Dziwny stukot i problem ze spryskiwaczem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Dziwny stukot i problem ze spryskiwaczem

Post autor: 21mariusz03 » wt wrz 09, 2008 19:01

Witam przeszukałem już posty innych forumowiczów ale niczego nie znalazłem... :(
Mam golfa mk2 wersja memphis 3 drzwiowy ...

Problem pierwszy polega na tym ze podczas jazdy po nieruchawościach ale dopiero po jakimś czasie zaczyna coś strasznie stukać można to porównać do pukania w drzwi ale takiego strasznie szybkiego(i przytłumionego)... i im dłużej jadę tym staje się to głośniejsze... Częstotliwość tego stukania jest zawsze taka sama i nie zależy od dziur ani prędkości. Dobiega ono tak jakby z przodu i ze strony kierowcy... Pojechałem do stacji kontroli pojazdów aby mi sprawdzili zawieszenie jednak nie wykryli żadnych luzów i wszystko niby jest ok. Mechanik tam pracujący przejechał się ze mną wtedy autem jeszcze i pojawił się ten dźwięk ale tak na urywek sekundy i był bardzo cichy wtedy :/ Mechanik powiedział mi ze to przekładnia kierownicza będzie i narazie nie muszę się tym przejmować.... Wróciłem do domu i spróbowałem poruszać wszystkimi drążkami idącymi do tej przekładni i żaden nie lata... a jak zaczyna stukać to nie czuć tego w kierownicy tylko tak jakby w podłogę coś uderzało i czuć to w nogach... Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?

Problem drugi polega na tym ze gdy napełnię zbiorniczek spryskiwaczy do pełna i auto akurat stoi krzywo to cały płyn mi się wylewa przez dysze na tylnej szybie .... silniczek na pewno nie pracuje ... co powinienem naprawić?

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i na pewno się odwdzięczę
Ostatnio zmieniony czw wrz 11, 2008 08:48 przez 21mariusz03, łącznie zmieniany 1 raz.


VW power :)

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Re: DZiwny stukot i problem ze spryskiwaczem

Post autor: HugokopteR » wt wrz 09, 2008 19:04

21mariusz03 pisze:Witam przeszukałem już posty innych forumowiczów ale niczego nie znalazłem... :(
Mam golfa mk2 wersja memphis 3 drzwiowy ...

Problem pierwszy polega na tym ze podczas jazdy po nieruchawościach ale dopiero po jakimś czasie zaczyna coś strasznie stukać można to porównać do pukania w drzwi ale takiego strasznie szybkiego(i przytłumionego)... i im dłużej jadę tym staje się to głośniejsze... Częstotliwość tego stukania jest zawsze taka sama i nie zależy od dziur ani prędkości. Dobiega ono tak jakby z przodu i ze strony kierowcy... Pojechałem do stacji kontroli pojazdów aby mi sprawdzili zawieszenie jednak nie wykryli żadnych luzów i wszystko niby jest ok. Mechanik tam pracujący przejechał się ze mną wtedy autem jeszcze i pojawił się ten dźwięk ale tak na urywek sekundy i był bardzo cichy wtedy :/ Mechanik powiedział mi ze to przekładnia kierownicza będzie i narazie nie muszę się tym przejmować.... Wróciłem do domu i spróbowałem poruszać wszystkimi drążkami idącymi do tej przekładni i żaden nie lata... a jak zaczyna stukać to nie czuć tego w kierownicy tylko tak jakby w podłogę coś uderzało i czuć to w nogach... Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i na pewno się odwdzięczę

wydaje mi sieze moze uderzac wydech

u mnie tez tak bylo. problem rozwiazalem "doginajac" kolektor wydechowy



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » śr wrz 10, 2008 12:24

Przed chwila wróciłem z kanału i sprawdziłem cały wydech niestety to nie on :/ Dalej coś stuka i nie mam pojęcia co to może być


VW power :)

Awatar użytkownika
MŁODY88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Post autor: MŁODY88 » śr wrz 10, 2008 13:57

21mariusz03 pisze:Problem pierwszy polega na tym ze podczas jazdy po nieruchawościach ale dopiero po jakimś czasie zaczyna coś strasznie stukać można to porównać do pukania w drzwi ale takiego strasznie szybkiego(i przytłumionego)... i im dłużej jadę tym staje się to głośniejsze... Częstotliwość tego stukania jest zawsze taka sama i nie zależy od dziur ani prędkości. Dobiega ono tak jakby z przodu i ze strony kierowcy... Pojechałem do stacji kontroli pojazdów aby mi sprawdzili zawieszenie jednak nie wykryli żadnych luzów i wszystko niby jest ok. Mechanik tam pracujący przejechał się ze mną wtedy autem jeszcze i pojawił się ten dźwięk ale tak na urywek sekundy i był bardzo cichy wtedy :/ Mechanik powiedział mi ze to przekładnia kierownicza będzie i narazie nie muszę się tym przejmować.... Wróciłem do domu i spróbowałem poruszać wszystkimi drążkami idącymi do tej przekładni i żaden nie lata... a jak zaczyna stukać to nie czuć tego w kierownicy tylko tak jakby w podłogę coś uderzało i czuć to w nogach... Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Moze to przegub, sprawdzales?


Toledo III - jest
Golf IV Kombi,Renault Clio 2 1.6 16v,Golf III Kombi,AR 156 SW 2,4JTD , VW Golf II GT Specjal 1.8 RP, Seat Cordoba 2.0 ABF, Alfa Romeo Gtv 2.0 TS, Alfa Romeo 145 1.6 Boxer, VW Golf III GL 1.8 ABS, VW Golf II GL 1.8 GX - ex

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » śr wrz 10, 2008 14:13

skręciłem maksymalnie kola i jeździłem w kolko jak mi ktoś doradził i nic nie stukało.. a luzów nie ma....


VW power :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 264 gości