Ukryty wyłącznik zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » śr wrz 10, 2008 23:43

mariusz-1975 pisze:Jeśli jeszcze w czymś pomuc to chętnie
A czy mógłbym Cię prosić o podanie kolorystyki przewodów sygnałowych w/w czujników w silniku ASZ? -jeżeli jest to możliwe. [-o<


"MADEJ"

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw wrz 11, 2008 08:24

No i nie musisz być skromy bo to dzięki tobie sie udało należy ci się podziękowanie i punkcik oczywiście :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

darek_działosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:01
Lokalizacja: Działoszyn

hello

Post autor: darek_działosz » czw wrz 11, 2008 10:56

Też przyłączę się do roznowy.
swojego golfa 4 TDI 2003 r zabezpieczyłem w ten o to sposób.

1) Odcięcie zapłonu, ukryty przycisk
2) Odcięcie szyny VAG ukrytym przełacznikiem
3) Mechaniczna blokada skrzyni biegów na wstecznym biegu
4) Parkowanie auta na strzeżonym parkingu
5) Pełne ubezpieczenie AC+OC+NW

Wiem, że to wszytko kosztuje, ale jak kogoś stać na samochód za 35 tys, to zawsze lepiej wydać jego 15% wartosci na zabezpieczenie i ubezpieczenia. To zawsze uwlania mnie od stresu, że cos się stanie z autkiem, a jesli nawet się stanie to jest mozliwośc kupienia następnego.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 11, 2008 18:03

darek_działosz pisze:3) Mechaniczna blokada skrzyni biegów na wstecznym biegu
Wielu wierzy w magiczną moc blokad skrzyni biegów, ale trzeba was rozczarować panowie!!!!!!!!!!

WYSTARCZY PODNIEŚĆ MASKE, RĘKĄ WYCZEPIĆ LINKI ZMIANY BIEGÓW Z WYBIERAKA ( W VW-EJACH TRWA TO OKOŁO 10 SEKUND ) I ZA POMOCĄ SAMEGO WYBIERAKA WRZUCIĆ TRZECI BIEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻNA SPOKOJNIE RUSZYĆ I JECHAĆ 80-90 KM/H NIE RZUCAJĄC SIĘ W OCZY. ( CHODZI MI TU O NIENATURALNE WUSOKIE OBROTY SILNIKA )

I co wy na to?????????????????????????????????????????????????????????
Ostatnio zmieniony czw wrz 11, 2008 18:05 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw wrz 11, 2008 18:12

A czy w silniku AHF tez mozna zrobić taki bajerek i ewentualnie jak by ktoś wiedział czy ta sama kolorystyka kabli jest to by było fajnie :). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 11, 2008 18:18

PvD pisze:A czy w silniku AHF tez mozna zrobić taki bajerek i ewentualnie jak by ktoś wiedział czy ta sama kolorystyka kabli jest to by było fajnie :). Pozdrawiam
W każdym TDI-ku można. Z tym że silniki na pompie mają tylko czujnik położenia wału G28 nie ma w nich czujnika położenia wałka rozrządu G40, a silniki na pompowtryskach mają G28 i G40.

[ Dodano: 11 Wrz 2008 18:51 ]
Neoarti pisze:silnik AJM dziś zrobie foto wtyczek od tych czujników i wstawie na forum a ty zobaczysz czy to o te chodzi ok ?

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2008 08:11 ]
ok zdjęcie już mam czy chodzi o te wtyczki ? a sirodkowych kablach mam założyć przełaczniki ? [url=http://images38.fotosik.pl/7/32250fe655c00bafm.jpg]Obrazek[/URL]
Panowie szukajcie tych wtyczek w swoich autach i środkowe przewody(bez względu na kolor) są sygnałowe od czujników G28 i G40. :jezor:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

rybusie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 25, 2008 12:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rybusie1 » pn wrz 15, 2008 20:08

mariusz-1975 a jak wygląda sprawa w Golfie 1.6 16v 02r (BCB)jeżeli chodzi o tą skrzynię biegów i o rozcięcie tych czujnikow bo widzę że masz fachową wiedzę w VW ??



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » wt wrz 16, 2008 14:07

Koledzyk, widze ze zastanawiacie sie na waznym tematem, jesli moge wiec dolacze sie i uzycze swojej wiedzy.
Jezdze co roku na szkolenia pod warszawe bo i tam zostala utworzona jednostka do walki z kradziezami aut. Na podstawie materialow operacyjnych jakie moze i udosteonia nam policja, probojemy stale opracowywac jakies sposoby aby nie zakosili naszych autek.

