Czy jest cos warta uniwersalna sonda lambda?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

Czy jest cos warta uniwersalna sonda lambda?

Post autor: wodaa » pn lip 03, 2006 10:23

Byłem w serwisie i po podłączeniu do komputera wyszło ze mam uszkodzoną sonde lambda za katalizatorem. Koszt wymiany to około 700 zł. W necie znalazłem uniwersalne sondy lambda po 75 zł firmy bosch . Wie ktos moze czy takie zamienniki spełniają swoją role i czy są dobre? I czy sonda lambda za katalizatorem jest cztero( 2 białe , szary, czarny) przewodowa czy jedno?
Ostatnio zmieniony wt wrz 16, 2008 20:08 przez wodaa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Re: sonda lambda golf IV

Post autor: Kris99 » pn lip 03, 2006 11:40

wodaa pisze:Byłem w serwisie i po podłączeniu do komputera wyszło ze mam uszkodzoną sonde lambda za katalizatorem. Koszt wymiany to około 700 zł. W necie znalazłem uniwersalne sondy lambda po 75 zł firmy bosch . Wie ktos moze czy takie zamienniki spełniają swoją role i czy są dobre? I czy sonda lambda za katalizatorem jest cztero( 2 białe , szary, czarny) przewodowa czy jedno?

CZeśc
wg. tego co słyszałem odnosnie sond w IV-ce to sonda za katalizatorem jest 4 żyłowa i można do niej kupic zamiennik. Ja wymieniałem 3 dni temu sonde I-sza (przed katalizatorem) I niestety nie ma do niej zamiennika a jest 5 przewodowa (na 100%). Najlepiej wg. mnie to zadzwonic lub sie przejsc do serwisu WV, podać im nr VIN na podtsawie którego sa w stanie podac Ci numer sondy. Jak to bedziesz miał to idź do sklepu i popytaj o zamiennik do tej sondy.
Oryginał sondy I-szej kosztuje ok 600 zł w serwisie WV. (facet mi mówił że druga oryginalna tez tyle kosztuje).

Ale myśle że do swojej dostaniesz zamiennik.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
VW-Krzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:05
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: VW-Krzysiek » wt lip 04, 2006 00:22

Zamienniki tez spełniaja swoja role! Wymienialem sonde przed katalizatorem (4zyłową) i działa do dziś!



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » wt lip 04, 2006 01:31

OPR-Golf pisze:Zamienniki tez spełniaja swoja role! Wymienialem sonde przed katalizatorem (4zyłową) i działa do dziś!
chyba kolego wyminiles ta za katem bo ona jest 4 zylowa, ta przed katem jest 5 zylowa bodajrze. do pierwszej nie ma zaminikow a do drugiiej tym za katem sa zaminnniki , (tak bylo jescze kilka michow temu ale ne isadze zeby cos sie zmniloo.pozd.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » wt lip 04, 2006 09:48

OPR-Golf pisze:Zamienniki tez spełniaja swoja role! Wymienialem sonde przed katalizatorem (4zyłową) i działa do dziś!
Zgodnie z kolegą powyżej, potwierdzam (wymieniałem w mkIV) że sonda Lambda przed katalizatorem jest 5 pzrewodowa (szary, zołty, czerwony, biały, granatowy) - numer oryginału 06A 906 262 AF (brak jest do niej zamiennika, sprawdziłem w wielu sklepach i sewisach samochodowych)

Owszem sonda za katalizatorem jest 4 żyłowa numer ten sam tylko zamiast AF jest "AH" i sa do niej zamienniki.

Mówie o mkIV 1.4 16V 2001r silnik AXP ale myśle że w innych silnikach mkIV jest tyle samo przewodów w układzie wydechowym (mowie o sondach)

Koszt oryginału w salonie WV oscyluje w granicach 570-650 zł (sprawdziłem w 3 salonach WV)- ja dałem 570 zł (5% upust z 606zł)


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt wrz 16, 2008 20:03

a czy powodem uszkodzonej sondy przed KAT moga byc problemy z uruchamianiem silnika..dopiero za drugim razem zapala..W serwisie powiedzieli po podpięciu ,że sonda przed do wymiany.... hhm....


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt wrz 16, 2008 20:42

vwmadison pisze:a czy powodem uszkodzonej sondy przed KAT moga byc problemy z uruchamianiem silnika..dopiero za drugim razem zapala..W serwisie powiedzieli po podpięciu ,że sonda przed do wymiany.... hhm....
nie



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt wrz 16, 2008 20:59

tez mi się tak wydaje..wczesniej przy skręcie w jedną ze stron silnik przygasał bardzo sporadycznie..dlatego nie można było uchwycić dokładnie momentu przygasania i okolicznosci z tym związanych..
Może z zapalaniem ma związek jakiś czujnik przyśniedziały czy może immobilise w kluczyku???
sonda lambda wyszal niby przy okazji diagnostyki choc nie ma zwiększonego zużycia paliwa itp...
Dlatego tak myśle bo wymiana z materiałem w aso to ok 800 zł zaspiewali..tylko czy słusznie trzeba wymieniać..?
Ostatnio zmieniony wt wrz 16, 2008 21:00 przez vwmadison, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt wrz 16, 2008 21:28

vwmadison pisze:tez mi się tak wydaje..wczesniej przy skręcie w jedną ze stron silnik przygasał bardzo sporadycznie..dlatego nie można było uchwycić dokładnie momentu przygasania i okolicznosci z tym związanych..
Może z zapalaniem ma związek jakiś czujnik przyśniedziały czy może immobilise w kluczyku???
sonda lambda wyszal niby przy okazji diagnostyki choc nie ma zwiększonego zużycia paliwa itp...
Dlatego tak myśle bo wymiana z materiałem w aso to ok 800 zł zaspiewali..tylko czy słusznie trzeba wymieniać..?
zapytam co to za auto



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » śr wrz 17, 2008 20:39

vw golf 1.4 16 v axp......dlatego w tym temacie jestem


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości