Tylna wycieraczka sama się włącza przy odpaleniu auta.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Tylna wycieraczka sama się włącza przy odpaleniu auta.

Post autor: damiannn » śr wrz 10, 2008 15:42

Witam,

MK4 drzwi 2002 rok.
Moj problem wyglada nastepujaco, czasami moze raz na 10 odpalen samochodu tylna wycieraczka w momencie odpalania auta przejezdza 1 raz po tylniej szybie. Po za tym wszystko ok spryskiwacz i sama wycieraczka normalnie dziala. Myslalem ze to moze przetarty przewod na laczeniu klapa-karoseria ale wyglada ze sa ok. Tylko jeden (chyba bialy) mial w jednym miejscu lekko peknieta izolacje. Mowie o wiazce ktora jest po mojej lewej stronie - stojac z tylu auta. Bo ta z prawej z tego co widze idzie do zamka i tam ( w prawej) przetarc izolacji jest wiecej ale sa w tunelu i nie mam sie jak do nich dostac, pewnie musialbym rozbierac tylny slupek od srodka a to pewnie skomplikowane :). A moze przyczyna lezy w manetce? Poratujcie bo juz nie mam do tego sily. Poki co wyciagnalem bezpiecznik bo szkoda szyby. I z przewodami mam racje? Od wycieraczki ida w slupku od strony kierowcy?



jankes2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 23, 2008 10:51
Lokalizacja: pl

Post autor: jankes2 » śr wrz 10, 2008 16:20

a czy przypadkiem to sie nie dzieje gdy auto jest na wstecznym?



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » śr wrz 10, 2008 20:15

nie :)



viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » śr wrz 10, 2008 23:04

Witam!
Podepnę sie pod temat, mam identyczny przypadek jak opisujesz, mój golf jest z początku 2002r. 1,9TDI 110KM. Raz na jakiś czas tylna wycieraczka potrafi się załączyć po odpaleniu samochodu, też chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest :) Pozdrawiam



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » śr lis 05, 2008 23:45

odnawiam temat i ponawiam pytanie, kable od wycieraczki ida w slupku od strony kierowcy czy od strony pasazera?


edit:
czy możliwe ze przy zapaleniu silnika od drgan manetka zalapuje? ale znowu nie ma takiego trybu do tylnej wycieraczki ze raz przejezdza i finito:/
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 00:29 przez damiannn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » czw lis 06, 2008 12:16

damiannn, u mnie było tak samo z tą różnicą, że mi przejeżdżały przednie wycieraczki jeden raz i koniec. Dodatkowo działo się tak gdy zamykałem tylnią klapę. Też myślałem, że to od drgania ale co się okazało miałem przerwany przewód od masy, który idzie w lewym peszlu i on był przyczyną włączania się wycieraczek i tego że nie świeciła mi lampka w bagażniku. Po połączeniu wszystko było ok.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 12:17 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » czw lis 06, 2008 12:20

a jest gdzies moze rozpiska, który kolor od czego? i jaki kolor moze miec przewod od masy, bo z tego co pamietam u mnie to w peszlu po stronie kierowcy izolacji z bialego kabla byla peknieta



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » czw lis 06, 2008 12:35

damiannn, nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba brązowy jak poszukam i będzie inaczej to poprawię. Na 100% to cienki brązowy przewód bez żądnego koloru na nim.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 12:40 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » śr gru 10, 2008 00:13

Dzięki. Odnawiam temat. Czy dysponuję ktos szczegółową rozpiska kolorów przewodów dochodzących do silnika tylnej wycieraczki i ich rolą. Czy masa z lewego peszla idzie do masy za lewym światłem? I z tego co widze do lewego przewodu masowego idacego z lewego slupka w miejscu jego mocowania za lewym swiatlme podlaczony jest kabel jak przypuszczam masowy z instalacji audio ktora ktos kiedy podlaczyl. Akutualnie druga czesc tego kabla audio nie jest nigdzie podlaczona. Czy to moze powodowac jakies anomalie?:) Mam nadzieje ze ktokolwiek zrozumial ten opis:D

Aha i jak sprawdzić przekaźnik (i ktory to jest:) ) nie dysponująć drugim identycznym przekaźnikiem.
Pogoda jaka jest kazdy widzi i musialem wlozyc ten bezpiecznik teraz bo bez wycieraczki ciezko. Wlaczam zaplon nie wlacza sie. Odpalam silnik i pupa przejedzie raz po szybie ;/. Poki co na parenascie odpalen zdarzylo sie to 3 razy.