na poczatek troche przykrych statystyk.
miniony rok to ponad 3000 skradzionych autek, z czego prawie 70% to auta grupy VW (passat b5, golf IV, audi A4 itd), najwiecej kradziezy to okolice warszawy i nadmorskie znane kurorty. wiec w tych miejscach jest najweiksze prawdopodobienstwo ze zniknie Wam autko

sposoby kradziezy:
bardzo znany: na tak zwanego spiocha
zlodziej wlamuje sie do domu, wlasciciele czesto zostawiaja kluczyki na szafce nocnej lub w przedpokoju
innym sposobem jest zatrzymanie na drodze, bardzo ostatnio lubiane przez zlodziei:
jedziecie sobie jakastam droga krajowa, na poboczu stoi autko (czesto na zagranicznych blaszkach i prawie sila zatrzymuje was i prosi o pomoc przy odpaleniu autka. ludzie z przyzwyczajenia badz przez to ze chodzi o podpiecie do akumulatora nie gasza silnika i wychdza z auta, wtedy kolejna osoba wskakuje i odjezdza. przykre widziec jak auto odjezdza
No i oczywiscie pd marketami, gdzie wydawaloby sie ze przeciez tyle soob sie kreci, ale wtedy na pewno nikt nie zareaguje

narzedzia jakimi sie posluguja to :
standardowe wylamaki, wygladajace jak klucze do VW (zreszta otwieraja tym drzwi jak kluczykami:) wiec fabryczny alarm nie zdaje egzaminu, nawet nie kwiknie.
komputery na podmianke oraz do podpinania, do ktorych ktos pisze im oprogramowanie, potrafia tym zrobic wszystko z elektronika
oraz pare innych o ktorych nie bede wspominal

Jak sie ustrzec.
Na pewno podstawowo autoalarm, cos musi narobic halasu... czemu? poniewaz zlodziej robiac podejscie ma na to pare minut pozniej musi auto porzucic. Jesli masz cos co narobi halasu, skracasz ten czas znacznie jesli to bardzo go wydluzasz.

dodatkowe odciecie. Najlepiej elektroniczne, urzadzenie w stylu immobilizera lub sam immobilizer, zadnych prostych ukrytych przelacznikow poniewaz sa proste do rowalenia.
No i oczywiscie nie spieszyc sie z zalozeniem, ukrywac przewody jak sie da, jak najbardziej upodabniac do fabrycznych wiazek.

zadnych tez blokad mechaicznych w stylu na skrzynie biegow czy jeszcze smieszniejsze na kierownice, szybciej to rozbrajaja niz wy zakladacie:)

i NIGDY ale to NIGDY nie podawac publicznie VIN auta, to wazne

o odcieciach na forum nie bede mowil ale jest pare miesc dosc dobrych i w passatach i w golfach, gdzie ciezko znalezc i narobia troch metliku w glowie.

to tak po krotce
pozdarwiam



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt wrz 16, 2008 15:12

mariusz-1975 pisze:trzeba was rozczarować panowie!!!!!!!!!!
kolego, po pierwsze ameryki nie odkryłeś, w przypadku skrzyni VAG na linki

po drugie nie krzycz i wyłącz caps locka :)
Audiofil pisze:NIGDY ale to NIGDY nie podawac publicznie VIN auta, to wazne
możesz rozwinąc tą tezę ?

co złodziej zrobi z moim numerem VIN ?



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » wt wrz 16, 2008 17:26

na podstawie numeru VIN auta potrafia dorobic sobie kluczyk, jego wprogramowanie do immo zajmuje im mala chwilke.
Moze inazej, ja zamawiajac kluczyk do passata w pewnym serwisie (nie napisze jakim serwisie) zostalem zapytany jedynie o numer vin... i ewentualnie moje dane, moga wyslac kluczyk :) i nie ma problemu, choc procedury wiadomo jakie sa, czyli dane, dowod rejestracyjny i tylko osobiscie.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » wt wrz 16, 2008 17:27

cowboy pisze:

mariusz-1975 napisał/a:
trzeba was rozczarować panowie!!!!!!!!!!


kolego, po pierwsze ameryki nie odkryłeś, w przypadku skrzyni VAG na linki
ja to wiem, ale jeszcze dla wielu mechaniczna blokada skrzyni biegów jest podobno najleprzym sposobem na złodzieja. :chytry:
cowboy pisze:po drugie nie krzycz i wyłącz caps locka
Sorki, zapamiętam na przyszłość. :grin:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

rybusie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 25, 2008 12:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rybusie1 » wt wrz 16, 2008 17:44

mariusz-1975 wracam do pytania wczorajszego co Ty o tym sądzisz?



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » wt wrz 16, 2008 22:35

rybusie1 pisze:a jak wygląda sprawa w Golfie 1.6 16v 02r (BCB)
W silnikach benzynowych jest inaczej, tam odcina się pompę paliwa, lub moduł zapłonowy, lub wtrysku paliwa. Ale przyznaje szczerze, że nie jestem zbyt bystry w benzynach i nie bardzo potrafię ci pomóc :crazy: . Ale za to diesel nie ma przede mną tajemnic. :grin:

[ Dodano: 16 Wrz 2008 22:38 ]
Audiofil pisze: NIGDY ale to NIGDY nie podawac publicznie VIN auta, to wazne
Ciekawe :chytry: a w ilu modelach WIN jest podany "publicznie" na szybie czołowej auta jako wlepka u dołu. :grin:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr wrz 17, 2008 12:30

To nawet nie chodzi o to, a o to ze niekiedy i na forach ludzie podaja:) to tylko uprzedzenie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 339 gości