
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 20:07 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » śr wrz 17, 2008 20:25

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 20:05 ]
Dehumanizer pisze:Chce wykonac po kolei wszystko co sie robi przy tego typu operacjach a zatem oczyszczenie i ewentualne planowanie glowicy
to absolutnie nie jest wszystko!!! to nawet nie jest 1/10 remontu głowicy[/quote]

wiem, że to nie wszystko, ale okaże sie ile trzeba bedzie zrobić..silnik jest w dobrym stanie i nic sie z nim nie dzialo i nie dzieje innego..
a z głowica nie chce jechac sam bo znam tylko 1 warsztat natomiast dobry mechanik ma doswiadczenie i wie gdzie mozna najlepiej taka głowice oddac. Ja znam tylko warsztat na kwiatowej w Lomiankach..głowica RP jak i silnik jest dosc prosta w budowie a do tego nie powinna byc w moim przypadku zajechana wiec licze ze naprawe bedzie tansza



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr wrz 17, 2008 21:14

to znajdź jeszcze dobry zakład "szlif" a zdjęcie i zamontowanie głowicy zlecisz swojemu mechanikowi. Remont odbędzie sie w tym wybranym autoszlifie.
Na pewno jak zapytasz w grupie regionalnej Mazowieckiej to ci chłopaki powiedzą.
Jest taki jeden duży zakład bardzo znanyw w wawie ale nie pamietaj na jakiej ulicy.



Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » czw wrz 18, 2008 18:36

ul.krasnobrodzka w wawie

polecam!!!!!!!

zawieziesz glowice i powiedza co i jak


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw wrz 18, 2008 18:39

KLASSIK właśnie :bigok:



Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » czw wrz 18, 2008 19:32

KLASSIK pisze:ul.krasnobrodzka w wawie

polecam!!!!!!!

zawieziesz glowice i powiedza co i jak
ok..a macie moze jakis nr telefonu lub numer ulicy??



Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » czw wrz 18, 2008 19:51

http://www.nos.motoogloszenia.pl/module ... cle&sid=13

naprawde polecam
chlopaki sie znaja,maja profi sprzet
robielm u nich caly blok oraz glowcie i jestem zadowolony

pzdr


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw wrz 18, 2008 20:15

Dehumanizer a moze troche własnej inwencji? ja znalazłem 1 minutę na googlach ;P ale kolega cię już wyręczył widzę. Zaraz poprosisz zeby ci ktos wytlumaczyl gdzie jest krasnobrodzka :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 306 gości