Awatar użytkownika
mariuszwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 15, 2007 16:21
Lokalizacja: Srokowo

Post autor: mariuszwodzu » śr cze 17, 2009 15:15

Ja też się przyłączam do tematu, mój mk4 z 98roku ma te same objawy. Tyle tylko, że przy włączeniu zapłonu tylna wycieraczka "żyje swoim życiem. Rozebrałem przełącznik przy kierownicy (był czysty) następnie wyjąłem przekaźnik 377 pod kierownicą, jeden z elektromagnesów miał przysmalone styki. wyczyściłem i pilniczkiem ładnie przetarłem i gitara. Złożyłem z powrotem i niestety bez efektów, zdenerwowałem się i wyjąłem całkiem ten przekaźnik odpowiada za działanie wycieraczek przednich, po włączeniu zapłonu wycieraczką tylna dalej działa. :panna: POMOCY



Mariooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt paź 14, 2008 23:23
Lokalizacja: ZKL

Post autor: Mariooo » śr cze 17, 2009 23:31

Witam,

no to Panowie następny do kolekcji :( u mnie jest identyczna sytuacja, raz na kilka odpaleń wycieraczka przejeżdża po szybie... 1.6, 98r.
Ma ktoś na to jakiś pomysł?



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » czw cze 18, 2009 15:43

a nie "zamokły" Wam czasem autka? U mnie też kiedyś tak było, auto stało na porządnej ulewie dłuuugi czas i wycieraczki potrafiły się same włączyć (zarówno przód jak i tył). Też opisałem to na forum i polecono auto PORZĄDNIE wysuszyć. Efekt - do tej pory spokój.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw cze 18, 2009 20:31

Pytanie do looki8329 :
U mnie na włączonym zapłonie przy otwieraniu i zamykaniu bagażnika wycieraczka wykonuje jeden ruch.
Możesz mi mniej więcej powiedzieć jak się za to zabrać, co trzeba rozebrać jak się tam dostać oraz czy może to doprowadzić, że mi bardziej elektryka zeświruje?



Awatar użytkownika
mariuszwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 15, 2007 16:21
Lokalizacja: Srokowo

Post autor: mariuszwodzu » pt cze 19, 2009 12:04

jestem na takim etapie:
1 sprawdziłem przełącznik przy kierownicy (ok)
2 sprawdzałem przekaźniki (niestety żadnych nie ma od tylnej wycieraczki) po wyjęciu przekaźnika 377 dalej działała tylna po włączeniu zapłonu. :(
3 rozebrałem mechanizm tylnej wycieraczki (przemyłem preparatem oczyszczającym z wilgoci elementy elektryczne) Całe sterowanie tylnej wcieraczki jest w tylnej wycieraczce.
Doszedłem do wniosku, że w moim przypadku na kole obracającym ramię wycieraczki znajduje się magnes wielkości 1x1x1cm po oględzinach i sprawdzeniu doszedłem do wniosku że jest on rozmagnesowany i nie działa prawidłowo . Przyłożyłem magnes od silniczka z zabawek i wszystko działało jak należy.
Teraz interesuje mnie skąd mogę dorwać takiej wielkości mocny magnes , który wejdzie w miejsce oryginalnego......

[ Dodano: 20 Cze 2009 10:10 ]
Witam
Jeden problem rozwiązany!!! :okej:
silniczek działa, nie było przejścia na płytce z jednej strony na drugą
(mój silniczek ma obudowę aluminiową)
ścieżka od czujnika magnesowego łącząca czujnik magnesowy ze scalakiem.
Mam teraz drugi silnik ale w obudowie plastikowej potrzebuje symbol triaka , który znajduje się na płytce, mały czarny kwadrat na samym dole odczytuję kod 7(jakaś cyfra)8A
niestety nikt z elektroników mi nie może pomóc ponieważ nie zna całego kodu. HELP Może ktoś ma rozebrany lub ma możliwość sprawdzenia to byłbym bardzo wdzięczny ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości