Osłona silnika..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Osłona silnika..

Post autor: raf1al » sob wrz 13, 2008 17:48

Witam
Mam takie pytanie czy taka osłona będzie pasować do golfa II 1.8 ale z skrzynia automatyczna???
może ktoś montował !!!

bo mi brakuje tych plastikowych osłon bocznych i podczas deszczu cały syf wali po paskach o całej komorze silnika! a tych oryginalnych tez nie mogę nigdzie dostać!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=426688175
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2008 18:17 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob wrz 13, 2008 18:11

ale nie dales linka



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 14, 2008 09:37

Hmmm, wiem jak jest w trójce, gdzie pokrywy pod silnik róznią się między sobą ilością, nazwijmy to, wkrętów potrzebnych do zamocowania. Ale z tego co pamiętam dla automatów było ich mniej niż dla manualnych, więc nie powinno być klopotów. Co do kształtu pokrywy to jest taki sam w obu przypadkach. Najlepiej byłoby dla pewności sprawdzić w programie ETKA, tylko potrzebny jest model Twojego Golfika i rok produkcji.
Osobiście polecałbym Ci pokrywę oryginalną, gdyż przy zamiennikach praktycznie zawsze coś nie pasuje i trzeba kombinować. Ja kupiłem właśnie oryginał od jakiegoś diesla (jeszcze z dodatkowym wygłuszeniem od wewnątrz) i pasuje idealnie (zakładałem w piątek). Podaj dane autka j.w. to postaram sie poszukać w ETCE.

Model auta jest widoczny, przydałby się rok prod.... aha ja za orginał (używany) zapłaciłem 60 zł z przesyłką...

Sorki, chyba jednak nie będzie pasowała...

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 09:52 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 14, 2008 09:49 przez DrLupus, łącznie zmieniany 2 razy.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz wrz 14, 2008 10:22

DrLupus pisze:Hmmm, wiem jak jest w trójce, gdzie pokrywy pod silnik róznią się między sobą ilością, nazwijmy to, wkrętów potrzebnych do zamocowania. Ale z tego co pamiętam dla automatów było ich mniej niż dla manualnych, więc nie powinno być klopotów. Co do kształtu pokrywy to jest taki sam w obu przypadkach. Najlepiej byłoby dla pewności sprawdzić w programie ETKA, tylko potrzebny jest model Twojego Golfika i rok produkcji.
Osobiście polecałbym Ci pokrywę oryginalną, gdyż przy zamiennikach praktycznie zawsze coś nie pasuje i trzeba kombinować. Ja kupiłem właśnie oryginał od jakiegoś diesla (jeszcze z dodatkowym wygłuszeniem od wewnątrz) i pasuje idealnie (zakładałem w piątek). Podaj dane autka j.w. to postaram sie poszukać w ETCE.

Model auta jest widoczny, przydałby się rok prod.... aha ja za orginał (używany) zapłaciłem 60 zł z przesyłką...

Sorki, chyba jednak nie będzie pasowała...

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 09:52 ]

ale z jakie powodu ma nie pasować???



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 14, 2008 10:48

raf1al pisze:ale z jakie powodu ma nie pasować???
Na rysunku wyraźnie widać, że osłona dla automatu (ta niżej) jest węższa od tej dla auta ze skrzynką manualną (ta wyżej) - chodzi o tę półkę widoczną na zdjęciu po prawej stronie (tzn. po zamontowaniu pokrywy znajdzie się ona za lewym kołem.) Kupując pokrywę z Allegro musiałbyś ją dodatkowo skrócić mniej więcej wzdłuż czerwonej kreski, którą namalowałem. Reszta jest taka sama.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz wrz 14, 2008 12:47

DrLupus pisze:
raf1al pisze:ale z jakie powodu ma nie pasować???
Na rysunku wyraźnie widać, że osłona dla automatu (ta niżej) jest węższa od tej dla auta ze skrzynką manualną (ta wyżej) - chodzi o tę półkę widoczną na zdjęciu po prawej stronie (tzn. po zamontowaniu pokrywy znajdzie się ona za lewym kołem.) Kupując pokrywę z Allegro musiałbyś ją dodatkowo skrócić mniej więcej wzdłuż czerwonej kreski, którą namalowałem. Reszta jest taka sama.

czyli trzeba po prostu obciąć i będzie git :)
dzięki za rysunek!
nie jest tak źle i roboty z przeróbka nie ma prawi wogole!



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz wrz 14, 2008 14:33

Ok, cieszę się że mogłem pomóc, powodzenia!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości