Jakie macie żarówki mijania - temat po raz kolejny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » pn wrz 01, 2008 08:26

Ja u siebie mam H4 Philips Blue Ice. Jeździły w moim poprzednim samochodzie przez 2 lata (BMW 126p :helm: ) , po czym przełożyłem je do golfa i jeżdżę już 3 lata. Wydałem na nie 45 zł w promocji w Norauto. Świecą dalej białym światłem, a po za tym barwią klosz na niebiesko. W halogenach także mam H1 Blue Ice (od roku), ale jedna przed wczoraj przestała mi świecić, jeszcze nie zaglądałem co się stało. Jako postojowe mam Philips Vision Blue (czy jakoś tak) ze względu na ich biały kolor świecenia (je mam od 2,5 roku).


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt wrz 02, 2008 16:36

A mógłby ktoś jeszcze napiać coś o trwałości nowych Philipsów. Chodzi mi o Power2Night i NightGuide



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt wrz 02, 2008 17:05

ja Ci powiem taka małą ciekawostkę co do żarówek :)
jeżeli jest ona wysilona i generalnie produkuje większą ilość światła to przeważnie tak jest że skraca się jej czas świecenia



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt wrz 02, 2008 20:45

lukjar7 pisze:ja Ci powiem taka małą ciekawostkę co do żarówek :)
jeżeli jest ona wysilona i generalnie produkuje większą ilość światła to przeważnie tak jest że skraca się jej czas świecenia
Wiem o tym :bigok:
Założyłem ten temat ponieważ poszukuję "złotego środka" Chcę zebrać kilka informacji a w ostatnij wypowiedzi zrobić podsumowanie wybierając najlepszą żarówkę stosunkiem ceny do jakości.

Do pełni szczęścia potrzeba mi tylko więcej wpowiedzi urzytkowników Philipsa :)



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt wrz 02, 2008 22:11

Seru79 pisze:
lukjar7 pisze:ja Ci powiem taka małą ciekawostkę co do żarówek :)
jeżeli jest ona wysilona i generalnie produkuje większą ilość światła to przeważnie tak jest że skraca się jej czas świecenia
Wiem o tym :bigok:
Założyłem ten temat ponieważ poszukuję "złotego środka" Chcę zebrać kilka informacji a w ostatnij wypowiedzi zrobić podsumowanie wybierając najlepszą żarówkę stosunkiem ceny do jakości.

Do pełni szczęścia potrzeba mi tylko więcej wpowiedzi urzytkowników Philipsa :)
stosunek ceny do jakosci napewno przegrywa bez zadnego ale philips, 70 zl za zarowki ktore wypalaja sie po roku to przesada, ja mam helle za 36 zl i jestem happy :)



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr wrz 03, 2008 07:53

Jak mialem Golfa 2 to mialem Philips Power2Night GT150 H4.
Swiecily rewelacjynie, ale po roku czasu, jak sie tak zachwycalem z kumplem jak mi to ladnie swieca, wykrakalem i jedna sie zjarala.
Zakupilem Tungsramy i tez fajnie swiecily tylko juz nie ta barwa swiatla...

Teraz w mk3 mam Blue Vision na krotkich i Tungsramy na dlugich, pozycje Blue Vision.
Jak wlaczam dlugie to widac roznice w kolorze swiatla, ale ogolnie to jestem zadowolony z Blue Vision'ow, ale mysle nad wyprobuwaniem Helli...
Skoro tak je chwala to cos w tym musi byc, a i cena duzo atrakcyjniejsza niz Philipsow.
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2008 07:55 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » śr wrz 03, 2008 08:28

Moje świecą i wyglądają tak:
http://images30.fotosik.pl/229/b249be76a946cd2bm.jpg
http://images31.fotosik.pl/284/61ecaa31bc258c6fm.jpg
Jestem bardzo zadowolony, w końcu działają już ponad 5 lat (przejechały ponad 60 tys km.), ale możliwe że tyle lat temu to były innej jakości niż teraz.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » śr wrz 03, 2008 10:03

wg mnie nie warto ładować kasy w drogie wysilone żarówki które mogą się przepalić po paru tygodniach czy kilku miesiącach, szczególnie że się teraz jeździ cały czas na światłach a w dzień to czy to będzie żarówka z hipermarketu z 6.99 czy za 120 zeta to naprawdę wszystko jedno. Jeżdżę na "zwykłych" tungsramach, osramach i jest ok. Jak bym miał coś zmieniac to albo tungsram megalight +50% bo fajnie swiecą i nie sa drogie albo inwestować w lepsze i droższe H1 do świateł drogowych bo dużo rzadziej się przepalają a w nocy na trasie to one się bardzo przydają. W nocy w mieście to dało by się jeździć w ogóle bez świateł. Chyba ze dla kogoś wygląd sie liczy... no to się za takie coś płaci niestety.
Tylko dobijają mnie idioci którzy ładują żarówki ala ksenon z hipermarketu do autka i pełen szpan. Często żarówka ma 100watt zamiast 55 i świeci wszędzie tylko nie na drogę i wieje wiochą, za takie coś to bym nogi z d..y powyrywał :grrr: Chce ktoś żeby wyglądało na ksenony to niech kupuje ksenony a jak za drogie to niech siedzi cicho na tyłku.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt wrz 05, 2008 15:38

Chyba masz rację.

Nie ma sensu inwestować w drogie żarówki H7 które zaraz mi się przepalą.
Lepiej jak kupię sobie markowe H1.

Jako mieszkaniec miasta (włączam długie może trzy razy w miesiącu) żarówkami H1 Philips NightGuide będę się cieszył długie lata.

Na światłach mijania sporo śmigam, więc postanowiłem kupić wzmocnione Tungsramy.

Zgodnie z sensem tego tematu jest to żarówka markowa, bezpieczna, jej żywotność jest w miarę długa. Jej spalenie jakoś zaakceptuję skoro nie będzie bardzo obciążać mojego portfela.

Tylko znowu mam problem. Poszukałem Tungsramów na Allegro i znalazłem dwa rodzaje wzmocnionych żarówek.
Wiem że bezbarwne są bezpieczniejsze od niebieskich ale trochę mnie te barwione pociągają.

Macie jakieś doświadczenie z tymi żarówkami:

http://www.moto.allegro.pl/item42527638 ... mocja.html


http://www.moto.allegro.pl/item42527634 ... gsram.html



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt wrz 05, 2008 18:03

Kurde fajne te niebieskie Tungsramy, tez jestem ciekaw jak swieca bo zwykle +50% swieca bardzo ladnie, tyle, ze kolorek moglby byc bielszy...



Awatar użytkownika
deggial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 00:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: deggial » śr wrz 10, 2008 03:22

Jakby ktoś przetestował te niebieskie, to niech da znać - sam się przymierzam do wymiany H7-ek i na pewno wezmę Tungsramy +50%.

Głupie pytanie: przy wymianie zwykłych H7 na wzmocnione nie trzeba żadnych przekaźników dokładać itp, nie? :crazy:



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr wrz 10, 2008 04:02

deggial pisze:Głupie pytanie: przy wymianie zwykłych H7 na wzmocnione nie trzeba żadnych przekaźników dokładać itp, nie? :crazy:
Nie trzeba :)
Zarowka to zarowka.



rybusie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 25, 2008 12:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rybusie1 » czw wrz 11, 2008 22:09

właśnie w tamtym tygodniu padły 2szt nie wiem jak długo świecily bo zaledwie mam2mies autko. W celu testowania włożyłem jedną Tungsram +50% za 28zl a drugą magnetti marelli za 8zl.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » śr wrz 17, 2008 11:29

Pozwoliłem sobie wpisać ten link.

Kliknijcie w niego bo wiele spraw wyjaśnia :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131169



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości